předjímá zkušený útočník Petr Jíra, který v sobotu zaznamenal dvě branky. Středeční utkání startuje na berounském zimním stadionu v 18:00 hodin." />

Medvědi kousali, Kadaň přesto slaví šťastný triumf

Jakub Coufal, Martin Gahler | 10.10.2009 | |

K a d a ň - Domácí vstupovali do duelu s Medvědy s cílem konečně potvrdit body z venkovního kluziště i bodovým ziskem z vlastního ledu. Beroun však přijel také s dobrou formou a od prvních minut ukazoval, že nebude lehkým soupeřem. V přetahované se postupně střídaly oba celky v tahání klíčových nitek, přesto se střelecké úspěchy přiklonily především na stranu Severočechů, kteří se dostali do vedení a již ho nepustili. V zápase, ve kterém nelze zvolit lepší tým, nakonec vyhrál spíše šťastnější celek. Kadaň se po výhře 3:2 posouvá tabulkou vzhůru, čemuž nedokázala zabránit ani dlouhá power-play Medvědů.

9.kolo, sobota 10.10.2009
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  3:2  (1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Bauer (Knyazev), 23. Šíp (Boušek, Gombár), 39. Ťupa (Balázs, Charousek) - 28. Besser (Kupec, Nedvěd), 58. Tvrník (Mrňa). Rozhodčí: Florian - Brejcha, Suchánek. . Vyloučení: 6:5, navíc Ťupa 10 minut za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 390. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Hronek - Spitzer, Hlubuček, Ťupa, Szakal, Schmidt, Knyazev, Višňák, Hartmann, Polanský, Charousek, Balázs, Gombár, Šíp, Boušek, Freiberg, Bauer, Fábry, Malát, Kadlec, Indra.
Medvědi Beroun 1933: Štelmach - Nedvěd, Vošmik, Růžička, Malý, Braniš, Vojta, Vejvoda, Švagrovský, Mrňa, Rudovský, Krätzer, Šinágl, luňák, Vlček, Besser, Kupec, Tvrzník, Slaba, karpov, Pavel.

Z vyrovnané hry vytěžila o něco více Kadaň

Značné množství práce v samotném úvodu zápasu měl Hronek, když musel čelit hned z kraje přesilovce hostí, ve které se prezentoval jedovatou střelou Šinágl. O minutu později bylo k brance ještě blíže, když před osamoceného brankáře Kadaně dostal rychlý pas Růžička, který nedokázal trefit ideálně kotouč. Kadaňští se osmělili až v 5. minutě, kdy se také na chvíli usídlili v útočném pásmu. Když se na druhé straně posléze netrefil Luňák, pelášil směrem k Štelmachovi Šíp. Po střele od modré se neujaly ani následné dorážky Bouška a Ťupy.
V 8. minutě dostal přihrávku před branku Indra, pokusil se přetáhnout puk na forehand, ale netrefil ideálně cíl. Z dalšího střídání byla vidět obdobná akce, tentokrát byl sám před Štelmachem Polanský, avšak byl podražen. V čase 10:53 se domácím podařilo využít tlak. Po několika střelách zakončoval z nulového úhlu Bauer – 1:0. Asistence byla připsána Knyazevovi.
Hosté se snažili rychle otřepat a několikrát navštívili útočné pásmo Severočechů. Protože však nedošlo k žádnému střeleckému ohrožení, vzal útočnou taktovku na svá bedra v 15. minutě Freiberg, když tvrdě vyprášil beton opory Medvědů. V 17. minutě sehráli hosté nebezpečnou přesilovku, ve které několikrát zamotali hlavu Hronkovi. Když pálil od modré Růžička, stihl se domácí hrdina jen otočit a sledovat, jak střela těsně míjí pravou tyčku. Poslední šanci třetiny si vytvořili domácí o minutu později, kdy Boušek chytře prostrčil v útočném pásmu na Gombára, který ve spolupráci s Ťupou rozezvučel konstrukci branky. Po úvodní části tak domácí vedli 1:0.

