Kadaň přenechala všechny body Benátkám

Jiří Novotný | 13.02.2013 | |

Po třech porážkách v řadě jsme se výhry nedočkali ani v dnešním zápase. Po dvou třetinách na ukazateli skóre svítilo hrozivých 0:3 a už to vypadalo na debakl. Kadani se podařilo zdramatizovat skóre ve 48. minutě, kdy se první branky v dresu Kadaně dočkal Ondřej Kaše. Kadaň byla nadále aktivnějším týmem a v 56. minutě snížil Petr Jíra. Vyrovnávací branky jsme se však nedočkali, nepomohla ani závěrečná power-play. Hosté si tak odvezli všechny tři body.

50.kolo, středa 13.2.2013
Sportovní klub Kadaň - HC Benátky nad Jizerou  2:3  (0:1, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 48. Kaše (Hafenrichter, Szakal), 56. Jíra (Szakal, Schmidt) - 19. Klimt (Vařecha, Kolmann), 30. Miškovský (Jonák), 34. Klimt (Král, Skořepa). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek . Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 26:24. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Kaššák) - Schmidt, Szakal (C), Trefný, Tejnor, Kolčava, Mazanec, Pelc, Deveri - Hafenrichter, Gajovský, Jíra - Mainer, Chlouba, Seman - Škorík, Andres, Račuk - Ton (A), Kaše, Kämpf
HC Benátky nad Jizerou: Blažíček (Stejskal) - Kolmann, Mrkvička, Šimek, Jaroměřský, Říha, Pabiška, Vála (C), Miškovský - Klimt (A), Skořepa (A), Vařecha - Špaček, Plodek, Jonák - Kopic, Král, Maďar - Liška, Jech, Skalický

Domácím se v poslední době nedaří. Naopak hosté bojují o play-off a potřebují každý bod. V první šanci se v 7. minutě objevil Hafenrichter, Blažíček jeho pokus neudržel a puk poskakoval v brankovišti, než ho vyhodil jeden z obránců. Na druhé straně se pokusil ujet sám na branku Špaček, ale domácí obrana mu odebrala puk. Okamžitý protiútok Gajovského zastavil až poslední obránce, který ho obral o puk. V 11. minutě dostal Chlouba přihrávku před branku, ale jeho střela skončila těsně vedle levé tyče. O dvě minuty později způsobil chaos v hostující obraně Kaše, žádný z jeho pokusů neskončil v brance. V 15. minutě hráli domácí téměř 50 sekund přesilovou hru 5 proti 3. Hosté ale díky dobrému bránění nepovolili žádné ohrožení branky. A přišel trest. V 18. minutě vyslal Vařecha Klimta, který vymetl pravou šibenici. Za domácí zkoušel půlminutu před koncem vyrovnat Račuk, ale jeho pokus z kruhu minul branku.

Druhá třetina byla jednoznačně v rukou hostí. Ve 23. minutě se dostal k odraženému puku Maďar a prověřil Strmeně. Na druhé straně střílel od modré Trefný, ale Blažíčkova lapačka byla na správném místě. V polovině třetiny zaúřadovala čtvrtá formace hostí a Miškovský dostal puk za Strmeňova záda. Okamžitě po vhazování ujel do brejku Kampf, ale byl faulován. Následné trestné střílení však neproměnil. A ve 34. minutě se hosté dočkali i třetí branky. Po ukázkové kombinaci v přesilové hře se prosadil dnes již druhou brankou Klimt . A o minutu později musel Strmeň přijít se skvělým zákrokem proti další nebezpečné střele Maďara. Zbytek třetiny se jen dohrával. Domácí se snažili o vstřelení branky, ale puk se jen zřídkakdy dostal do útočného pásma.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako konec druhé. Hosté drželi puk na hokejkách a nepouštěli domácí do větších šancí. Navíc sami hrozili z rychlých protiútoků. Změnu přinesla až přesilová hra. Hafenrichter nahodil puk na branku, kde stál Kaše, který zády k brance ztečoval puk za záda Blažíčka. V polovině třetiny zachytil puk Chlouba, ale Jaroměřický dokázal jeho pokus zablokovat. O chvíli později v oslabení ujel Ton a Kaše, druhý jmenovaný nedokázal přehodit natažený beton. Na druhé straně čekal na puk před brankou Maďar, ale Strmeň dokázal puk udržet v lapačce. Pět minut před koncem dostali domácí druhou výhodu 5 proti 3 a znovu na necelých 50 sekund. A dopadla lépe než předchozí. Po šťastném odrazu dostal puk do sítě Jíra. Minutu před koncem přihával Skořepa na volného Vařecha, ale Strmeň těsně před ním vypíchl puk. Domácí si půlminutu před koncem vyžádali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Ani to nestačilo na vyrovnání a tři body si tak odvážejí Benátky nad Jizerou.

Jindřich Poledna, Filip De Bolle, Marcel Holl

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): První dvě třetiny byly z naší strany hodně špatné. Měli jsme sice několik příležitostí, ale hráli jsme strašně komplikovaně, z naší strany postrádala hra především důraz. Hosté nám postupně utekli až na rozdíl tří branek, kluci zabojovali, dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, ale Benátky dobře bránily. Měli jsme dát minimálně jeden gól v první třetině, ale my hráli jen na krásu a ke konci zápasu jsme to již bohužel nedotáhli.

Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): Udělali jsme první krok k tomu, abychom se dostali do play-off. V prvních dvou třetinách jsme hráli disciplinovaně, plnili jsme taktické úkoly. V závěrečné třetině jsme se kvůli vyloučením dostali do svízelné situace. Snížení domácích na 3:2 a následný tlak nás ohrožoval v tom, že opět ztratíme body, ale díky zodpovědnému výkonu jsme závěr zvládli.