Kadaň se z Edenu vrací bez bodového zisku

Sabina Nováková | 26.01.2019 | |

S l a v i a / K a d a ň – Trhači, kteří se v rámci padesátého kola Chance ligy vydali do Prahy sehrát duel s pražskou Slavií, se nakonec vrací bez bodů. Kadaňští zasáhli až za stavu 0:3 ve třetí části, a to když se Davidu Homerovi podařilo snížit náskok domácích na dvě branky. Na jednogólový rozdíl pár minut nato stahoval manko Daniel Novák. Slavia však byla úspěšnější a na své konto přidala další dvě přesné střely, čímž potvrdila zasloužené tři body.

50.kolo, sobota 26.1.2019
HC Slavia Praha - Sportovní klub Kadaň  5:2  (1:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Krejčík (Ondráček, Kubica), 34. Najman (Vrdlovec), 35. Vrdlovec (Procházka, J. Novák), 57. Šteiner (Valík, Šagát), 58. Krejčík (Hrdinka, Štibingr) – 42. Homer (Tupý, J. Svoboda), 46. D. Novák. Rozhodčí: Kostourek, Luczków – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 843. Střely na branku: 49:24. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 31:24. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
HC Slavia Praha: Šorf – Duda, J. Novák, Hrdinka, Štibingr, Steinocher, Valík, Barák – Vrdlovec, Najman, Procházka – Krejčík, Kubica, Ondráček – Furch, Šagát, Vlček – Šteiner.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Eliáš, D. Novák, Hajič, Uřídil, Šefl, Foltýn, Popela – Wágner, Kůs, Zabloudil – Maršoun, Konášek, Šulek – Homer, Tupý, J. Svoboda – Rindoš.

Sešívaní se vydali do rychlého protiútoku. Kubica nahrál puk pěknou zadovkou Ondráčkovi, ten obkroužil bránu a našel mezi kruhy volného Lukáše Krejčíka, který bleskovou akci zakončil ranou do odkryté sítě. Pražané začali domácí duel s poslední Kadaní výtečně. Krejčík otevíral skóre jen minutu po úvodním vhazování. Obrana hostů působila hodně nejistě, jenže sešívaní nedotáhli do konce žádnou ze svých četných šancí.

Do druhé části vstupovali červenobílí s jednobrankovým vedením. Krátce po polovině základní hrací doby se ale domácí fanoušci radovali hned dvakrát. Vrdlovec zpoza branky nabil mezi kruhy Ondřeji Najmanovi a ten propálil brankáře Lukeše. A ani ne dvě minuty nato sehráli Pražané pohlednou přesilovkovou akci. Novák posunul puk na pravou stranu Procházkovi, jenž pohotově našel na levém kruhu úplně volného Daniela Vrdlovce, který se nemýlil.

Krátce po druhé přestávce však udeřili Kadaňští. Svoboda vyhrál vhazování dozadu na Tupého, jehož střelu Šorf vyrazil jen před sebe, kde stál připravený David Homer, jehož blesková rána skončila v síti. Trhači se navíc ve 46. minutě dostali na dostřel. Obránce Daniel Novák napřáhl na modré čáře k tvrdé ráně, která skončila za zády bezmocného Šorfa. Slávisté se ale nesložili a hubené vedení dokázali zdvojnásobit. David Šteiner byl před Lukešovou klecí hodně důrazný a dokázal do sítě dorazit Valíkovu střelu z pravého kruhu. Nakonec musela Kadaň skousnout „bůra“. Hrdinka nahodil puk před bránu, kde stál připravený Lukáš Krejčík, jenž svou druhou brankou v zápase definitivně rozhodl o výhře Slavie.

Michal Toman

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Jsme rádi za tři body. Myslím, že jsme měli v průběhu celého utkání dobrý pohyb, vytvářeli jsme si spoustu šancí. Většinu jsme ale bohužel trestuhodně zahodili. Kdybychom měli větší důraz v zakončení, tak jsme mohli po dvou třetinách vést o víc branek. Ve třetí třetině soupeř otevřel hru a dal dva góly. Dostali jsme se pod tlak, ale závěr jsme zvládli do obrany velice dobře. Navrch jsme dali ještě další góly a pro výhru jsme si už došli v klidu.“

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „První třetina byla z naší strany herně špatná, prohráli jsme ji ale jen 0:1. Hodně nás podržel brankář Štěpán Lukeš. Ve druhé části jsme hráli o dost lépe, jenže jsme udělali hloupé chyby a dostali jsme dva góly. Ve třetí dvacetiminutovce se nám povedlo snížit na 2:3. Škoda, že jsme za toho stavu nevyužili přesilovku. Pak jsme dostali ještě dvě branky a bylo po zápase. Soupeř byl ale lepší a zaslouženě vyhrál.“