Litoměřické prokletí pokračuje

Filip De Bolle, Jakub Coufal | 27.12.2010 | |

K a d a ň - Ani napodruhé kadaňští na litoměřické nevyzráli. Domácí sice po brankách Stoklasy, Nováka a Bouška vedli ještě 5 sekund před koncem 3:2, ale poté se trefil Kříž a poslal tak zápas do prodloužení. V něm branka nepadla a tak se muselo rozhodnout až v samostatných nájezdech. V těch byli úspěšnější hosté a tak si vezou domů 2 body za výhru 4:3 po sn.

31.kolo, pondělí 27.12.2010
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  3:4sn  (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Stoklasa (Mikula, Klíma), 24. Novák (Balázs, Szakal), 35. Boušek (Eiselt, Mikšovic) - 23. Brož (Doležal, Hlusička), 47. Stříteský (Hašek, Novák), 60. Kříž (Stříteský, Hašek), 65. rozodující nájezd Horčička. Rozhodčí: Kalivoda - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:6, navíc Mazanec (KAD) OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 430. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4sn.
Sportovní klub Kadaň: Závorka (Hylák) - Schmidt, Trefný, Szakal, Brňák, Hlubuček, Mazanec, Révay, Přindiš - Eiselt, Mikšovic, V. Novák - Rohan, Charousek, Boušek - Balázs, Stoklasa, Mikula - Fiala, Ton, L. Klíma.
Stadion Litoměřice: Volke (Wegert) - Hillmich, Stříteský, Kolbaba, Evan, Kříž, Vobořil, Martinka, Brož - Heinisch, Šinágl, Gengel - Hašek, Slížek, Horčička - Rod, Zíma, Přeučil - M. Novák, Hlusička, Doležal.

První třetinu začali domácí velice aktivně. Už po půlminutě hry střílel v úniku 2 na 1 Mikšovic, trefil ale jen Evanovu hůl. Domácí nadále tlačili, až v 5. minutě po kombinaci mezi Mikulou a Klímou zametl puk do odkryté klece Soklasa . Hosté se snažlil odpovědět, ale Horčičkovu střelu Závorka chytil. Zbytek třetiny byl stálý boj o střední pásmo bez větších šancí na obou stranách. Vyjímkou byla jen 18 minuta, když Heinish nedokázal zasunout puk do odkryté klece. Ke konci třetiny začali být hosté více a více aktivní. To se jim málem vymstilo 10 vteřin před koncem, když kadaňští ujeli v přečíslení 4 na 2. Nedokázali ho ale zakončit, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Do druhé části vletěli hosté s jasným cílem- vyrovnat. Dostali sice domácí do tlaku, ale nepřipravili si větší šanci. Naopak na druhé straně ujel Boušek, ale únik neproměnil a následná přihrávka na Mikšovice byla zablokována. Hosté se ale nezalekli a dočkali se úspěchu. Hlusička s Doležalem ujeli 2 na 1, druhý jmenovaný ale místo zakončení volil přihrávku do druhé vlny na Brože a ten překonal bezmocného Závorky. Domácí ale okamžitě odpověděli. V 24 minutě ujel po křídle Balazs a poslal puk před bránu přímo na hůl Nováka a ten zblízka nedal Volkemu nejmenší šanci.

Hostům se v 27. minutě naskytla příležitost k vyrovnání při 49 vteřin trvající dvojnásobné přesilovce. Díky obětavé hře domácí obrany a přílišné kombinaci ale ani neohrozili Závorku. V 31. minutě se dostal do dobré příležitosti Eiselt, když získal odražený kotouč a podařilo se mu vylákat golmana z klece, jeho přihrávka před bránu ale skončila na hokejce soupeře. Eiselt byl ale i nadále při chuti. V přesilovce nejprve střílel těsně vedle tyčky a poté dotlačil spolu s Bouškem puk za záda Volkeho. Kadaň v tu dobu ovládala zápas, hosté se k ničemu nedostali.

Do třetí třetiny nastoupili lépe domácí. Mikšovicova rána ale skončila jen v brankářově náručí. V 46. minutě vyslal Stříteský nenápadnou střelu, která k celkému překvapení skončila o tyčku za zády Závorky. To hosty nakoplo. V přesilovce pálil Slížek, ale trefil jen Závorkovu hruď., Novákova střela skončila jen pár centimetrů od tyče. Domácí se ale stále drželi. Minutu a půl před koncem hosté odvolali brankáře, domácí ale nepovolovali větší tlak. Navíc jedno z nahození minulo branku jen o 2O cm, hned z následného úderu ale zahrozili hosté 2 na 1, což vyřešil až Hluboček, který se položil do přihrávky. Ještě 5 vteřin před koncem se domácí drželi. Pak ale přišlo sporné zakázané uvlonění, hosté získali kotouč a Kříž prostřelil Závorku. Domácí tak znovu přišli v poslední části o dvoubrankové vedení.

Oba týmy hrály prodlužení na jistotu. První větší šanci nabídla až 4. minuta, když střelu Stříteského vyrazil Závorka O minutu později Šinágl přihrával Gengelovi, ale ten se do zakončení nedostal. Na řadu tak přišly nájezdy.

Nájezdy se domácím nepodařili. Ani jeden z domácíh svůj nájezd neproměnil, naopak hosté všechny. Dvoubodovou trefu si tedy připsal první „nájezdník“ Horčička. Zápas tak skončil 3:4 po samostatných nájezdech.

Filip De Bolle

Jindřich Setikovský (trenér Litoměřice): Podruhé jsme v Kadani otočili takřka ztracený zápas. Na druhou stranu si myslím, že za bojovnost a poslední třetinu, kdy jsme měli více šancí než Kadaň, jsem si remízu a výhru zasloužili. V dnešní zimě a zápase, který se zde odehrával, rozhodla hlavně bojovnost. Podle mě jsme byli o něco bojovnější a měli větší srdce. Možná jsme měli více štěstí, což k hokeji patří.

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Zápas dopadl stejně jako v minulém utkání s Litoměřicemi. Vedli jsme a nedokázali jsme to udržet. Zbytečně jsme dostali gól na 3:2, v power-play 4 sekundy před koncem jsme sehráli situaci špatně a v nájezdech jsme už měli smůlu.