Benátky n/J pokořeny, Trhači vezou tři body!

Sabina Nováková | 24.10.2018 | |

B E N Á T K Y N/J / K A D A Ň – Trhači v rámci osmnáctého kola Chance ligy vyjeli do Benátek nad Jizerou. Na ledě domácího celku si Kadaň vytvořila dvoubrankový náskok, o který se postarali Jakub Trefný a Ondřej Šulek. V poslední části dokázali Benátečtí snížit náskok černožlutých, a připravili tak Ondřeje Kuchaře o čisté konto. Pár minut nato se prosadil Daniel Novák, jenž vsítil svůj první gól v seniorském týmu a rozhodl tak definitivně o vítězství Trhačů. Tři body tak putují do Kadaně!

18.kolo, středa 24.10.2018
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  1:3  (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 46. Šír (Psota, Husa) – 12. Trefný (Novák, Kůs), 27. Šulek (Šťovíček, Blaha), 51. Novák (Kůs, Chlouba). Rozhodčí: Micka, Ondráček – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 6:4, navíc Maier (Benátky n/J) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 166. Střely na branku: 34:30. Zblokované střely: 7:5. Vhazování: 20:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Hanousek, Havlín, Jan Bednář, Husa, Maier, Žůrek – Lakatoš, Mikyska, Dlouhý – Zachar, Chrtek, Bittner – Psota, Šír, Špaček – Rychlovský, Braid, Průžek – Burda.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař – Novák, Trefný, Blaha, Holý, Grebeňuk, Popela – Wágner, Kůs, Klíma – Chlouba, Šťovíček, Šulek – Müller, Rindoš, Rezek – Homer, Tupý, Svoboda.

Trhači byli od úvodu utkání aktivnějším týmem. Marek Schwarz byl určitě častěji v permanenci než jeho protějšek, o jedenáct let mladší Ondřej Kuchař. Přesto se mohli dostat domácí do vedení. Přihrávka Lukáše Klímy zpoza branky totiž nenašla adresáta a kupředu uháněl Marek Zachar, který rozhýbal kadaňského brankáře. Puk mezi betony mu ale zasunout nedokázal.

Benátečtí svoji šanci nevyužili a hosté trestali. Při vyloučení Jiřího Průžka nejprve Jaroslava Kůse vychytal Schwarz. Chvíli poté ale Daniel Novák střílel od modré čáry, do puku vložil hůl hlídkující Jakub Trefný a Kadaňští se mohli radovat z jednobrankového vedení 1:0. V patnácté minutě měli taktéž domácí výhodu přesilové hry. Při vyloučení Romana Chlouby ale před Ondřejem Kuchařem příliš rušno nebylo. Taktéž v závěru první dvacetiminutovky byli aktivnější hosté. Zlobil zejména synovec kadaňského trenéra Petra Klímy Lukáš, který mezírku u bližší tyčky Schwarzovy branky nenašel.

Vstup do druhé třetiny patřil domácím. První pětka zamkla kadaňský tým před Ondřejem Kuchařem, který si ovšem bez větších problémů s několika střelami dokázal poradit. Hra se postupem času vyrovnávala a podobně jako v první třetině musel Marek Schwarz ze svého repertoáru vytáhnout několik velmi dobrých zákroků. V sedmadvacáté minutě se dostal k puku na levém křídle Ondřej Šulek a naprosto přesnou střelou k levé tyči poslal hosty do dvoubrankového vedení 2:0. Na druhé straně neuspěl se svojí střelou od modré Tomáš Havlín. Benáteckým hráčům poté nepomohla ke snížení ani další přesilová hra.

Od úvodu třetí části byla na domácím týmu znatelná větší chuť do hry. Vzadu ale domácím vznikala poněkud okénka. Dvě taková nevyužil Ondřej Šulek. Při prvním jej domácí gólman vychytal. Ve druhém případě zasouval kadaňský útočník puk za beton Schwarz. Kotouč se ale zastavil o tyčku. Po nepřesné rozehrávce mířil sám na domácího brankáře také Jan Müller, branku ale minul. Benátečtí trestali z nenápadné akce. Do Psotovy přihrávky vložil hůl Jan Šír a pokořil Kuchaře – 1:2. Benáteckých bylo rázem plné kluziště a Ondřej Kuchař se měl co otáčet. Na druhé straně nevyužil své sólo Lukáš Klíma, který neprostřelil Schwarzovy betony. Ke dvoubrankovému náskoku pomohla hostům další přesilovka po vyloučení Chance Braida.

Na střelu Daniela Nováka od modré čáry domácí brankář neviděl a puk se mezi jeho betony dostal za brankovou čáru. Benátečtí se nechtěli smířit s porážkou a v následujících minutách zasypávali Ondřeje Kuchaře sprškou střel, ten ale chytal velký zápas.>Ke zdramatizování konce zápasu nepomohla domácím ani více než dvouapůlminutová power play. Tomáš Hanousek si dvakrát vylámal zuby na Ondřeji Kuchařovi a svým pokusem neuspěl ani Zachar. Tři body tak putovaly na sever Čech.

Ondřej Nejedlo

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): „Utkání jsme nezačali dobře. Soupeř hrál uvolněně. Tím, že jsme nechytili začátek zápasu, tím se pro násklání nevyvíjelo dobře. Měli jsme až moc vyloučených hráčů a Kadaň dokázala přesilové hry využít. Duel jsme odehráli v křeči. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší, ve které jsme vstřelili kontaktní branku a věřili, že jsme schopni utkání otočit. Bohužel jsme ale dostali rozhodující třetí gól.“

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „V utkání proti Benátkám nad Jizerou bych vyzdvihl naši disciplínu, se kterou jsme v minulých zápasech měli problémy. Po celý zápas jsme hráli disciplinovaně, navíc dobře do obrany. Šly nám i přesilové hry, které jsme dokázali využít. Myslím si, že jsme byli lepším týmem.“