Kadaň porazila také německý Crimmitschau

Jindřich Poledna, Filip De Bolle | 30.08.2011 | |

Jediný zahraniční soupeř letošní přípravy - to byl německý Crimmitschau. Kadaň se ujala vedení v 7.minutě, kdy využil výhodu přesilové hry Petr FREIBERG. Hostující celek vyrovnal ještě v 18.minutě. Vedení na stranu Kadaně znovu strhl ve 34.minutě po samostatné akci BOUŠEK. Hosté však bleskurychle vyrovnali Martellem. Stejnou odpověď dal německému týmu v 37.minutě z úhlu TREFNÝ. Druhá třetina přesto skončila za nerozhodného stavu, na 3:3 vyrovnal těsně před koncem Goulet. Kadaň se opět ujala vedení - ve 49.minutě zvýšil na 4:3 HOFMEISTER a klid do domácích řad přinesl v 52.minutě ROHAN. Kadaň si tak připsala další výhru v přípravném utkání.

9.kolo, úterý 30.8.2011
Sportovní klub Kadaň - ETC Crimmitschau  5:3  (1:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Freiberg (Ton), 34. Boušek, 37. Trefný (Mikšovic), 49. Hofmeister, 52. Rohan (Szakal) - 18. Schwab (Tory), 35. Martell (Schwab), 40. Goulet (Wycisk). Rozhodčí: Zubzanda - Zajíc, Armstark. Vyloučení: 7:10, navíc Vogl (Crimmitschau) 5+KO. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Schmidt, Szakal, Trefný, Tollinger, Revay, Zmeškal, Malinský, Rutta - Rohan, Mikšovic, Boušek - Ton, Fiala, Freiberg - Stoklasa, Stehlík, Bursík - Mála, Chlouba, Hofmeister.
ETC Crimmitschau: Vollmer - Hüfner, Schütz, Tory, Rau, Pietsch, Martell, Vogl, Schwab, Schietzold, Grünn, Goulet, Keith, Albrecht H., Guts, Pielmeier, Albrecht G., Wycisk, Grözinger.

Domácí byli od začátku aktivnějším celkem, hosté ale přivezli z Německa pevnou obranu. První šanci měli domácí v 5. minutě, kdy pálil Szakal. V 7. minutě ale domácí našli skulinu v jinak pevné hostující obraně. Ton si v přesilovce najel po křídle do pásma a nahodil puk před branku, kde ho do sítě doklepl Freiberg. Domácí byli i nadále lepším týmem, hosté ale tvrdou obranou zabránili domácím ve zvýšení skóre. O tvrdé obraně by své mohl povědět Ondřej Fiala, který byl po tvrdém zákroku nucen opustit ledovou plochu. Hosté se postupně začali více a více osmělovat, až v přesilovce 4 na 3 vypálil Schwab a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Do konce první části se už nic nestalo a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhou třetinu začali domácí výborně a po třech minutách se radovali z gólu. Boušek ukázal své kvality, když si nejprve povodil obránce, poté si položil gomana a zavěsil. Dlouho ale radost nevydržela. Už po minutě hry při další přesilové hře napálil puk Martell a Jarina lovil puk ze sítě po druhé. Strhující tempo zápasu pokračovalo. V 37. minutě si Trefný najel na přesnou přihrávku od Mikšovice a vrátil vedení na domácí stranu. Domácí poté zklidnili hru a vyčkávali. A to se nevyplatilo. Půl minuty před koncem si do prostoru najel Wycisk, položil si gólmana a poslal puk podél levého betonu, kde ho do sítě dorazil důrazný Goulet. Do kabin se tak šlo za stavu 3:3.

Začátek třetí třetiny patřil hostům, kteří několikrát ohrozili domácí branku. Radovat se ale mohli domácí V čase 48:43 předvedl Hofmeister kousek a lá Mikael Granlund, když nabral puk na čepel hokejky, vyjel zpoza brány a prostřelil překvapeného gólmana. Hosté se snažili odpovědět, ale domácí obrana se zavřela. Naopak, byli to domácí, kdo skórovali. V čase 51:03 Vystřelil puk od modré Szakal a puk do brány tečoval Rohan. Hosté chtěli bleskově odpovědět, ale Albrechtovu dorážku do odkryté brány vykryl skvělým zákrokem Jarina. V 58. minutě ujeli hostující obraně Ton s Mikšovicem, ale prvního jmenovaného vychytal Vollmer. Zápas tak skončil 5:3 .