Kadaň prohrála v Mostě a propadla se na páté místo.

Stanislav Jiskra, Marcel Holl | 02.02.2013 | |

Kadaň přijela na led Mostu jako favorit, což v čase 0:38 potvrdil Jaroslav Hafenrichter. Hosté se dostávali do několika šancí, ale ani jedna neskončila za zády Strmeně. Přesně zamířil až v čase 12:09 Vítězslav Nedrda. Vedení na kadaňskou stranu strhnul Tomáš Schmidt, který využil přesilovou hru. Druhá třetina byla v režii Mostu, což potvrdil Michal Pavlů, který v čase 34:00 prostřelil Strmeně a vyrovnal. V polední části byl k vidění jeden gól. K radosti domácích fanoušků spadl za záda Jana Strmeně.

47.kolo, sobota 2.2.2013
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  3:2  (1:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Nedrda, 34. Pavlů (Divíšek, Rohan), 51. Slavíček (Kloz, Parýzek) - 1. Hafenrichter (Gajovský), 14. Schmidt (Jíra, Szakal) Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek Vyloučení: 5:5 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 411 Střely na branku: 34:32 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2
SK HC Baník Most: Volke - Tomeček, Pavlů, M. Rohan, Hora, Parýzek, Kabeláč, Čechura, Fedorov - Bojer, Divíšek, Heřman - Kuběna, Slavíček, Kloz - T. Rohan, Gengel, Skvortsov - Jurčík, Nedrda, Vaněk
Sportovní klub Kadaň: Strmeň - Schmidt, Szakal, Trefný, Opalek, Havel, Mazanec, Kolčava - Hafenrichter, Gajovský, Jíra - Ton, Chlouba, Mainer - Hrabák, Hanták, Andres - Deveri, Hammerbauer

Kadaň vstoupila do zápasu snad nejlépe, jak mohla. Hned v první minutě se prosadil Jaroslav Hafenrichter, který z mezikruží překvapil domácího gólmana Volkeho – 0:1. Ačkoliv se Most usadil v obraném pásmu Kadaně, tak se jako první ke střele dostal hostující Schmidt, Volke jeho ránu přikryl a Kadaň se tak usadila v útočném pásmu. Další slibnou šanci Kadaně měl Nikola Gajovský, který ale nevyzrál na domácí obranu. Kadani byla nabídnuta přesilová hra, ve které se mohl znovu prosadit hostující Jaroslav Hafenrichter, ale ani nadvakrát Volkeho nepřekonal. Do velké šance se dostal domácí Jan Bojer, který naštěstí pro Kadaň netrefil odkrytou klec. Most si po předchozí situaci stále držel puk na hokejkách, ale ani jeden z mosteckých hráčů nedokázal přesně zamířit, což se už ale nedalo říct o domácím Vítězslavu Nedrdovi, který si vyhrál buly pro sebe a nekompromisně zakončil - 1:1 . Domácí Hora si po vstřelené brance podržel jednoho z kadaňských hráčů a šel si na dvě minuty odpykat trest, čehož využil Tomáš Schmidt, kterého chytrou přihrávkou našel Petr Jíra - 1:2. Domácí dostali taktéž nabídku přesilové hry, ve které hostujícího Strmeně neohrozili.

Do druhé třetiny mohla Kadaň vstoupit opět gólem, jenže Chloubu zastavila píšťalka čárového. Jan Bojer se procpal až před Strmeně, který jeho pokus vychytal. Most byl mírně aktivnější, což potvrdil domácí Jan Kloz, jehož střela propadla Strmeňovi mezi betony, hostující kapitán z brankové čáry vyhodil do bezpečí. Pavel Kuběna se snažil obkroužit branku, ale ani tato akce neohrozila Strmeně. Most byl stále aktivnější, Kadaň k ničemu nepouštěl, ale Strmeň se dobře orientoval. Kadaň se po delší době usadila v útočném pásmu, ale ani jejich šance neohrozili Volkeho. Jan Heřman se dostal do gólové šance, ale byl faulován. Na trestnou lavici se usadil Martin Mazanec, ale dlouho si tam neposeděl. Most po osmi vteřinách proměnil přesilovou hru. Jan Divíšek našel na vrcholu kruhu Michala Pavlů, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2.

Do třetí části nastoupila Kadaň s výhodou dohrávky přesilové hra z druhé třetiny, tu ovšem nevyužila. Jaroslav Hafenrichter se dostal ke střele, Volke jeho střelu zneškodnil. Jan Heřman pálil v přesilové hře, ale Strmeň na střelu viděl. Hrál se hokej se šancemi na obou stranách. V čase 50:29 se Most dostal poprvé do vedení, když se puk, který putoval po ose Parýzek - Rohan, dostal až k Bohumilu Slavíčkovi, který neměl mnoho práce a střelou do odkryté branky strhnul vedení na domácí stranu. Tomáš Rohan mohl rozhodnou, jeho střela skončila na tyči hostující branky. Kadaň měla obrovskou šanci na vyrovnání, konkrétně Jaroslav Hafenrichter, kterého vychytal Volke. Sportovní klub vyzkoušel hru bez brankáře, ve které se nic nezměnilo a Jiří Doležal si připisuje první prohru na kadaňské střídačce. Kadaň se díky výhře Třebíče propadla na páté místo v tabulce.

Stanislav Jiskra, Marcel Holl

Jiří Doležal (SK Kadaň): „ První třetina se mi hodnotí dobře. Utkání jsme měli do půlky zápasu pod svou kontrolou, bylo to výborné z naší strany. Od půlky zápasu jsme dělali zbytečné chyby a inkasovali gól z přesilovky. Ve třetí třetině jsme dostali náhodný gól, který tam soupeř dostal, po odrazu. Upadl nám tam hráč a utkání se v tento moment rozhodlo. Od půlky zápasu jsme si bod nezasloužili, ale kluci dřeli a je škoda, že jsme po nějakém bodu dneska nešáhli.“