Kadaň podlehla Vsetínu kvůli první třetině

Kateřina Kundertová | 14.02.2018 | |

K a d a ň - Trhači vyzvali ve 49. kole WSM Ligy na vlastním ledě VHK ROBE Vsetín, který si díky povedenému prvnímu dějství došel pro vítězství. Hosté získali během úvodních dvacet minut čtyřgólové vedení, na které ve druhé části zareagoval Martin Tůma. V závěrečné třetině si oba celky připsaly ještě po jedné brance, takže to pro Richarda Běhulu jakožto debutanta v seniorském hokeji byla těžká zkouška.

49.kolo, středa 14.2.2018
Sportovní klub Kadaň - VHK Robe Vsetín  2:5  (0:4, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 38. Tůma (Chrpa, Havlíček), 60. Kůs (Hejcman) – 3. Markovič (Březina, Janáček), 5. Vávra (Kucharczyk), 12. P. Beránek (Protasenja, Kucharczyk), 16. Markovič, 60. Šilhavý (Pokorný, Janáček). Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Malý, Šimán. Vyloučení: 6:4, navíc Trefný – Vítek oba 10 minut. Bez využití. Diváci: 376. Střely na branku: 24:39. Zblokované střely: 0:5. Vhazování: 28:30. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
Sportovní klub Kadaň: Běhula – D. Novák, Trefný, Kadeřávek, Blaha, Šefl, Hlaváček – Chlán, Hejcman, Kůs – Tůma, Havlíček, Chrpa – Dufek, Rindoš, Krejčiřík – Bláha, Polák, Rezek.
VHK Robe Vsetín: Pavelka – Dundáček, Krenželok, Slováček, Ostrčil, Janáček, Holomek – Illéš, Podešva, Vávra – Protasenja, Kucharczyk, Beránek – Markovič, Kopta, Březina – Vítek, Šilhavý, Pokorný.

Trhači nevstoupili do utkání ideálně, jelikož hned v úvodu inkasovali dvakrát za sebou. Těsně po úniku Jana Dufka, který neuspěl, šel Vsetín do vedení zásluhou Jaroslava Markoviče a jeho dorážky – 0:1. Za minutu a půl už to bylo o dvě branky, Tomáš Vávra dostal přihrávku mezi kruhy, odkud nedal debutantovi v kadaňské brance šanci – 0:2. V deváté minutě mohl snížit Darek Hejcman, ale s kličkou na hranici brankoviště neuspěl.

Ve dvanácté minutě se Trhačům nepodařilo rozehrát, čehož využil dorážkou z těsné blízkosti Petr Beránek – 0:3. Poté, co Robe nevyužilo početní výhodu, prosadilo se ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Richard Běhula vyjel z brány, aby vypíchl puk, což se mu úplně nepovedlo, protože se kotouč dostal na hůl Jaroslavu Markovičovi, který neměl problém trefit prázdnou branku – 0:4. Za pár momentů Richard Běhula vytěsnil střelu Ondřeje Holomka na horní tyčku, a poté vychytal nařízené trestné střílení Vojtěcha Šilhavého.

Na začátku druhé části Jan Dufek vysunul Vojtěcha Krejčiříka, který byl při zakončení faulován, za což sudí nařídili trestné střílení i na druhé straně. Mladý forvard nic nevymýšlel a zkusil střelu, kterou však nenamířil do prostoru mezi třemi tyčemi. Ve 25. minutě Darek Hejcman dotíral při vlastním oslabení na vsetínského gólmana, jenž ztratil kotouč, ale pro štěstí hostů se kadaňskému střelci nepovedlo zasunout puk zpoza klece za brankovou čáru.

V dalším průběhu si oba celky vyzkoušely početní výhodu, které se jim však nepovedly. Přibližně dvě minuty před koncem prostředního dějství Ondřej Havlíček přenechal po přejetí modré Jakubu Chrpovi, který zatáhl hru na pravou stranu a přihrál přes obránce Martinu Tůmovi, jenž z ostrého úhlu našel mezeru mezi rukou gólmana a tyčkou – 1:4.

Třetí třetina začala pozvolna, až ve 47. minutě Ondřej Kopta přihrál do tandemu Davidu Březinovi, který zakončoval přečíslení dva na jednoho rychlou střelou, ale Richard Běhula se roztáhl v brankovišti a puk vyrazil stejně jako následný pokus Martina Janáčka. Přibližně za sedmdesát vteřin Martin Podešva nastřelil z levé strany tyčku trhačské klece. Jasný gól měl na holi ve dvaapadesáté minutě Radim Kucharczyk, který minul, přestože měl před sebou prázdnou bránu.

Šedesátá minuta přinesla dva góly – Jaroslav Kůs doklepl vyražený puk a na druhé straně vrátil Vsetínu třígólové vedení Vojtěch Šilhavý – 2:5. Definitivní tečku dala zápasu bitka mezi Jakubem Trefným a Davidem Vítkem, z nevyrovnaného souboje nakonec vyšel vítězně kadaňský kapitán, přestože přišel o veškerou výstroj.

Kateřina Kundertová

Miroslav Buchal (Trhači Kadaň): „Myslím, že to nebylo špatné utkání. Nevyšla nám první třetina a hráli jsem zaskočeně, ale od druhé části jsme hráli dobrý a vyrovnaný hokej. Soupeř má kvalitu, bojuje o osmičku a my jsme ho potrápili. Za dvě třetiny musím tým pochválit.“

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): „Jsme spokojení se třemi body ale ne s výkonem. Pět zápasů zpátky jsme si zkomplikovali cestu, protože jsme měli tři zápasy ze čtyř proher vyhrát. Pro nás jsou teď všechny body hrozně důležité, nemáme osud ve vlastních rukách, budeme muset čekat na zaváhání soupeřů.“