SK Kadaň souseda z tabulky HC Havířov Panthers. Mužstvu ze severu Moravy se na kluzištích soupeřů vůbec nedaří, doposud získali pouhé tři body. Když se týmu Jindřicha Setikovského podaří uhlídat trio Mikšan-Lipina-Sedlák mohlo by to vést k úspěchu. Zda-li se to našemu týmu podaří se přiďte přesvědčit ve středu 11.10. od 18:00 hod. " />

Vyzraje Slipčenko nad Pantery ?

Miroslav Lučan | 10.10.2006 | |

V rámci 11.kola přivítají hokejisté "A" mužstva SK Kadaň souseda z tabulky HC Havířov Panthers. Mužstvu ze severu Moravy se na kluzištích soupeřů vůbec nedaří, doposud získali pouhé tři body. Když se týmu Jindřicha Setikovského podaří uhlídat trio Mikšan-Lipina-Sedlák mohlo by to vést k úspěchu. Zda-li se to našemu týmu podaří se přiďte přesvědčit ve středu 11.10. od 18:00 hod.

Vzájemná bilance zápasů Kadaň – Havířov

Sezóna 2003/2004

O sezónu dříve byl vývoj 1. ligy podobný loňské sezóně. Havířov i Kadaň skončili opět bez vyřazovacích bojů, dokonce obsadili i stejná místa v tabulce. Tentokrát byl rozdíl mezi Kadaní a Pantery o kousek větší, téměř 10 bodů. O přímém souboji o play-off se tedy nedá příliš hovořit. V prvním zápase na havířovském kluzišti se oba týmy smířily s bodem za remízu 2:2. V Kadani se poté rovněž prodlužovalo, ale po gólu Miloše Kajera si větší množství bodů nechala Kadaň. Vítězství dokázali naši hráči obhájit i v Havířově, kde utkání skončilo poměrem 2:6. V posledním vzájemném zápase Kadaň ztratila klíčové dva body, které jí vzaly šanci hrát play-off. Na domácí prohru 3:4 v prodloužení nevzpomínají Kadaňští určitě rádi.

Havířov     -     Kadaň     2:2
Kadaň       -     Havířov   3:2(PP)
Havířov     -     Kadaň     2:6
Kadaň       -     Havířov   3:4(PP)

Sezóna 2004/2005

Utkání s Havířovem by se v loňské sezóně mohly nazývat bitvami soupeřů, kteří usilují o play-off. Hned první duel byl velice vyrovnaný. Po normální hrací době sice na tabuli svítil stav 4:4, ale ve 2. minutě prodloužení se nekompromisně trefil, kadaňskými fanoušky oblíbený, Lukáš Říha. V dalším zápase již neponechala Kadaň nic náhodě a zvítězila jasnou výhrou na domácím ledě 5:1. Zahanbit se ale nenechali ani Panteři, když na svém stadionu při 3. vzájemném zápase nabalili Kadani na cestu domů prohru 5:0. V posledním klání, kdy vidina play-off byla pro oba celky již stejně ztracená, se radovali opět hráči Havířova. Tehdy si z Kadaně odvezli 2 body za výhru v prodloužení 3:2. Po základní části, zůstaly oba týmy těsně pod branou play-off. Kadaň na 9. a Havířov na 10. místě.

Havířov     -     Kadaň     5:4(PP)
Kadaň       -     Havířov   5:1
Havířov     -     Kadaň     5:0
Kadaň       -     Havířov   2:3(PP)

Sezóna 2005/2006

V minulé sezóně oba týmy dokázaly uspět v obou domácích zápasech a to celkem jednoznačně. Hned v úvodním kole zavedl los kadaňské na havířovský led a start do soutěže se jim vůbec nepovedl, navíc tam domácí „padlo“ téměř vše. Odjeli s debaklem 1:5. Ve druhém vzájemném zápase vše černožlutí Panterům vrátili, a to i s úroky. Po perfektním výkonu celého mužstva si připsali důležité body za vítězství 5:1. Ačkoli do třetího vzájemného duelu odjížděli kadaňští s velkým odhodláním a ještě vidinou play-off, hned po úvodním buly zmrazil svým gólem Severočechy Panter Divíšek. Po zbytek utkání hráli kadaňští jako opaření a podlehli 1:3, jedinou branku vstřelil Zíka. V posledním utkání na kadaňském zimním stadionu jasně dominovali domácí, kteří od prvních minut ukazovali kdo je na ledě pánem. Po dalším skvělém výkonu zvítězili 4:1, ale šance na play-off i přesto nebyla moc reálná.

Havířov     -     Kadaň     5:1
Havířov     -     Kadaň     3:1
Kadaň       -     Havířov   4:1

Výkony Panterů v letošní lize

V letošní sezóně se havířovské vedení netají svým cílem, kterým je jednoznačně play-off. Zatím však vedení nemůže být příliš spokojeno. Z deseti utkání odehráli Panteři šest na domácí ploše, získali 8 bodů , v řádné hrací době dokázali porazit akorát Havlíčkův Brod, vítězství v prodloužení se dočkali s Prostějovem, Sarezou, bod za porážku v prodloužení urvali Třebíči, prohráli s Chomutovem a Ústím n/L. Venku se jim vůbec nedaří, s debaklem 1:5 odjeli z Brna, o gól prohráli v Boleslavi a v Olomouci. Jediné vítězství, ale zato 7:3 si připsali na ledě letos zatím slabé Jihlavy.

Aktuální stav havířovského kádru

Kádr se oproti loňské sezóně nijak výrazně nezměnil. Odešli pouze hráči Richard Bordowski (UNL), Ondřej Malinský (CHM), Jakub Hulva, kariéru ukončil Jiří Žůrek. Novými tvářemi se stali obránci Ctirad Ovčačík (BER), Tomáš Klimeš (MBL), Lukáš Chmelíř (VIT). Do útoku se přihlásili Luděk Lhotský (OPA), a z Třince nadějné duo Jan Steber a Jan Janeček.

Statistiky

Ve statistikách jednoznačně dominuje celá první pětka, která si dohromady připsala 49 kanadských bodů z 65 celkových jenž nasbíral Havířov dohromady. Bodování vévodí Petr Lipina s 15 body, na druhém klubovém místě je s 12 body v Kadani velmi dobře známý Přemysl Sedlák. který je zároveň nejlepším střelcem – 8 branek. Útočné trio doplňuje David Mikšan, rovněž s 12 body.

Předpokládané sestavy

Havířov: Novotný - Galvas, Klimeš, Ovčačík, Balčík, Vavruša, Chmelíř - Mikšan, Lipina, Sedlák - Steber, Heider, Zdráhal - Rozum, Zdeněk, Mareš - Sikora M., Brynecký, Lhotský. Trenéři Režnar a Folta

Kadaň: Slipčenko, (Tichý) - Spitzer, Loučka - Pospíšil, Pulpán - Hlubuček, Hlavatý - Lašek, Trojovský - Žák, Derfler, Postl - Stavenský, Stehlík, Metlička - Polanský, Vrtek, Kajer - Pražák, Kepl, Hobl.