Kadaň prohospodařila slibný náskok

Jindřich Poledna | 18.02.2006 | |

Ačkoliv v zápasech s Berounem nepadá nikdy moc branek, užívali si divácí v sobotu v Berouně nad poměry. Kadaň se postupně po trefách Hlubučka, Žáka a Derflera dostala do vedení 3:0, domácí hráči však dokázali berounské obecenstvou rozjásat, když během 14ti minut vyrovnali. Utkání dospělo do prodloužení, v němž branka již nepadla, a tak se obě mužstva rozešla smírně. Beroun si díky získanému bodu pojistil umístění v konečné tabulce před Kadaní.

52.kolo, sobota 18.2.2006
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  3:3p  (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33.Filip (Vrbata), 42.Frolík, 47.Pabiška (Křesťan) - 10.Hlubuček (Postl), 23.Žák (Derfler), 26. Derfler (Řepík). Rozhodčí: Hodek - Lhotský, Svoboda . Vyloučení: . Využití:2:0 . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:3.
Medvědi Beroun 1933: Valent (Handl)- Filip, Vejvoda, Vaněček, Štrach, Braniš, Trojovský, Sakata, Šinágl, Tvrzník, Horčička, Křesťan, Novotný, Vrbata, Fišer, Hluchý, Frolík, Vlček, Kašák
Sportovní klub Kadaň: Hübl (Slipčenko) - Hlavatý, Hlubuček, Kloz, Lašek, Plaček - Žák, Derfler, Postl, Zika, Valčák, Polanský, Řepík, Hlusička, Hubínek

Kadaň se ujala vedení

Přeložený zápas 52.kola už pro Kadaň téměř nic neměl řešit. Playoff je pro Kadaň tabu a do baráže se již také nedostane. Beroun na tom byl podobně, ovšem se 4mi body navíc okupoval 10.příčku, Kadaň byla desátá. Do utkání vstoupili lépe domácí, tlačili se k Hüblově brance a poprvé jej ohrozili už ve druhé minutě. Kadaň si vypracovala první větší šanci až v 5. minutě, kdy v přesilovce 4 na 3 zakončoval obránce Hlavatý, brankáře Valenta však nepřekonal. Další domácí oslabení v podobě desetiminutového osobního trestu přinesl Berounu Šinágl a jeho zkušenosti na ledě týmu chyběly. Vedení se ujali hosté v 10. minutě. To Postl nahrál Hlubučkovi na modrou, a střelec vymetl svou ranou Valentovi pavučinku z levého horního rohu – 0:1. V 11.minutě si šel odpočinou na trestnou lavici kadaňský Lašek, ale hosté se skvěle bránili a domácím téměř nic nedovolili. Nejblíže měli k vyrovnání ve 14.minutě Novotný s Horčičkou, ale Hübl se předvedl ve skvělém světle. V 16. minutě hákoval kadaňský Kloz, ale Beroun sehrál přesilovku jako podle kopíráku a opět hostujícího gólmana nepřekonal. Do kabin se šlo tedy s jednobrankovým vedením pro Kadaň

Hosté si vypracovali solidní náskok

Druhá třetina začala útočně z obou stran, na Hüblovi si vylámal zuby Křesťan, ani hosté na Valenta recept nenašli. Červené světlo se rozsvítilo až ve 23.minutě za Valentem. Petr Derfler přihrál Zdeňku Žákovi a ten svojí bombou nedal domácího gólmanovi šanci – 0:2. V následujících dvou minutách hráli domácí borci opět přesilovou hru, tentokrátě se usadili v útočném pásmu, ale Kadaň nechybovala, a tak skončila početní výhoda Berouna bez efektu. Ten se naopak dostavil na druhé straně, na 0:3 zvyšoval ve 26.minutě střelou z rohu Petr Derfler. Po dosažení třetího gólu byl na ledě jakoby jen hostující tým, domácí trenér si proto vybral oddechový čas. Berounu se kombinace příliš nedařila, zadrželo ho i oslabení, které nakonec bez úhony přečkal. První zápis do listiny střelců si ve 33. minutě připsal Filip, který v přesilovce 5 na 3 prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:3. Minutovou přesilovku 5 na 3 dostala koncem třetiny i Kadaň, hosté sice stříleli na branku ze všech pozic, ale domácí se se štěstím ubránili.Těsně před koncem 40.minutě se ve vyložené šanci ocitl kadaňský Hlavatý, ale jeho „tutovku“ mu domácí brankář vychytal.

Beroun zvrátil nepříznivý stav

Beroun vstoupil do třetí třetiny pěkně nabuzený. Hned ve 42.minutě Horčička Hübla ještě nepřekonal, na 2:3 snižoval až půl minuty po něm Frolík. Kadaň po té získala výhodu přesilové hry. Ta trvala jen 30 sekund, pykat odešel hostující Polanský. Ve hře 4 na 4 mohl srovnat Šinágl, ale netrefil opuštěnou kadaňskou klec. K vyrovnání došlo až ve 47.minutě. Hosté hráli opět jen ve 3 proti 5, brankáře Hübla překonal domácí Pabiška. Hosté si vybrali oddechový čas a trenéři měli půlminutu na to, aby hráče uklidnili. Jenže Beroun byl stále na koni a ve 3.třetině byl jednoznačně lepším týmem. Utkání se zdramatizovalo v 53.minutě. to domácí Horčička obdržel menší trest za faul loktem, Horčička s Novotným navíc ještě vyfasovali i desetiminutové osobní tresty. Jenže Kadaň si s přesilovkou neporadila představ severočeských fanoušků, ani následující 2 minuty hry 4 proti 4 branku nepřinesly. Koncem třetiny byli navíc aktivnější domácí hráči, Kadaň nevyužila ani přesilové hry v posledních 29 sekundách, a tak dospělo utkání do prodloužení.

V prodloužení branka nepadla

Kadaňský Žák odešel předčasně do šatny, když v 61.minutě nevhodně oslovil rozhodčího a zápas tak pro něj skončil. Kadaň pak přežila i dvouminutové oslabení, potrestaným hráčem byl obránce Hlavatý. Protože ani v dalších minutách gól nepadl, rozešly se oba celky smírně 3:3.