Kadaň v Havířově padla dvoubrankovým rozdílem

Sabina Nováková | 16.02.2019 | |

Kadaň v Havířově padla dvoubrankovým rozdílem

H a v í ř o v / K a d a ň - V rámci šestapadesátého kola Chance ligy Kadaň zajížděla na půdu Havířova. Právě soupeř si v úvodní části vytvořil náskok jedné branky, na což ve druhé třetině navázal. Trhači třígólové manko stáhli ne rozdíl jedné přesné střely, o které se postarali Matěj Zabloudil a František Wágner. Druhý z dvojice jmenovaných se prosadil ve vlastním oslabení. Nakonec Havířovští v posledním dějství přidali čtvrtou branku, a vysloužili si tím tak cenné tři body do tabulky.

 
56.kolo, sobota 16.2.2019
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  4:2  (1:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Gřeš (Rašner, Haas), 21. Rašner (Procházka, Seman), 34. Rehuš (Seman), 47. Veselý (Kurovský) – 35. M. Zabloudil (Maršoun, Novák), 39. Wágner (J. Svoboda, Šefl). Rozhodčí: Fiala, Dudek – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 382. Střely na branku: 41:16. Zblokované střely: 7:5. Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
AZ Heimstaden Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, Seman, Procházka – Bambula, Pořízek, Kotala – Kurovský, Veselý, Bednář – Gřeš, Haas, Maruna – Pawliczek.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs, Wágner – M. Zabloudil, Rindoš, Maršoun – Vašíček, Tupý, Homer – Z. Zabloudil.

Komentář k zápasu

První šanci zápasu si vytvořil už ve druhé minutě Veselý, ale sám před hostujícím gólmanem Lukešem mířil mimo. Havířovský nástup pak poněkud utlumilo vyloučení Staňka na 2+2 za vysokou hůl. V oslabení nejprve ohrozil vlastního gólmana Bláhu Dudek, ale pak na druhé straně ujel všem Pořízek a zase to byl Lukeš, kdo musel hasit brankovou příležitost. Uspěl, stejně jako pár minut později proti Gřešovi. Hostující brankář musel být i nadále v pozoru, a i díky tomu vyřešil v následujících minutách teč Maruny, bombu Haase i nebezpečný střelecký pokus Staňka z druhé vlny. Na druhé straně musel Bláha ukázat trochu těžší zákrok jen proti střele Šefla z pravého kruhu.

Skóre se otevřelo ve čtrnácté minutě, když akci AZetu a přečíslení 3 na 2 vyřešil z pravého křídla přesnou střelou k bližší tyči Tomáš Gřeš1:0. Vedení Havířova mohl navýšit o tři minuty později Maruna, ale v situaci 2 na 1 nezužitkoval Gřešovu přihrávku před poloodkrytou branku. Podobně pak naložil se svou šancí ve poslední minutě třetiny i Seman, který zblízka mířil nad.

Ze druhé třetiny nebyla odehrána ani minuta a Havířov vedl 2:0, když se Alex Rašner trefil z mezikruží přesně do šibenice. V následujících minutách byla herní převaha AZetu sice velká, ale bez brankového efektu. Lukeš zlikvidoval šance Rehuše a Haase, Kurovský trefil střelou švihem břevno, tečovaná Dudkova střela šla těsně vedle tyče.

Až ve čtyřiatřicáté minutě se dostal po Semanově zadovce do samostatného úniku Branislav Rehuš a blafákem mezi betony zvýšil na 3:0. Hosté odpověděli za minutu. Matěj Zabloudil dostal z blízka šanci na dorážku Maršounovy střely a na tu už Bláha po předchozím zákroku nedosáhl - 1:3. Havířovský gólman musel ještě minutu poté předvést těžký zákrok betonem proti Kůsovi, ale puk za svá záda nepustil. Polevení domácích v obezřetnosti nejlépe dokumentovala situace v devětatřicáté minutě. Nedůsledné bránění domácích ve vlastní třetině umožnilo střelu i gólovou dorážku mezi čtveřicí protihráčů Františku Wágnerovi3:2.

Na začátku třetí dvacetiminutovky šel domácí kádr podruhé v zápase do čtyř, ale největší šanci v následujících dvou minutách měl uniknuvší Gřeš. Ovšem svůj únik a blafák nedotáhl ke gólovému efektu. Krátce po skončení oslabení se ale havířovští už mohli radovat. Po zmatku v kadaňské obraně se puk dostal k Radku Veselému, který jej z mezikruží poslal rychlým švihem do sítě – 4:2. Branka vlila AZetu energii do žil a k vidění byly i jeho další šance. Nicméně i hosté byli blízko vstřelení branky. Rindošovo zakončení si ale Bláha u své levé tyče ramenem pohlídal.

Ve třiapadesáté minutě dostal Havířov k dispozici první přesilovku, ovšem spíše touto početní výhodou protrápil. Po jejím skončení se ale musel bránit v oslabení, a to havířovským jako by dneska svědčilo. Opět měl totiž gólovou příležitost, když Kotala jel sám na Lukeše. Ten však zlikvidoval jeho pokus i dorážku Gřeše. A protože na druhé straně Bláha zlikvidoval i jedinou nebezpečnou střelu hostů a v posledních třech minutách zápasu se už nic podstatného nestalo, vyhrál AZ 4:2.

Ohlasy trenérů

Patrik Rimmel (AZ Havířov): „K utkání s Kadaní řeknu jen to, co jsme řekli hráčům v kabině. Děkujeme za tři body, ale více se k tomu vyjadřovat nebudu.“

Miroslav Novák (SK Kadaň): „První třetinu jsme přežili díky gólmanovi Štěpánu Lukešovi. I díky němu jsme po první třetině prohrávali jen 1:0. Poté jsme si samozřejmě něco v šatně řekli a do druhé části jsme již vstoupili lépe. Následovaly ale dvě chyby, kvůli kterým soupeř vedl rázem 3:0. I přesto jsem cítil, že mužstvo chce hrát a bojuje. Jsem rád, že do konce druhého dějství jsme dali dvě přesné střely a snížili náskok domácích na 3:2. Ve třetí třetině jsme se snažili a chtěli utkání vyrovnat, ale následně jsme bohužel jednou propadli. V situaci 4 na 3 jsme dostali takový nešťastný gól. I tak jsem rád, že jsme se za stavu 3:2 nepoložili jako vždycky, že jsme trošku utkání zdramatizovali a zbytek duelu odehráli slušně.“

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM