Závěrečný duel Trhači sehrají s Frýdkem-Místkem

Ladislav Froněk | 24.02.2019 | |

K a d a ň / F r ý d e k - M í s t e k - V úterý 26. února sehrají Trhači poslední zápas s Frýdkem-Místkem. Kadaňští poslední duel vysoko prohráli s Litoměřicemi a Frýdek-Místek v posledním kole přehrál Prostějov. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

FRÝDEK-MÍSTEK SE DRŽÍ NA DEVÁTÉ PŘÍČCE

V měsíci únoru se frýdecko-místeckému celku podařilo čtyřikrát zvítězit, a to proti Vsetínu 4:3, proti Benátkám nad Jizerou 5:1, proti Slavii 2:0 a proti nakonec vyzráli i v poslední kole Chance ligy nad Prostějovem 4:1. Rysi tak neztrácejí šanci na postup do play-off a na osmou příčku, kde se usídlil Havířov, jim chybí pouhé dva body.

POHLED NA POSLEDNÍ KOLO TRHAČŮ

Černožlutí v minulém klání prohráli opravdu vysoko. V první třetině inkasovali hned tři branky, ve druhé čtyři a ve třetí dokonce sedm branek. Litoměřice je tak deklasovaly 14:0.

Lukeš (40. Štěpánek) – Šefl, Novák, Hajič, Eliáš, Uřídil, Foltýn, Popela – Wágner, Konášek, Maršoun – J. Svoboda, Tupý, M. Zabloudil – Homer, Rindoš, Z. Zabloudil.

RYSI ZVÍTĚZILI NAD JESTŘÁBY

Frýdecko-místečtí se dokázali prosadit hned v páté minutě první třetiny, když se v přesilovce prosadil David Klimša a od této chvíle domácí hráči jasně převzali iniciativu v duelu. Svou agresi dokázali hráči Frýdku-Místku v góly proměnit ještě v osmé a osmnácté minutě. Po jasné první třetině si už pouze pohlídali výhru, v půlce druhé třetiny ale jednu branku inkasovali. Kompenzace přišla o dvě minuty později, zbytek zápasu se odehrál bez branek. HC Frýdek-Místek porazil Jestřáby Prostějov 4:1.

Poslední sestava HC Frýdek-Místek:

Malík – Haman, Husák, Bartko, Krisl, Hrachovský, Stránský – Martynek, Hladonik, Kofroň – Kaukič, Mikulík, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša – Flok, Kuťák, Motloch.

POSLEDNÍ STŘETNUTÍ OBOU CELKŮ

První souboj sehráli Trhači s Frýdkem-Místkem už v patnáctém kole, Po prvních dvou relativně vyrovnaných třetinách se ale Frýdecko-místečtí dokázali prosadit ve třetí, Kadaň prohrála 3:6. Ve třicátém kole měli Trhači příležitost se za první prohru pomstít, bohužel to nedopadlo ani právě v kole třicátém. První třetina skončila 0:3 ve prospěch Frýdku, druhá třetina skončila 1:1, pak se ale Frýdečtí opět rozjeli a nasolili ve třetí třetině čtyři branky. Zápas skončil vysoko 1:8. Poslední příležitost k pomstě měli Kadaňští v kole pětačtyřicátém, bohužel to opět nedopadlo. Frýdek byl dominantní opět až ve třetí třetině, dohromady se trefil za zápas pětkrát, Kadaň se prosadila pouze jednou. Nyní mají Trhači negativní bilanci aspoň zmírnit.