Kadaň v posledním letošním kole porazila Rebely

Filip De Bolle | 21.12.2011 | |

Kadaň v posledním letošním kole porazila Rebely

Domácí se ujali vedení už v 6. minutě po gólu Fialy. Hosté se snažili vyrovnat, ale Řehoř byl pozorný. Naopak ve třetí části se domácí dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Bombice. Hosté rychle snížili, ale Mazanec vrátil domácím dvougólový náskok. O poslední kadaňský gól v roce 2011 se ranou od modré postaral Revay a zajistil tak domácím výhru 4:1

 
35.kolo, středa 21.12.2011
SK Trhači Kadaň - Havlíčkův Brod  4:1  (1:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Fiala (Kůs, Diviš), 50. Bombic (Charousek), 52. Mazanec (Fiala, Kůs), 59. Révay (Skořepa, Kůs) - 51. Pavlík (Kostourek). Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 2:5, navíc Morava (HBR) 5 + OK za sekání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 49:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
SK Trhači Kadaň: Řehoř - Malínský, Bombic, Schmidt, Szakal, Mazanec, Révay, Zmeškal, Tomeček - Skořepa, Charousek, Novák - Ton, Mikšovic, Heřman - Fiala, Diviš, Kůs - Andres, Polák, Chlouba.
Havlíčkův Brod: Neruda - Ostrčil, Morava, Pavlík, Novotný, Sova, Jelínek, Václav Němec, Dundáček - Vondráček, Vojtěch Němec, Kostourek - Polodna, Semorád, Meidl - Musil, Zábranský, Štěpánek - Szilva, Stehlík.

Komentář k zápasu

První třetina byla nepřesností a různých nečekaných odrazů od holí nebo bruslí. Domácí se dostali do vedení už v 5. minutě, když Fiala dostal puk před branku, udělal kličku brankáři a zakončil do odkryté klece. Hosté se snažili vyrovnat, ale domácí držel Řehoř. Podržel i při dorážce Kostourka. Ve 13. minutě po chybě hostující obrany mohl Diviš dorážet puk do odkryté branky, ale v cestě mu stál obránce. Domácí začali ovládat dění na ledě a hosté se brzy dostali pod tlak. Nepustili ale domácí do žádné vážnější šance, vyjímku tvoří pouze Divošova dorážka půlminutu před koncem, kterou ale vychytal dobrým zákrokem Neruda

Hosté se v kabině oklepali a za pomocí přesilovky dostali domácí pod tlak. Toho ale využili Charousek se Skořepou, kteří ujeli obraně, ale druhý jmenovaný vystřelil pouze do brankáře. Ve 26. minutě jel Chlouba trestné střílení, ale minul branku. Hosté se do vážnější šance dostali až v polovině třetiny, kdy Semorád pálil jen do betonů. O 2 minuty později chtěl Chlouba napravit nepovedené střílení, ale Neruda se stačil přesunout. Zbytek třetiny se dohrával v klidu, žádná z obran nechtěla udělat chybu a umožnit zvýšení náskoku, případně vyrovnání.

Do závěrečné třetiny vletěli Rebelové s cílem vyrovnat a jejich útočníci několikrát ujeli domácí obraně. Jejich střely ale končili buď mimo, nebo u Řehoře, jako například povedená střela Vondáčka. V polovině třetiny ujeli hostující obraně Bombic s Novákem, první jmenovaný volil střelu a ta propadla u bližší tyče. Domácí se ale neradovali z náskoku dlouho. O minutu později, po obrovské chybě obrany, se k puku dostal Kostourek, přihrál na modrou Pavlíkovi a ten propálil Řehoře. Jednogólový rozdíl ale nevydržel ani 30 sekund. Poté puk do branky protlačil Mazanec a vrátil domácím dvoubrankový náskok.

Hosté se stále snažili o snížení, ale domácí obrana byla pozorná. Navíc byl v 55. minutě vyloučen Morava na 5+OK a to byl konec hostujících nadějí. Poslední tečku udělal v 59. minutě Revay, který ranou od modré propálil Nerudu mezi betony.

Filip De Bolle, Martin Gahler
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM