V sobotu přivítáme jihlavskou Duklu

Jindřich Poledna | 11.10.2013 | |

Konečně plně bodovat! To je úkol kadaňských hráčů, kteří doma získali pouze 2 body za výhru proti Třebíči v prodloužení. Ale úkol to nebude jednoduchý. Dukla je rozjetá a momentálně jí patří třetí příčka v tabulce. Na vedoucí Mladou Boleslav ztrácí jihlavský tým 5 bodů.

Kádr Jihlavy

Tým Dukly se od poslední sezóny přeci jen změnil. Z kádru odešli Lukáš Krupka (Žďár nad Sázavou), Vojtěch Zadražil (Zlín), Martin Filip (Vrchlabí), Michal Jeslínek, Roman Maliník (Vítkovice), Rostislav Malena (Třebíč) a Filip Novotný (Sparta). Navíc dvě velké opory ukončili kariéru – Daniel Hodek a Tomáš Ficenc.

K týmu se naopak nově přidali: Filip Seman (Kadaň), Oldřich Kotvan (Zlín), Viktor Ujčík (Vítkovice), Michal Důras (Zlín), Michal Velecký (Šumperk), Filip Dudáček (Havlíčkův Brod) a Lukáš Sáblík (Karlovy Vary).

Odehrané zápasy

Dukla Jihlava získala v deseti odehraných zápasech 21 bodů. Celkem 6x plně bodovala, jednou si připsala výhru v prodloužení. Celkem prohrála jen 3x a to s Mladou Boleslaví, Havlíčkovým Brodem a Českými Budějovicemi. Tam získala dukla Alespoň bod za prohru v prodloužení. Dukla se veze na vítězné vlně, v posledních dvou utkáních nastřílela shodně po osmi brankách. Nejprve vyhrála v Třebíči 8:2, poté i doma porazila Šumperk 8:4.

Statistiky

Brankářským statistikám Dukly vévodí Lukáš Sáblík, který však odchytal teprve 2 zápasy. Obdržel v nich 3 branky a má tak úspěšnost 94,12%. Celkem 8 zápasů odehrál za našeho příštího soupeře David Rittich. Jeho úspěšnost je 90,52%. Obráncům to zatím moc nestřílí, po jedné brance si připsali Matič Podlipnik s Václavem Jarošem. Kanadskému bodování Dukly vévodí se 16ti body Tomáš Čachotský (4+12). Nejlepším střelcem týmu je Lukáš Zeman s osmi trefami (8+4). Ex-kadaňský Filip Seman je druhým nejlepším střelcem týmu, zatím pokořil soupeřovy gólmany šesti trefami.

Sestava

Úspěšná sestava z posledních dvou utkání se asi příliš měnit nebude. Dukla nastoupila proti Šumperku v této sestavě:
HC Dukla Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Stebih, Mocek, Podlipnik, Kotvan, Zadražil, Kaláb – Čachotský, Zeman, Prokš – Velecký, Hubáček, Seman – Kuřítko, Kadlec, Malec – Březina, Jaroš.

Zápas

Utkání začíná v sobotu 12.října v tradičním case 17:30. Všichni fanoušci kadaňského týmu jsou srdečně zváni. Pro ty, kteří se nemohou zápasu osobně účastnit, bude připraven jako obvykle textový online přenos.