Kadaň rozložila Beroun sedmi brankami

Jindřich Poledna | 21.01.2012 | |

Kadaň se i nadále veze na vítězné vlně! V sobotu večer přehrála i Beroun a připsala si veledůležité 3 body! Hrdinou zápasu byl Jiří Charousek, který vstřelil hatrick, po jedné brance přidali Richard Diviš, Zdeněk Skořepa, Ondřej Fiala a Petr Stoklasa. Žádný posun v tabulce se ale nekonal. Olomouc porazila Litoměřice jen po samostatných nájezdech a Písek vyhrál v Mostě.

41.kolo, sobota 21.1.2012
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  4:7  (1:1, 2:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 3.Besser (Palaščák), 26. Kupec (Švagrovský, Špelda), 34. Kupec (Špelda, Vlček), 46. Poletín (Stromko) - 15. Charousek (Bombic, Skořepa), 30. Charousek (Skořepa), 36. Diviš (Novák, Malínský), 39. Charousek (Bombic), 53. Skořepa (Bursík, Bombic), 58. Fiala (Kůs), 59. Stoklasa (Diviš). Rozhodčí: Svoboda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 4:7.
Medvědi Beroun 1933: Slipčenko - Beňovič, Špelda, Barák, Jebavý, Veselý, Nedvěd, Malý, Soldán, Besser, Švagrovský, Jonáš, Kupec, Stromko, Vlček, Palaščák, Doležal, Poletín, Žalčík, Přibyl, Klhůfek
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Schmidt, Tomeček, Trefný, Szakal, Malínský, Zmeškal, Bombic, Polák, Bursík, Andres, Charousek, Kůs, Novák, Mikšovic, Skořepa, Fiala, Stoklasa, Diviš, Heřman

Domácí tým začal utkání lépe, byl více u puku navíc se hned v 3. minutě brankově prosadil. Palaščákovu přesnou přihrávku dokázal do branky nasměrovat Jan Besser – 1:0. Kadaň mohla vyrovnat hned v 5. minutě, ale Jiří Charousek trefil jen tyč berounské branky. Do poloviny 1.třetiny měli více ze hry domácí, ale hra Kadaně začínala postupně nabírat na intenzitě, Severočeši začali obstřelovat domácího gólmana ze všech stran a to se jim vyplatilo. V 15.minutě trefil svou první branku v dnešním zápase od mantinelu Jiří Charousek – 1:1.

V 18.minutě se domácí tým radoval podruhé, ale rozhodčí branku neuznali, protože jí za Závorkova záda dostali Medvědi nedovoleným způsobem. Po první třetině tak byl nerozhodný stav 1:1.

V úvodu druhého dějství byli aktivnější opět hosté, ale byli to domácí Medvědi, kdo se dostal v 25.minutě do vedení. Martn Kupec zabojoval v útočném pásmu, dobře si najel na přihrávku od Davida Švagrovského a střelou pod víko zvýšil na 2:1. Rozjetý domácí tým mohl jít v další minutě do dvougólového vedení, Veselý však trefil jen tyč kadaňské branky.

Kadaň srovnala v 29.minutě. Slipčenko neudržel kotouč z hole Jiřího Charouska, který se doloboval za brankovou čáru – 2:2. Následovala přesilovka Kadaně, kterou hosté trestuhodně zahodili, na druhé straně se však blýskalo! Při vyloučení Charouska se trefi podruhé v dnešním zápase Martin Kupec - 3:2. To další přesilovou hru využila Kadaň bleskurychle, střelcem vyrovnávací třetí branky byl Richard Diviš – 3:3.

Když už to vypadalo, že se druhé dějství v klidu dohraje, udělala domácí obrana neuvěřitelnou chybu, za kterou by trestal v žáčcích snad každý trenér. K puku se díky tomu dostal Jiří Charousek a svou třetí brankou v utkání poprvé zajistil hostům vedení - 3:4. Jen 2 sekundy před sirénou trefil domácí hráč konstrukci branky, a tak šla Kadaň do šatny s jednobrankovým náskokem.

I třetí třetïnu začali lépe kadaňští hráči. Bez problémů přežili oslabení, měli něolik tutovek, ale pátou branku přidat nedokázali.A tak srovnali skóre domácí Medvědi. Stromko v závaru před Závorkou nahrál se štěstím na Michala Poletína a ten se nemýlil – 4:4. Strhnout vedení na svou stranu mohl v přesilovce Trefný, ale neuvěřitelnou tutovku nedal a nechtěl tomu dlouho ani sám uvěřit. Beroun se snažil vyhazovat puky a udržet stav minimálně do prodloužení, ale do konce zápasu bylo ještě hodně času a Kadaň trestala. V 53.minutě obkroužil Zdeněk Skořepa branku a k tyčce zasunul za Slipčenka – 4:5.

Místo toho, aby domácí tým přidal, kupil chyby. Jednu takovou využil v 58.minutě Ondřej Fiala, kdy si v klidu nadvakrát mohl zasunout kotouč za bezmocného Slipčenka – 4:6. Beroun po této brance zcela zkolaboval a Kadaň byla pánem zápasu. Po necelé minutě se trefil i Petr Stoklasa a rozložil tak Beroun na konečných 4:7.

Jindřich Poledna

Mikuláš Antonik (SK Kadaň) - Do zápasu jsme vstoupili tradičně špatně, hned ve 3.minutě jsme prohrávali. Naštěstí se nám vždy po odskočení soupeře podařilo vyrovnat. V poslední třetině nám tam napadaly 3 góly a zbytek zápasu jsme si už pohlídali.