Ve středu vyzveme Horáckou Slavii Třebíč

Jiří Novotný (KAD) | 18.01.2021 | |

K a d a ň - Po sobotním duelu v Jihlavě, kde se černožlutí prezentovali bojovným dojmem okořeněným premiérovou trefou teprve 16letého Jiřího Kulicha, čeká Trhače zápas na domácím kluzišti. I tentokrát se jim postaví celek z Vysočiny, SK Horácká Slavia Třebíč. Úvodní buly padne ve středu 20.1. v 17:00

TŘEBÍČ SE VEZE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Tradiční prvoligový účastník odehrál před podzimním přerušením jen dva duely, z nichž vytěžil jediný bod. Po listopadovém restartu však začal bodové manko pilně dohánět.

Hned na úvod zvítězil v Sokolově a na následné klopýtnutí s Benátkami odpověděl vynulováním Vsetína s Ústím. Bílým hvězdám pak přistříhla křídla Slavie, která jim v Edenu naložila sedm branek, následně však vystřihli čtyřzápasovou sérii výher, během níž si kromě Trhačů vyšlápli také na Havířov, Kladno a Porubu.

Lehké vystřízlivění na Třebíč dolehlo s blížícími se vánočními svátky, kdy nejprve doma podlehla Litoměřicím a posléze narazila v Benátkách a Vrchlabí. Černou sérii sice uťala ve Frýdku-Místku, ale hned v dalším kole odevzdala body Prostějovu. Od té doby to ale svěřencům Jaroslava Barvíře šlape, což na vlastní kůži poznal Havířov, Benátky i Ústí.

TRHAČI VÁLČILI NA DUKLE, TŘEBÍČ ZDOLALA ÚSTÍ

Kadaňští v sobotu cestovali do Jihlavy a bili se podobně statečně jako českoslovenští vojáci ve slavné bitvě druhé světové války, kterou si tamní exarmádní klub dal do názvu. Jihlava se dvěma slepenými góly ujala vedení, Trhače vrátil do zápasu v 19. minutě Trefný. Domácí znovu odskočili až na začátku třetího dějství, avšak záhy snížil na 3:2 Jan Svoboda. Dukla si o několik minut později znovu zajistil dvoubrankový náskok, jenž korigoval svým prvním gólem mezi dospělými Kulich. Vyrovnat se ale černožlutým nepodařilo, naopak Jihlava v závěru dvakrát udeřila a získala tři body za výhru 6:3.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Hamrla – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Delmarche, T. Běhula, Karmaškov, Havlín – Chlouba, Veselý, Koblížek – J. Svoboda, Houška, Homer – Bucek, Hradecký, Bačo – Kulich.

Utkání Třebíče s Ústím bylo na góly o poznání chudší. Po bezbrankovém úvodu udeřil ve 25. minutě Bittner, jenž vykoupal ústeckého gólmana Hamalčíka. Hned za minutu však srovnal hostující veterán Trávníček. Rozhodující gól padl o necelých 10 minut později, kdy o výhře Třebíče 2:1 rozhodl přesnou střelou exkadaňský Šťovíček.„Jednoznačně bych chtěl vyzdvihnout druhou třetinu, to jsme hráli výborně, i když jsme inkasovali, byl tam parádní pohyb a hrozně moc šancí. Tým to nakonec umlátil a ubojoval a jsme rádi za tři body,“ oddechl si na hstrebic.cz kouč Jaroslav Barvíř.

Poslední sestava SK Horácká Slavia Třebíč:

Jekel – Zukal, Stehlík, Furch, Kowalczyk, Tejnor, Nedbal, Vodička – Bittner, Šťovíček, Psota – Vodný, Nedvídek, Ferda – Krliš, Michálek, Hrubec – Kořenek, Křehlík, Oščádal.

VZÁJEMNÉ STŘETNUTÍ VE PROSPĚCH HORÁKŮ

Trhači do Třebíče cestovali na začátku prosince. Ačkoliv se stav po dvou třetinách zdál téměř nezvratný, Roman Chlouba navázal na branku z prostřední části Matěje Moronga a přidal ze své hole další dvě přesné střely. Soupeř ovšem pokaždé dokázal odskočit, to samé platilo po gólu Tomáše Koblížka, jenž pár minut do konce snížil na 5:4. Bohužel hra v šesti Kadaně přinesla rozhodnutí v podobě třebíčského šestého gólu.