Beroun Kadaňské dlouho přehrával, přesto náskok navýšili domácí

Vyrovnání bylo na spadnutí hned po odehrané minutě prostřední části, když na osamoceného Hronka ujížděl Šinágl, avšak nedokázal poslat puk do patřičných míst. V čase 22:03 tak přišlo dokonalé potrestání. Z rohu kluziště putoval puk po ose Gombár - Boušek – Šíp, přičemž poslední jmenovaný z otočky mezi kruhy zavěsil pod víko – 2:0.
Zvýšení mohlo přijít o pár chvil později, neboť Kadaň v dobré pohodě přidávala další ohrožení branky, například Hlubuček pálil velmi nepříjemně. Hosté očividně začali trochu otevírat hru, Kadaň naopak začala číhat na brejkové příležitosti. V čase 27:27 propadla obrana černožlutých a Medvědi se dočkali chladnokrevného snížení zásluhou Bessera – 2:1. Body za asistence si připsali Kupec s Nedvědem.
Beroun výrazně oživl a v následujících minutách zařadil vyšší rychlostní stupeň, když několikrát jasně rozebral obranu královského města. Kadaňští dokázali zareagovat až v 32. minutě, kdy Charousek obkroužil branku a přestřelil. Po pár sekundách se hra opět přesunula před Hronka, kde domácí jen s velkými obtížemi odvraceli výpady Medvědů. Při přesilovce dokonce zvonila tyč po střele Růžičky.
Jako blesk z čistého nebe přišlo přečíslení Kadaně. V čase 38:33 dostal přihrávku do mezikruží Ťupa, v klidu se rozhlédl a nikým neohrožován zavěsil – 3:1. Přečíslení vzniklo po aktivním výpadu Charouska, který na sebe za brankou navázal hned trio hráčů a dokázal posunout na Balázse, který uviděl osamoceného střelce branky.

Beroun aktivnější, Kadaň šťastnější

Tradice výrazných šancí v začátcích třetin byla naplněna i v poslední dvacetiminutovce, když se snažil za napůl ležícího brankáře zvednout puk Balázs po předchozím závaru v brankovišti. Medvědi výrazně zahrozili v 45. minutě, kdy domácí obrana nedokázala odstranit kotouč z nebezpečného prostoru, ve kterém se snažili dorážet modrobílí hokejisté. S přibývajícím časem byla na holích hostů vidět vzrůstající nervozita, Kadaň se naopak nikam nehnala a v poklidném duchu vyčkávala, co soupeř předvede. Mnoho nepřesností způsobovalo mírné opadnutí tempa hry, hráči se spíše přetlačovali o každý puk.
V polovině třetiny střílel švihem Besser, avšak Hronek na jeho nepříliš razantní střelu reagoval s přehledem. Prapor Kadaně prezentoval posléze na druhé straně Balázs, který trefil v nadějné situaci pouze obránce před sebou. V 53. minutě si Medvědi vytvořili menší tlak, jenž byl posílen přesilovou hrou. V jejím závěru mohl Besser zakončovat do horní části klece, která byla odkrytá, avšak přízemní střela trefila pouze beton Hronka. O další vzruch se postaral až na začátku 57. minuty Ťupa, který protestoval proti svému trestu tak vehementně, až si vykoledoval osobní trest. Následná přesilovka byla využita v čase 57:16, kdy bekhendovou tečí trefil kýžené místo Tvrzník po přihrávce Mrňy – 3:2.
Do konce zápasu zbývalo 150 sekund, hosté si vzali oddechový čas a branka zůstala prázdná. Osud Medvědů byl zpečetěn 17 sekund před koncem, kdy po tlaku hostů byl vyloučen jejich zástupce za zdržování hry. Kadaň tak slaví 3. výhru v řadě po výhře 3:2.
Jakub Coufal, Martin Gahler

David Volek (trenér Beroun): Dnes jsme podle mě domácí přehráli, měli jsme lepší pohyb a aktivitu. Bohužel jsme Kadani nabídli 2 branky na stříbrném podnose. Stříleli jsme, útočili jsme, ale oni dávali branky. Naše 2. branka ještě přišla v dobrém čase, mohli jsme si vytvořit tlak, ale opět jsme nic neproměnili. To je naše letošní stálá slabina, že nedokážeme dávat góly z vyložených šancí.

Leo Gudas (trenér Kadaň): Spokojený jsem s naší hrou asi po dobu 2. třetin až 50 minut. Závěr se nám nepovedl, zbytečně jsme ho zdramatizovali. Mohli jsme dát góly už dřív, stav by byl 4:1 a bylo by rozhodnuto. Místo toho jsme si nechali dát branku. Každopádně jsou dnes 3 body velice dobré.