Ve středu opět doma, dorazí Poruba

Jiří Novotný (KAD) | 12.01.2021 | |

K a d a ň - Po jednodenním oddychu se na kadaňském kluzišti znovu bude hrát Chance liga. Trhači budou chtít napravit pondělní klopýtnutí s Baníkem Sokolov, kdy ještě v polovině třetí třetiny vedli 4:2, ale soupeř skóre zvrátil ve svůj prospěch. Soupeřem jim bude ambiciózní Poruba, celek ze špičky tabulky. Úvodní buly bylo původně plánováno na 18:00, ale po dohodě obou klubů se odehraje o hodinu dříve.

PORUBA POTVRZUJE SVOJI KVALITU

Ostravané se po loňském návratu do Chance ligy ihned zařadili mezi štiky prvoligového rybníku. V nováčkovském ročníku obsadili po základní části 8. příčku, čímž si zajistili postup do vyřazovacích bojů, které však utnula koronavirová pandemie.

Již tak solidní mužstvo v létě ještě posílilo, například o kadaňský objev Jurije Žolobova a v RT TORAX Aréně rázem tu máme černého koně soutěže.

Týmu sídlící v krkolomně znějící Čkalovově ulici, pojmenované po slavném sovětském letci, patří po 18 odehraných duelech třetí příčka, z níž šlapou na paty Přerovu a vedoucí Jihlavě. V závěsu se mu drží Kladno a nováček z Vrchlabí.

Po podzimní odstávce měla Poruba pomalejší rozjezd, během něhož podlehla Jihlavě a pak trochu nečekaně 4:1 v Třebíči. Od té doby však proplouvá soutěží bez sebemenšího klopýtnutí. Jejich krasojízdu postupně odnesli hokejisté Prostějova, Frýdku-Místu, kteří si z Ostravy odvezli nepopulárního bůra a Benátek.

TRHAČI VYBOUCHLI V ZÁVĚRU

Kadaňští v pondělí po více než 50 minut předváděli pohledný hokej, kterým v mnohých pasážích přehrávali favorizovaný Sokolov. Baník se sice v úvodu ujal vedení, ale pak srovnal Matěj Zabloudil a ještě před sirénou zvýšil Jan Svoboda. Hosté v úvodu druhé části znovu vyrovnali, ale pak využil přesilovku Trefný a když ve 48. minutě zvyšoval na 4:2 Houška, vypadalo to s kadaňskými šancemi na dobrý výsledek velice nadějně. Mezi 52. a 54. minutou však přišel totální blackout. Sokolov třemi góly otočil a v poslední vteřině Kadaňské dorazil gólem do prázdné branky.

Zajíček – Havel, Trefný, Kubát, T. Běhula, Kottek, Seemann, Delmarche – Havlín, Chlouba, M. Zabloudil – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Homer, Bačo, Kulich – Veselý, Hradecký, Bucek.

PORUBANÉ NEDALI SLAVII JEDINOU ŠANCI

Do Edenu, krátce po souboji Slavie s Kadaní, zavítali také Porubané. Ti si však s Pražany poradili o něco lépe. V první dvacetiminutovce se oba kádry zahřívaly a k žádné brance nedošlo. Ve druhé části ale vzali hosté situaci do svých rukou a během dvou minut svítili dvě přesné střely za záda Martina Michajlova. Slavia se neradovala ani v závěrečné třetině, kdežto svěřenci Františka Výborného hned opět dvakrát - 0:4.

Muštukovs – Teper, Žovinec, Kozák, Szathmáry, Urbanec, Slavík, Dundáček – Klíma, Hudeček, Sikora – Stloukal, Jáchym, Korkiakoski – Kanko, Žolobov, Endál – Brodek, Toman, Hotěk.