Kadaň obdržela v Sokolově nechvalnou desítku

Sabina Nováková | 17.02.2021 | |

S o k o l o v / K a d a ň - Trhači se po reprezentační přestávce vydali do momentálně uzavřeného okresu Sokolov, kde sehráli 28. kolo Chance ligy. Po první třetině byl výsledek ze strany hostujících ještě hratelný, avšak po části prostředí byl již rozdíl čtyřgólový. Poslední dvacetiminutovka nabídla domácímu celku splnit pomyslný cíl desítky, díky které si zaslouženě připsal Sokolov tři body.

28.kolo, středa 17.2.2021
HC Baník Sokolov - Sportovní klub Kadaň  10:0  (2:0, 2:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 17. Rulík (Rymon), 19. Rohan (Tůma, Gut), 32. Vracovský (Rohan, Pohl), 40. Hašek (Šik, Přindiš), 45. Vracovský (Pohl, Gut), 46. Rulík, 50. Tůma (Rohan, Pohl), 51. Šik (Hašek, Prymula), 52. Vracovský (Tůma, Rohan), 52. Poizl (Křemen, Rymon). Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Coubal, Baxa. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Zblokované střely: . Hity: . Vhazování: . Průběh utkání: .
HC Baník Sokolov: Neužil – Poizl, Pohl, Kadeřávek, Klejna, Přindiš, Zeman, Benda – Tůma, Gut, Rohan – Šik, Hašek, Prymula – Kropáček, Vrána, Vracovský – Křemen, Rymon, Rulík.
Sportovní klub Kadaň: Hamrla – Trefný, Kottek, Havlín, Seemann, Delmarche, T. Běhula, Horáček – M. Zabloudil, M. Svoboda, Chlouba – T. Koblížek, J. Svoboda, Houška – L. Koblížek, Hradecký, Homer – Adámek, Veselý.

Baník vstoupil výborně do zápasu a hned na začátku měl velkou šanci Michal Gut, ale Hamrla ho dokázala vychytat. První polovina patřila jasně Baníkovcům, kteří si dokázali vytvořit velké množství šancí, ale ani jedna neskončila za zády hostujícího brankaře. Po chybě v rozehrávce se dostal do největší šance Trhačů Matěj Morong, který se řítil sám na Neužila, ale nezamířil přesně. V polovině první třetiny dostal Baník možnost přesilové hry, ve které se ke střele z první dostal Šik, kterého ale opět vychytal Hamrla. Po ubráněném oslabení Trhači začali vystrkovat růžky a v dobrých pozicích se ocitl Matyáš Svoboda a následně i Jan Svoboda, ale oba si vylámali zuby na domácím brankaři. V čase 17:00 odčaroval Hamrlovo kouzlo přesnou střelou z mezikruží Adam Rulík a poslal domácí do vedení 1:0. O minutu a padesát šest vteřin později už to bylo 2:0. David Tůma s Tomášem Rohanem se dostali do přečíslení dva na jednoho a domácí kapitán využil milimetrové přihrávky svého spoluhráče.

Vojtěch Kropáček hned v úvodu druhé třetiny nastřelil z těžkého úhlu tyčku kadaňské branky a chvilku na to se dostal do velké šance hostující Jan Svoboda, ale jeho protisměrnou kličku Neužil dobře přečetl. Baník si následně vytvořil dobrý tlak, při kterém to zkoušel z otočky Dominik Rymon, ale kotouč skončil těsně vedle tyčky. Sokolovští hokejisté dostali podruhé v zápase možnost přesilové hry, ve které střílel z dobré pozice Vracovský, ale puk skončil na výstroji hostujícího brankaře. Tomáš Vracovský ale o chvilku později přeci jen vstřelil gól. Najel si s kotoučem mezi kruhy, přesnou ranou vymetl horní růžek a zvýšil na 3:0. Kadaň měla největší šanci při samostatném úniku Lukáše Adámka, který ujel v oslabení, ale ani on nenašel recept na Neužila. Adam Rulík ve 38. minutě zamířil přesně mezi betony Hamrly, ale radost mu překazil hlavní rozhodčí, který si všiml předchozího faulu Vrány. Branka tak nebyla uznána a navíc hráli Sokolovští oslabení, ve kterém se ovšem v čase 39:31 prosadil po pěkné kombinaci Petr Hašek4:0.

Ve třetí třetině vstřelil Baník odevzdané Kadani šest branek. V čase 44:06 přidal druhý gól v zápase Tomáš Vracovský5:0. O minutu později se stal dvoubrankovým střelcem i Adam Rulík, který využil špatného postavení brankaře Trhačů – 6:0. Na 7:0 upravil v přesilové hře v čase 49:54 po přihrávce Rohana David Tůma. O 45 vteřin později využil přihrávku zpoza branky Otakar Šik8:0. V čase 51:19 hrál Baník přesilovou hru, ve které završil svůj hattrick Tomáš Vracovský9:0. V 52. minutě vstřelil svou první branku v sokolovském dresu Daniel Poizl a upravil na konečných 10:0.

Tomáš Hamara (HC Baník Sokolov): „Utkání se hodnotí dobře, jsme rádi za tři body. Jsem velice rád za předvedený výkon. Výsledek vypadá tak, jak vypadá, ale rodil se, si myslím, hodně těžce. Po první třetině to bylo 2:0, měli jsme sice spoustu šancí, ale napadalo nám to tam, nebyli jsme šikovní v koncovce. Ve druhé třetině to bylo to samé, sice byl stav 4:0, ale bylo to velice těžké. Myslím, že tím, že jsme byli trpěliví, hráli jsme opravdu dobře, nepouštěli jsme soupeře k ničemu a hráli jsme to, co jsme chtěli, tak se nám to v poslední třetině vrátilo, kdy nám tam branky začaly padat. Musím říct, že to byla chvilkama radost se na to dívat. Musím říct, že to bylo parádní.“

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Utkání se mi rozhodně nehodnotí dobře. V šestnácté minutě jsme ještě drželi stav 0:0, přestože nás soupeř přehrával. Ke konci třetiny jsme ale dvě branky inkasovali. Naskytly se nám šance jet sami na bránu, ty jsme ale bohužel neproměnili, abychom se aspoň trochu dostali do kontaktu. V následujících dvacetiminutovkách už jsme obdrželi celkem osm branek, jen ve třetí šest. To je šílené. Někteří hráči, ne tedy všichni, nejsou hodni kadaňského dresu. Takto to dál nejde. Dostat v Sokolově deset branek je ostuda.“