V úterý do Kadaně zavítá nováček ze Sokolova

Jiří Novotný | 22.08.2019 | |

K a d a ň - Příprava na novou sezonu pomalu spěje ke svému finiši, na Trhače ale ještě čeká porce čtyř zápasů. V prvním z nich na kadaňský led dorazí HC Baník Sokolov, jenž před novou sezónou povýšil do Chance ligy. Tamní sportovní příznivci se tak dočkali dalšího týmu ve druhé nejvyšší soutěži, v níž už dlouhá léta působí sokolovský fotbalový oddíl. Utkání startuje v úterý 27.8. od 18:00.

Trhači mají za sebou již pět přípravných zápasů, na výhru ale stále čekají. Po domácím neúspěchu s Klatovy zamířili na led sousedního Chomutova, odkud se vrátili se šestigólovým přídělem, ačkoli utkání bylo dlouho na góly skoupé.

Po bezbrankové první třetině otevřel skóre v úvodu druhého dějství Pitule. Na další gól si více než tisícovka diváků musela počkat do 38. minuty, kdy Galušku překonal mladičký Vrhel. Trhače zlomil gól do šatny, pouhých 28 setin vteřiny před klaksonem skóroval Pařízek. Piráti šli do třetí periody s komfortním třígólovým náskokem, který ještě navýšili Blaha, Žovinec a Llewellyn. „Jsme zklamaní, 6:0 jsme si myslím nezasloužili. Na druhou stranu nám dal Chomutov lekci z jednoduchosti. My jsme se tlačili a hráli jsme po rozích. Piráti pak ujedou do přečíslení a dají dva góly. Bojovali jsme do konce, ale tím, jak jsme mladý tým, tak ztrácíme kotouče u útočné modré čáry nebo v rohu. Další věcí je, že se netlačíme do koncovky,“ štvalo kouče černožlutých Tomáše Hamaru.

Piráti Chomutov - SK Trhači Kadaň 6:0 (0:0, 3:0, 3:0) Branky a nahrávky: 21. Pitule (Žovinec, Rýgl), 38. Vrhel (Llewellyn, Sklenář), 40. Pařízek (Rudovský), 42. Blaha (Llewellyn, Sklenář), 44. Žovinec (Vrhel), 53. Llewellyn (Sklenář). Rozhodčí: Petružálek, Grech – Belko, Pěkný. Vyloučení: 10:6, navíc Chrpa (CHM) - Chalupa (KAD), oba 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1069. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 6:0.

Sestava Trhačů z utkání v Chomutově: Galuška (Štěpánek) – Trefný, Mert, Foltýn, Novák, Chalupa, Šilhán, Eliáš – L. Klíma, Kůs, Matýs, Šulek, Prymula, Zabloudil, Dubský, Rindoš, Müller, Planý, Hotěk, Machač.

Sokolov úzce spolupracuje s karlovarskou Energií, a tak má na soupisce mnoho hráčů, které známe z působení v kadaňském dresu. Patří mezi ně forvardi Zadražil, Vrána, Osmík, Tomáš Rohan, Kverka, dále pak vousatý obránce Přindiš či gólman Kuchař.

Baník v minulých dnes ohlásil novou posilu do obrany, kterou vyztuží obránce Martin Rohan. 29letý zadák přichází na hostování z Karlových Varů. Mladící Přibyl s Čejkou budou pro změnu vypomáhat v druholigovém Mostě.

Zatímco Kadaň v přípravě sbírá porážky, svěřenci kouče Karla Mlejnka jsou zatím stoprocentní. První utkání sehráli až 8. srpna v Ústí nad Labem, kde zvítězili hladce 0:4. Poté si vyšlápli i na Karlovy Vary, jež nastoupily v kombinované sestavě a Sokolovští je přetlačili poměrem 3:6. Následně přehráli 4:2 Litoměřice a úspěchem skončil i výjezd do Benátek nad Jizerou, které porazili po tuhém boji 4:5.

Ve čtvrtek Baník zamířil do německého Bayereuthu, jenž nastupuje ve 2. lize. Úvodní třetinu sice prohráli 2:1, ve druhém dějství ale třemi góly zvrátili vedení na svou stranu a nakonec duel opanovali jasně 2:5. Ani v pátem přípravném duelu tak nenašli přemožitele.

Úvodní buly padne na kadaňském zimním stadionu v úterý 27.8. v obvyklých 18:00. Všichni příznivci Trhačů jsou srdečně zváni.