Začínají boje o playoff

Jindřich Poledna | 26.12.2010 | |

Díky tomu, že se kadaňský tým neprobojoval po základní části do první osmičky, nemá zatím jistotu playoff. Ještě než si představíme prvního soupeře nadstavbové části, nastíníme si výhody a nevýhody kadaňské účasti ve skupině B (boje o 9. - 16.místo).

Výhoda týmů ve skupině A je jasná - mají jistotu účasti playoff, ba co víc, především výhodu domácího prostředí pro 1.kolo.

Kadaň skončila po 30ti utkáních na 10.místě. o postech na 9. - 11. místě rozhodovala minitabulka, ze které vyšlo nejlépe Vrchlabí. Celky na 9. - 16.místě mají stále o co bojovat - poslední dva půjdou do baráže, týmu, které se umístí do 12. místa čeká 1.kolo playoff.

Výhoda pro Kadaň, která bude hrát skupinu B jsou soupeři. S většinou z nich má jasně pozitivní bilance a tudíž by měla získávat body. Doma je to téměř povinnost, zisk bodů z ledu soupeře dodá hráčům seběvědomí před možným playoff. Tým se v nadstavbové části nesetká s nepříjemnými favority (Chomutov, Ústí a Jihlava) a nebude muset cestovat za vzdálenými soupeři (Olomouc, Znojmo, Havlíčkův Brod).

SK Kadaň - HC Litoměřice
31. kolo 1. ligy – pondělí 27.12.2010 - 18:00
HC Litoměřice 1. liga
Průběžné pořadí 15. (33. bodů)
Celková bilance 6 vítězství, 6 výher v pr., 3 prohry v pr. , 15 proher.
Nejvyšší výhra 6:1 (s Hradcem Hrálové )
Nejvyšší prohra 2:8 (v Třebíči)
Nejproduktivnější hráč Petr Šinágl (4+13), Martin Heinisch (7+9), , Ladislav Slížek (6+10), Jaroslav Hašek (4+11).
Úspěšnost gólmanů Martin Volke (91,68 %),
Průměr obdržených branek Martin Volke (3,17),

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

První vzájemné střetnutí se odehrálo ve 3.kole na ledě Litoměřic. Kadani se nepodařilo vsítit ani branku, prohrála 0:2, obě branky domácích vstřelil Kloz. Odveta se hrála v 18.kole, Kadaň vedla 3 minuty před koncem 2:0, přesto se hostům podařilo šťastně vyrovnat a v prodloužení dokonce vybojovat druhý bonusový bod. Branky Kadaně vsítili Novák a Hlubuček.

Litoměřice v číslech

Litoměřice vstřelily v základní části 67 branek, což je přesně o 19 méně než Kadaň. Obrana inkasovala 100 branek, celková bilance Litoměřic je tak mínus 33.

Litoměřice pro vydařeném utkání v Kadani přepadla krize. Z 12ti posledních zápasů vyhrály pouze 2 (jeden navíc v prodloužení, druhý s posledním Pískem) a po zásluze spadly na předposlední příčku tabulky. Kadaň tak čeká odveta, která by měla být povedená, fanoušci čekají omluvu za zpackané utkání z 18.kola

Na koho si dát pozor

V letošní sezóně kraluje střeleckým statistikám Petr Horčička. Tento zkušený útočník nastřílel jedenáct branek a na tři dokázal přihrát. V obraně jednoznačně vede exkadaňský Milan Vobořil. V letošním ročníku 1.ligy získal již 12 kanadských bodů (5+7). Nejtrestanějším hráčem je Jaroslav Hašek se 46 trestnými minutami.

Sestavy z posledních utkání

SK Kadaň: Závorka - Schmidt, Mašek, Brňák, Hlubuček, Mazanec, Révay, Zmeškal - Charousek, Balázs, Mikula, Bečvář, Mužík, Ton, Stoklasa, Boušek, Rohan, Eiselt, Novák, Klíma.

HC Litoměřice: Volke – Evan, Kříž, Vobořil, Martinka, Stříteský, Štěpánek, Kolbaba – Sklenička, Šinágl, Doležal – Horčička, Slížek (C), Hašek – Přeučil, Zíma, Rod – Heinisch, Hlusička, Novák – Gengel.