Sareza nad síly kadaňských

Adam Bagar, Miroslav Lučan | 24.11.2007 | |

Sareza nad síly kadaňských

K zápasu 24.kola 1.ligy podniklo A-mužstvo SK Kadaň nejdelší možnou cestu na sever Moravy, kde se jim v cestě za dalšími body postavil nepříjemný protivník HC Sareza Ostrava. V sestavě hostí se poprvé představila nová akvizice Vojtěch Kloz, ale naopak do utkání nenastoupil Buďa. Od prvních minut se hrálo vyrovnané utkání. V úvodu ani jeden z týmů nevyužil početní výhodu. Jako první se v utkání radovali domácí, když se ve třinácté minutě trefil Hubáček. Kadaňští nelenili a často zaměstnávali obranu Sarezy. Dvě minuty před první sirénou si vynutili faul a z následné přesilovky Jan Bauer vyrovnal. Ve druhé části pokračovala hra v rytmu první třetiny a diváci viděli jedinou přesnou trefu, kdy Boháč potrestal vyloučení černožlutých. Ve třetí části se schylovalo ke kadaňskému náporu, ti však nedokázali využít slibné příležitosti a trest přišel naopak na druhé straně. Přesilovku pěti proti třem využil Rimmel. Ačkoli Severočeši v závěru hodně tlačili, branku se jim vstřelit nepodařilo a ze třetího po sobě jdoucího utkání na ledě soupeře si body nepřipisují, odjíždějí s porážkou 3:1.

 
24.kolo, sobota 24.11.2007
HC Sareza Ostrava - SK Trhači Kadaň  3:1  (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Hubáček, 36. Boháč (Pavelek, Tesařík), 48. Rimmel (Pavelek, Holík) - 19. Bauer (Derfler, Duba). Rozhodčí: Skoupý - Novák, Škach. Vyloučení: 10:10, navíc Ovšák 10 OT a 5 + TH. Využití: 2:1. Diváci: 380. Střely na branku: 30:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek (Masný) - Holík, Vnenk, Rimmel, Palík, Ovšák, Tesařík, Suchý - Šebesta, Boháč, Svačina - Gelačák, Najdek, Zdeněk - Pavelek, Novák, Červenka - Bokroš, Hubáček, Glas.
SK Trhači Kadaň: Stejskal (Hanuljak) - Hlubuček, Kloz, Spitzer, Poživil, Vaněček, Pospíšil, Chotaš, Hlavatý - Bauer, Derfler, Duba - Polanský, Hlusička, Vrtek - Kadlec, Kajer, Kýhos - Veverka, Chyba.

Komentář k zápasu

Zápas začali lépe hostující hráči, kterým pomohla i rychlá přesilovka v úvodu zápasu. Ve třetí minutě se protlačil až před Štěpánka Vrtek, ale domácího brankáře nepřekonal. Ihned po této šanci měli hosté další gólovku, ale Bauer se trefil jen těsně mimo branku. Kadaň byla v úvodních pěti minutách v tlaku a domácí pouze vyhazovali kotouče. Domácí se dostali k první střele na Stejskala až v páté minutě, kdy pálil od modré Novák. O minutu později naservíroval Boháč parádně před branku na Svačinu, který však osamocen před Stejskalem trefil pouze hostujícího gólmana. V osmé minutě si zahráli i domácí hráči přesilovou hru, ve které nejprve pálil od modré Vnenk, jehož dělovka jen těsně profrčela kolem Stejskala a poté ještě Šebesta se snažil překvapit ochránce kadaňské svatyně střelou z těžkého úhlu. V minutě jedenácté trefil Derfler z nenápadné střely tyč Štěpánkovy branky. O minutu později tečoval nebezpečně před Štěpánkem Polanský, ale naštěstí pro domácí trefil jen domácího brankáře. V čase 12:12 se dnes poprvé měnilo skóre, když Radek Hubáček předvedl opravdovou parádu – prokličkoval mezi dvěma obránci a v pádu zakončil před povyjetým Stejskalem přízemní střelou. Dvě minuty nato mohli domácí skóre navýšit, ale Ovšák po krásném objetí branky byl podražen. Více šancí však měli při přesilové hře domácích hostující hráči, když nejprve Polanský poslal rychlou střelu švihem na Štěpánka a poté ještě Vrtek naservíroval ideálně na rozjetého Kajera, který však ve velké šanci branku minul. V devatenácté minutě trefil opět tyč domácí branky hostující Derfler. V čase 18:40 se již hosté dočkali zaslouženého vyrovnání, když se z mezikruží trefil střelou k tyči Jan Bauer. V poslední minutě ještě měli domácí několik šancí, ale pokusy Rimmela ani Červenky se neujaly. Po dvaceti minutách tak byl stav nerozhodný 1:1.

