Zvládnou Trhači důležitý duel v Havířově?

Jiří Novotný (KAD) | 12.10.2021 | |

K a d a ň - I po deseti kolech černožlutí stále čekají na první bodový přísun do tabulky. Po úvodním nemilosrdném losu přichází na řadu hratelnější soupeři, což pro Trhače znamená jediné - nutně začít vyhrávat! V pondělí po tuhém boji nestačili na ústecký Slovan, nyní je po jednodenním oddychu čeká daleká cesta na led tápajícího Havířova. Úvodní buly v Gascontrol aréně padne ve středu 13. října v 17:30.

AZET SE TRÁPÍ NA PŘEDPOSLEDNÍM MÍSTĚ

Takový úvod ročníku si Havířovští zcela jistě nepředstavovali. Celek, který jsme se v uplynulých sezonách vídali převážně v horních patrech tabulky, se po 9 odehraných kolech potácí na 16. místě s pouhými 6 body na kontě.

Celek z hornického města trápí mizerná produktivita. Dosud nastřílel jen 21 branek, což je spolu s Trhači a suverénně nejméně potentními Benátkami, které by se 14 góly po 9 duelech těšily i fanklub defenzivního fotbalu, řadí mezi nejhorší kluby v tomto ohledu.

AZet dostal tvrdý direkt hned v prvním kole na Slavii, odkud se vracel s výpraskem 10:4. A z debaklu se už oklepat nedokázal. Po porážce 0:4 s Třebíčí sice vykřesal jiskřičku naděje výhrou 2:3 po prodloužení v Sokolově, nicméně poté zabředl do třízápasové série proher. Tu zarazil až výhrou 1:3 v záchranářském střetu v Benátkách, v Kolíně však bral pouze bod za porážku 2:3 v prodloužení.

V minulém kole cestoval do Šumperka - týmu s opačnou formou, jenž se nenápadně prokousává na špičku Chance ligy. Draci se dostali do vedení již ve 4. minutě, za hosty srovnal na začátku druhého dějství polský forvard Dominik Paś. Ještě před polovinou duelu však Šumperským vrátil vedení Vildumetz a těsný náskok 2:1 udrželi až do konce zápasu. „Ve druhé třetině se kluci zvedli, srovnali jsme na 1:1. Pak bych řekl, že se možná čekalo, který tým ten další gól dá. Bohužel pro nás ho dal Šumperk a později se ukázalo, že to byl gól rozhodující. Ve třetí třetině jsme nějaké šance měli, které nedopadly. V závěru už to byla křeč a bohužel jsme zase prohráli o gól a prostě pokračujeme v té černé sérii,“ bědoval na hc-havirov.cz kouč Pavel Zdráhal.

Poslední sestava AZ Heimstaden Havířov:

Štipčák – F. Kočí, Rašner, M. Hlaváč, Chroboček, Lytvynov, Valenta, Korím – Severa, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček, J. Doktor – M. Hrubec, Paś, Š. Kratochvil – Stuchlík, Maruna, Mrva.

STATISTIKÁM VÉVODÍ JAN HUDEČEK

V hubených časech se AZet může spolehnout na 27letého útočníka Jana Hudečka, jenž se do známého prostředí vrátil po 3 sezónách v Porubě. Někdejší mládežnický reprezentant se zkušenostmi ze zámoří, juniorky Salcburku i extraligových Vítkovic nasbíral již 10 bodů (4+6). O bod méně (5+4) má nejlepší střelec klubu Vlastimil Dostálek, který patřil mezi klíčové muže i na své loňské štaci v Přerově. Kromě toho se může pochlubit extraligovými starty v Jihlavě, Brně a Olomouci. Zajímavou akvizicí je rovněž polský internacionál Dominik Paś, jenž si v 6 odehraných mačích připsal 4 kanadské body (2+2) a spolu s Doktorem a Pechancem patří mezi nejúdernější pětici Havířovských.