Druhá výhra v řadě, Kadaň v Kolíně brala tři body

Sabina Nováková | 10.10.2020 | |

K o l í n / K a d a ň - Trhači odehráli poslední utkání před nejméně čtrnáctidenní přestávkou nařízenou vládou a skončilo úspěšně. Kadaňští se dvakrát dostal do vedení díky brankám Zdeňka Zabloudila, ovšem Kozlové pokaždé srovnali krok. Třetí vedení v zápase zařízené z hole Arslana Achmeťanova už Kadani nikdo nesebral, a tak si připisuje tříbodové vítězství do tabulky.

10.kolo, sobota 10.10.2020
SC Kolinští Kozlové - Sportovní klub Kadaň  2:3  (0:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Jankovský (Král, Kukla), 37. Kukla (Jankovský, Šafránek) – 20. Z. Zabloudil (Morong, Havel), 26. Z. Zabloudil (Sursov, T. Běhula), 54. Achmeťanov (Sursov). Rozhodčí: Pilný, Jaroš – Bohuněk, Dědek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:31. Zblokované střely: 13:13. Vhazování: 36:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
SC Kolinští Kozlové: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Váchal, Pýcha, Barták, Muška – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Zumr, Stehlík – Síla, Štohanzl, Petržilka – Mašín, Kozák, Němec.
Sportovní klub Kadaň: R. Běhula – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Havlín, T. Běhula – Koblížek, Chlouba, J. Svoboda – Achmeťanov, Sursov, Z. Zabloudil – Homer, Morong, Veselý – Bucek, Hradecký, Kulich.

V úvodu utkání se do více šancí dostávali spíše domácí, s pokusy překonat Richarda běhulu ale neuspěli. V sedmé minutě se dokonce Trhači nechali vyloučit do třech hráčů. Hned jeden z prvních pokusů pramenil z hole Jana Stehlíka, který od modré pálil směrem na kadaňskou svatyni. Jeho pokus ale skončil na holeni jednoho z trhačských obránců. Ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky byla k vidění další hromada vyloučení, tři na straně domácích a dvě u hostujících, ani v jednom z případů ale početní výhoda nebyla využita. Těsně poté, co Kolínští byli v plném počtu zpět na ledě, nahodil Matěj Morong puk před kolínského gólmana, duchapřítomný Zdeněk Zabloudil se ale ještě dostal k dorážce a poslal Kadaň do vedení - 0:1

Tak jako Trhačům stačilo pár vteřin před koncem prvního dějství na vsítění branky, totéž stačilo Kozlům na úvodu toho druhého. Osmatřicet vteřin stačilo Václavu Jankovskému k vyrovnání stavu na 1:1. Čtyři minuty nato ještě Kolín nastřelil tyčku. Zhruba minutu nato překonal Martina Sejpala podruhé v utkání Zdeněk Zabloudil, který po přesné přihrávce přes střední pásmo od Artema Sursova nechyboval v zakončení - 1:2. V sedmatřicáté minutě ale svěřenci Petra Martínka znovu srovnali krok se soupeřem. Miroslav Kukla vyslal střelu na Richarda Běhulu z mezikruží a puk poněkud kuriózně doskočil až za jeho záda - 2:2.

Start třetí třetiny odstartovali střelou na Martina Sejpala, jenž kotouč musel zalehnout. O pár minut později se Artem Sursov dostal do zajímavé pozice, ovšem domácí muž s maskou jeho pokus pokryl betony. Čtyřiapadesátá minuta přinesla Kadani vítěznou branku v podání Arslana Achmeťanova, který v souhře se Sursovem upravil stav na 2:3! S tímto výsledkem již Kozlové nic neudělali, přestože šance jim nabídnuta byla. Zdeněk Král mohl překonat ležícího Richarda Běhulu, ovšem branku přestřelil. Černožlutí si tak s konečným zvukem sirény připsali do tabulky první tři body v sezóně!

Sabina Nováková

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „V utkání proti SC Kolín jsme podali velmi disciplinovaný a zodpovědný výkon. Měli jsme málo vyloučených, padali jsme do střel a výsledek se dostavil. Celý výkon s vítězným koncem byl samozřejmě podpořený bojovností všech našich hráčů a výborným výkonem brankáře Richarda Běhuly.“