Druhou třetinu začali na rozdíl od první lépe domácí. Již ve 21. minutě stál zcela sám před Stejskalem Najdek, ale ve velké šanci nedal. O minutu později trefil jen Štěpánka hostující Kadlec. Poté však měli domácí jednu šanci za druhou. Ale střely Bokroše, Vnenka ani Pavelka se v krátkém časovém úseku neujaly. V 26. minutě našel Červenka ideálně mezi kruhy Pavelka, kterému však přeskočil kotouč hokejku. V téže minutě vystřelil Novák zpoza modré čáry, ale Stejskal předvedl parádní zákrok. O další dvě minuty později nedali v jasných příležitostech Svačina se Šebestou. Sareza byla nadále lepším celkem, ale Šebesta, který stál opět sám před gólmanem Kadaně nedal. Od poloviny druhé části však převzala iniciativu Kadaň. Ve 32. minutě vypálil z mezikruží Vrtek a o několik okamžiků později stál před Štěpánkem sám Pospíšil. V téže minutě si zahráli hosté přesilovou hru, ze které vytěžili několik příležitostí. V největší z nich nedokázal před ležícím Štěpánkem zvednout kotouč Bauer. V 35. minutě Vrtek po několika kličkách nahrál ideálně na Vaněčka, ale ten sám před Štěpánkem nedal. V čase 35:42 využili domácí přesilovou hru – Tesařík poslal kotouč od modré na Stejskala, kotouč však zachytil Pavelek, který ještě přihrál k tyči na volného Daniela Boháče, který se štěstím překonal Stejskala. V závěru druhé třetiny se místo hraní hokeje spíše bojovalo a nakonec domácí Ovšák vyfasoval za četné protesty na stranu rozhodčího trest ve hře. Po čtyřiceti minutách tak vedla domácí Sareza nad Kadaní 2:1.

Třetí třetinu tak hosté začali s výhodou více než šestiminutové přesilové hry! Ovšem kadaňští z této dlouhé přesilové hry nevytěžili vůbec nic, naopak pěknou střelu od modré čáry předvedl domácí Vnenk. Ve 46. minutě dostali i domácí hráči možnost zahrát si přesilovou hru, která se po minutě změnila na dvojnásobnou přesilovku. V té domácí borci pálili na Stejskala jednu střelu za druhou, ale Šebesta, Boháč ani Pavelek své velké šance nevyužili. Nakonec až Patrik Rimmel v čase 47:11 propálil Stejskala ranou z pravého kruhu, která vymetla všechny pavučiny v růžku hostující branky. V téže minutě stál před Stejskalem osamocen Najdek, ale skóre nenavýšil. V 51. minutě se řítil na Štěpánka zcela sám hostující Bauer, ale jeden z domácích obránců mu v jeho pokusu stačil zabránit skvělým vypíchnutím puku. Hokej v těchto chvílích neměl takový spád, především kvůli častému vylučování na obou stranách. V 54. minutě naopak ujel domácí Boháč, který však trefil jen pravou tyč Stejskalovy branky. Dvě minuty nato byl zcela sám před Stejskalem Pavelek, ale byl zafaulován, ovšem píšťalka rozhodčího byla tentokrát němá. O chvíli později nedokázal v jasné šanci překonat Štěpánka Polanský, který trefil pouze beton domácího gólmana. Polanský je dnes jedním z nejlepších hráčů Kadaně, tentokrát se probil až před Štěpánka, ale opět nezakončil optimálně. V 58. minutě dostal Glas parádní přihrávku do jízdy od Hubáčka, ale nedokázal tuto velkou šanci zužitkovat. O chvíli později se ocitl i Hubáček před brankou hostí, ale ani ten se do brankového prostoru nedokázal trefit. Hosté se již v závěru na nic nezmohli, protože Sareza byla v závěrečných minutách ve velkém tlaku. Výjimkou byl únik Kajera, který však Štěpánek skvěle dokázal zlikvidovat. Sareza tak poráží Kadaň těsně 3:1, ovšem byla přece jen o trochu lepším týmem.

Miroslav Lučan, Adam Bagar

Ohlasy trenérů

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava): "Zápas byl pro nás těžký, protože Kadaň hrála nepříjemný hokej se spoustou osobních kontaktů. Pro vývoj utkání bylo rozhodující, že jsme neproměnili některé šance, ale zápas jsme dotáhli do vítězného konce a já klukům děkuji a blahopřeji k vítězství."

Miroslav Novák (Kadaň): "Z našeho pohledu rozhodla první třetina. Měli jsme v ní dost šancí na to, abychom vedli alespoň o dva góly. Ve druhé třetině jsme hráli v úvodu špatně, soupeř měl navrch. Ke konci jsme měli gólové šance, které jsme měli proměnit. Po dvou třetinách to bylo 2:1 pro Sarezu. To co jsme předvedli ve třetí třetině to byla tragédie. Prvních šest minut hrajeme přesilovku 5 na 4 a jen jednou vystřelíme na bránu."

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM