Kadaň porazila v derby Ústí 4:2

Jindřich Poledna | 21.11.2015 | |

Vstup do zápasu měla jednoznačně lepší domácí Kadaň, která vedla po první třetině 2:0, autory branek byli David Kaše a Šimon Szathmáry. Na počátku prostřední třetiny odskoči domácí již třígólový rozdíl po šikovné trefě Darka Hejcmana. Čtvrtou branku Sportovního klubu vsítil v polovině zápasu Marek Račuk. V ústeckém dresu se 2x trefil Jan Kloz a Kadaň tak vybojovala výhru v derby 4:2 a získala alší důležité tři body.

25.kolo, sobota 21.11.2015
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  4:2  (2:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Kaše (Račuk), 13. Szathmáry (Dušek), 22. Hejcman (Hlava), 30. Račuk (Rýgl) – 25. Kloz (Roubík, Pohl), 56. Kloz (Roubík) Rozhodčí: Jílek – Zídek, Kotlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 711. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
Sportovní klub Kadaň: Dlouhý (Dvořák) – Mrázek, Rýgl, Szathmáry, Trefný, Rohan, Drtina, Černý – Kadlec, Kaše, Račuk – Chrpa, Hejcman, Hlava – Vrána, Dušek, Kverka – Sloboda, Šťovíček, Vaněk
HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (30. Soukup) – Vágner, Pohl, Smetana, Holomek , Brož, Sobotka, Látal – Kloz, Roubík. Tenkrát – Rys, Andres, Dalecký – Kuchler, Melka, Merta – Janák, Gengel, Křivohlávek

V úvodu utkání byli aktivnějším celkem hosté. Ve 3. minutě prověřil Dlouhého pozornost Dalecký, ale domácí brankář měl lapačku na svém místě. Slovan napadal domácí rozehrávku hluboko v útočném pásmu a nechal domácímu týmu otevřená vrátka pro brejky. V 5. minutě ujeli Račuk s Kašem a druhý jmenovaný zakončil do prázdné branky. Hosty branka zaskočila a domácí tým brzy převzal otěže zápasu do vlastních rukou. V 8. minutě dostal přihrávku do volného prostoru mezi kruhy Hejcman, ale při zakončení byl faulován Tenkrátem. Přesilová hra se však domácímu týmu nevydařila, Volke byl téměř bez práce. Ve 13. minutě vyhrál Dušek vhazování v útočném pásmu a posunul puk za sebe, kde se ho chopil Szathmáry a jeho prudká střela proletěla mezi bránícími hráči až do sítě. Na druhé straně mohl snížit Roubík, ale Dlouhý si povyjel a jeho střelu vyrazil ramenem. Dvě minuty před koncem si vyjel mezi kruhy Szathmáry, místo střely nahrával na volného Vránu, proti němuž si Volke vyjel a jeho střelu zlikvidoval betonem.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté a zavřeli Kadaň do pásma. Ve 22. minutě pálil Dalecký, ale Dlouhý ukryl puk do lapačky. Domácí tým poté vyhrál vhazování a rozjel se na ústeckou branku. Hlava vysunul Hejcmana, který vyjel zpoza branky a překvapil Volkeho střelou z ostrého úhlu na bližší tyč. Hosté dostali možnost ke snížení ve 25. minutě, když byl vyloučen Hejcman. A Slovan svou šanci využil. Pohl našel před brankou Roubíka, který posunul puk na volného Kloze, který prudkou střelou nad lapačku snížil skóre. Hra se po ústecké brance rozkouskovala díky častým přerušením. V polovině třetiny nahodil jeden z kadaňských obránců puk na branku a Volke se rozhodl vyjet z branky a rozehrát. Puk však zachytil Rýgl, který okamžitě nahodil puk na branku, kde ho do protipohybu brankáře hostí tečoval Račuk.

Po této brance přepustil Volke své místo Jakubu Soukupovi. Slovan nesložil zbraně a stále se snažil o zdramatizování zápasu. Ve 31. minutě projel obranou Andres, ale Dlouhý se natáhl na brankové čáře a betonem vyrazil střelu do rohu kluziště. Vzápětí zahrozil Melka rychlou střelou z pravého kruhu, ale Dlouhý jeho pokus vyrazil k jednomu z obránců. Toho okamžitě obral o puk Merta, který zkusil vystřelit před tím, než se Dlouhý stihne přesunout, ale domácí brankář včas zareagoval. Ve 36. minutě zachytil Dalecký Trefného rozehrávku a mířil na Dlouhého. Na poslední chvíli byl zastaven Černým, který byl za svůj zákrok vyloučen. Ústí se však přesilová hra vůbec nevydařila. Minutu před koncem pálil Roubík z prostoru pravého kruhu, ale domácí brankář zakročil vyrážečkou.

.

Do poslední části vstoupili aktivněji černožlutí. Po dvou minutách hry ujel Dušek s Kverkou, ale druhý jmenovaný nezachytil prudkou přihrávku. Ve 44. minutě byl vyloučen Vaněk, místo snížení se však fanoušci málem dočkali další kadaňské branky v oslabení. Chrpa dostal přesnou přihrávku za obranu, ale na Soukupa nevyzrál. Ve 46. minutě pálil Vaněk z prostoru levého kruhu, Soukupova vyrážečka však byla na svém místě. Okolo poloviny poslední části se hra vyrovnala. Domácí pouze nahazovali kotouče do útočného pásma a nechávali hosty kombinovat. Jak se blížil konec třetiny začal Slovan přidávat na tempu. V 56. minutě střílel od modré čáry Vágner, Dlouhý schoval puk do lapačky. O necelou minutu později nahodil Roubík puk před branku, kde se k němu dostal osamocený Kloz, který přesnou střelou překonal Dlouhého. Ústí přidalo na tempu a domácí obrana měla plné ruce práce. V 58. minutě byl vyloučen Kadlec a hosté zkusili hru v šesti. Domácím se podařilo několikrát vyhodit puk a udržet hosty v bezpečné vzdálenosti od branky. Půlminutu před koncem se kadaňským podařilo vyhrát vhazování ve vlastním pásmu a do konce zápasu udrželi puk za vlastní brankou.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Kadaň):Složitý zápas, silný soupeř. V útoku zkušený a velice silný. Myslím si, že jsme to dneska zvládli, připravili jsme se na to. Soupeř nás hodně zlobil, tak si myslím, že jsme utkání měli v rukách. Nakonec tam byli ještě nějaké čtyři šance, které jsme nedali a jsme rádi za tři body a výsledek 4:2.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem):
Od první minuty jsme tahali za kratší konec. V první třetině jsme nehráli a ve druhé jsme si vytvořili nějaké šance. Po hrubých individuálních chybách jsme dostali góly a zápas jsme neotočili. Kadaň byla poté lepší. Když jsme měli šance, nedali jsme branky a zklamali jsme v koncovce. Přístup některých hráčů se nám přestává líbit a budeme to muset řešit.