Trhači nezvládli zápas se Slavií

Filip De Bolle | 15.12.2018 | |

K a d a ň - Trhači o začátku zápasu tahali za kratší konec a po dvou třetinách svítilo skóre 0:4. Naději vykřesal úvod třetí třetiny, když branky Karla Šefla a Matyáše Svobody snížily na rozdíl dvou branek. Pražané však překvapení nedopustili a třemi brankami v druhé polovině třetí třetiny navýšili skóre na konečných 2:7.

35.kolo, sobota 15.12.2018
Sportovní klub Kadaň - HC Slavia Praha  2:7  (0:2, 0:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 45. J. Svoboda (Šefl, Rindoš), 47. M. Svoboda (Seemann, Maršoun) – 5. J. Novák (Veselý, Bezúch), 14. Krejčík (J. Novák, Ondráček), 24. Ondráček (Krejčík, Saňa), 39. Brož (Kverka, Vlček), 54. Brož (Kverka), 55. Bezúch (Veselý, Saňa), 60. Brož (Kverka). Rozhodčí: Valenta, Vokřál – Beneš, Kreuzer. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 176. Střely na branku: 25:40. Zblokované střely: 9:4. Vhazování: 29:28. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:7.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař (41. Pavlát) – Buchtela, D. Novák, Procházka, Foltýn, Seemann, Šefl – M. Svoboda, Kůs, Chlouba – Šulek, Šťovíček, J. Svoboda – Rezek, Rindoš, Maršoun – Homer, Tupý, Vašíček.
HC Slavia Praha: Šorf (Sochůrek) – Duda, J. Novák, Drtina, Saňa, Barák, Steinocher – L. Krejčík, Šagát, Ondráček – Doležal, Veselý, Bezúch – Brož, Kverka, Vlček – Heldák, Kubica, Furch.

Do utkání vstoupila lépe Slávia, která ihned v páté minutě dokázala využít přesilovou hru. Jan Veselý poslal puk na modrou čáru, od které se napřáhl Jan Novák, jehož střela skončila až za zády Ondřeje Kuchaře - 0:1. O pár chvil později se hosté radovali podruhé, ale rozhodčí branku kvůli sekání neuznali. Hosté se stále tlačili do zakončení, z čehož vyplynula druhá branka, která padla v čase 13:17. Střelu od modré čáry vyrazil Kuchař pouze před sebe, kde se nejlépe zorientoval Lukáš Krejčík - 0:2. Následovala velká šance hostujícího Vlčka, který z mezikruží přestřelil domácí branku. Do první sirény již žádný gól nepadl.

Druhá třetina se podobala té první. Po šanci Veselého a Nováka se ještě skóre neměnilo. Změna přišla v čase 23:34, kdy si Martin Ondráček položil Kuchaře a zasunul puk za jeho záda - 0:3. Následovalo vyloučení na obou stranách, ale ani jeden z týmů tuto výhodu nedokázal využít. Za zmínku stojí velká příležitost hostujícího Steinochra, který minul odkrytou klec domácích. Do další velké šance se dostal Juraj Bezúch, který nastřelil pouze tyč za Kuchařem. Po dlouhé době přišla i šance na straně domácích, do které se dostal Matyáš Svoboda, jehož pokus si cestu do branky nenašel. Ihned po této akci udeřila Slávia, která zásluhou Jaroslava Brože proměnila přečíslení. Stav po druhé třetině byl 0:4.

Ve třetí třetině se do domácího brankoviště postavil Dominik Pavlát, který vystřídal Ondřeje Kuchaře. Domácí se ihned z kraje třetiny museli bránit ve čtyřech. Hru v oslabení Trhači bez větších problému zvládli. Následovalo vyhrané vhazování v útočném pásmu a první gól domácích Trhačů. Karel Štefl vystřelil od modré čáry, do jehož střely vložil hůl Jan Svoboda - 1:4. O dvě minuty později se Trhači radovali podruhé. Vít Seemann ve středním pásmu vybojoval puk, který následně přihrál na hůl Matyáše Svobody, jenž střelou na vyrážečku snížil - 2:4. Slávia však obrat zápasu nedovolila, když se v závěru třetiny ještě třikrát prosadila. Nejprve se prosadil Jaroslav Brož - 2:5, ke kterému se o minutu později přidal Juraj Bezúch - 2:6. Poslední gól v poslední minutě přidal opět Jaroslav Brož - 2:7.

Stanislav Jiskra

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Duel se Slavií jsme odehráli opravdu špatně. Z naší strany mi to přišlo takové vlažné. Nedohrávali jsme souboje, nebojovali jsme tolik o puky, špatně jsme si přihrávali. Když už jsme se trochu dostali do zápasu a snížili jsme skóre na 2:4, tak jsme nejprve nebyli schopní využít dvou přesilových her a následně učiníme chybu jak z přípravky. Nahráli jsme vlastně soupeři kotouč na hokejku a ten nás potrestá brankou na 2:5. Bylo to od nás špatné utkání.“

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Klání bylo jednoznačně v naší režii. Škoda je toho velkého množství neproměněných šancí. Myslím si, že rozdíl po dvou dvacetiminutovkách měl být daleko větší. Jak máme bohužel ve zvyku, když dostaneme gól, tak na nějaký čas vypadneme ze hry, což se nám stalo. Tím jsme soupeře vrátili do zápasu. Abychom nedostali další branku, tak jsme museli hodně makat ve čtyřminutovém oslabení. Po páté brance, kterou jsme vsítili, si myslím, že byl duel již rozhodnutý. Byla to už jen otázka skóre, kolik gólů ještě dám. Za mě zasloužené vítězství.“