Kadaň boj o desátou příčku v Berouně nezvládla

Jindřich Poledna | 23.11.2005 | |

Kadaň přijela do Berouna s cílem neprohrát. Jedině tak by si mohla zajistit náskok minimálně jednoho bodu, který oba sousedy v tabulce dělil. Jenže severočeská ofenzíva se trápí. Před utkáním již 77 minut Kadaň nevsítila gól a tento trend pokračoval i v Berouně. Bez vstřelení gólu se vyhrávat nedá, Kadaň tak drží smutný primát 137 minut bez gólové radosti. Po prohře se tým propadl na 11.místo prvoligové tabulky.

26.kolo, středa 23.11.2005
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  1:0  (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17.Borovanský (Dragoun, Šinágl). Rozhodčí: Volf - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 10:13. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 1:0.
Medvědi Beroun 1933: Valent, (Handl) - Filip, Sláma, Pulpán, Vaněček, Štich, Ovčačík, Míka, Kašák, Dragoun, Šinágl, Borovanský, Přeučil, Křesťan, Novotný, Buďa, Horčička, Bakrlík, Gengel, Pajič, Tvrzník
Sportovní klub Kadaň: Hubl, (Jirkův), Vobořil, Staněk, Zajíček, Plaček, Lašek, Hlavatý, Hlubuček, Hubínek, Tvrdek, Oliverius, Kajer, Žák, Hlusička, Postl, Zika, Švík, Hahn, Švejda, Tauš, Zaťovič

Milan Vobořil se ubytoval na trestné lavici

Odehrálo se 43 sekund z první třetiny a na trestnou lavici putoval kadaňský obránce Vobořil. Mnohým severočeským fanouškům zatrnulo, dobře si uvědomovali podobný okamžik z loňské sezóny, kdy během několika minut v úvodu utkání domácí vsítili rychlé branky a o výsledku bylo rozhodnuto. Kadaň přesilovku přečkala, ale situace se opakovala, Vobořil se kál opět v 6.minutě. Domácí Bakrlík, naštěstí pro hostující tým vyrovnal síly na ledové ploše. V 11.minutě směřoval Vobořil na trestnou lavici potřetí v utkání, brzy po něm jej doplnil berounský Borovanský a hrálo se opět ve čtyřech na obou stranách. Až čtvrté vyloučení hostujícího celku dokázali domácí využít. V době, kdy na trestné lavici seděl za hákování Radek Hlavatý, vypálil od modré Dragoun. Hübl jeho střelu jen vyrazil před sebe a domácí Michal Borovanský dopravil puk za jeho záda – 1:0. Kadaň branka paradoxně nesrazila do kolen, vyrovnala se domácímu týmu v bruslení i v kombinaci, její šance však hatil vlastní přechod do útočného pásma.

Přesilovky slabinou obou týmů

Do druhého dějství šla hostující Kadaň o jednoho hráče oslabena. Za napadení byl se závěrečným hvizdem vyloučen opět Radek Hlavatý, domácí početní výhody nevyužili. První celou přesilovou hru si zahrála Kadaň až od 24.minuty. Pajič pykal za hákování, ale hosté se moc nepředvedli. V polovině utkání hráli severočeši opět s výhodou jednoho hráče v poli, dokonce dvakrát za sebou, jenže kombinace vázla, domácí lehce vyhazovali puky, občas dokonce zahrozili ve čtyřech. Za zmínku tedy stojí jen prudká střela obránce Laška, která trefila domácího gólmana do masky. Přísný rozhodčí vylučoval na obou stranách, koncem třetiny hrál hostující celek dokonce 10 vteřin ve třech, domácí však branky nedosáhli. Před závěrečným hvizdem ještě zachraňoval jednobrankovou ztrátu Hübl, když betonem zastavil Tvrzníkův útok od mantinelu. V druhé třetině tedy branka nepadla, oba gólmani byli velice pozorní a dokázali tým v rozhodujících okamžicích podržet.

Severočeský útok má stále krizi

Úvod třetí třetiny trochu pozdržely problémy s časomírou. Ve 42.minutě dostali další příležitost ke srovnání skle kadaňští hráči. Na trestnou lavici se usadil David Štych. Vobořil sice od modré vyzkoušel Valentovu pozornost, víc šancí však nedostal, neboť Ondřej Staněk získal „odměnu“ za kroček. V zápětí po něm si šel odpočinou domácí Křesťan a hned po něm i hostující Zika. Rozhodčí Volf nasadil přísný metr a zdálo se, že jej hráči obou mužstev moc akceptovat nechtěli. Ve 45.minutě nebylo na trestných lavicích pomalu k hnutí. Na tu kadaňskou putovali ještě Hlavatý s Tvrdkem, na domácí Buďa. Beroun měl tedy další výhodu přesilové hry. Domácí ostřelují branku Kadaně, Hübl byl pozorný a nenechal se ničím překvapit. Kadaň se tak ubránila, ale očekávaný nápor severočechů nenastal. V zaplňování trestných lavic se i nadále pokračovalo. Obě mužstva se trápila v ofenzívě, skvělý brankáři nechtěli nikoho jiného nechat vyniknout. V 54.minutě zabrzdil možný atak Valentovy branky obránce Plaček, který si šel odsedět 2 minuty za držení. V přesilové hře měl rozhodnutí na své holi domácí Křesťan. Jeho „tutovka“ končí mimo tyče kadaňské branky. Kadaň i tuto přesilovku přečkala. Jenže 116 vteřin před koncem třetí třetiny podrazil domácího útočníka Radek Hlavatý a dostal za to dvě minuty. Hostující trenér na to reagoval oddechovým časem a pokusil se naordinovat svým svěřencům zteč domácí branky pouze ve 4 hráčích v poli. Domácí však i v poslední minutě tlačili, Horčičkovu střelu vytěsnil mimo tyče brankář Hübl. Kadaň ve vlastním oslabení domácí tým dokázala přečíslit, ale ze šance nic nebylo, neboť se sama dostala do postavení mimo hru. Beroun tak díky jediné vstřelené brance získal důležité 3 body a odsunul tak Kadaň do nižších pater ligové tabulky.
Jindřich Poledna

Zdeněk Vojta (Beroun): Zápas to nebyl asi pohledný, ale pro nás jsou v naší momentální situaci asi důležitější tři získané body. Nedaří se nám střelecky a bylo to v tomto zápase zase hodně vidět.

Miroslav Novák (Kadaň): Souhlasím, že to nebyl hezký zápas a na obou mužstvech bylo vidět, že nemají střelce. My takhle nemůžeme hrát venku, měli jsme až příliš mnoho vyloučených.