Trhači po bojovném výkonu podlehli Přerovu

Filip De Bolle | 26.10.2019 | |

K a d a ň - Trhači nezvládli první třetinu a díky dvěma slepeným brankám se do kabin šlo za stavu 0:2. Jiskřičku naděje vykřesal František Wágner, který ve druhé části střelou mezi betony snížil na rozdíl jediné branky. Ve třetí části ovšem dominovali hosté a skóre zůstalo nezměněno jen díky několika skvělým zákrokům Jakuba Neužila

18.kolo, sobota 26.10.2019
Sportovní klub Kadaň - HC ZUBR Přerov  1:2  (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Wágner (M. Zabloudil, Neužil) – 17. T. Sýkora (Hejcman, Zbořil), 18. Krisl (Süss, Číp). Rozhodčí: Kostourek, Jaroš – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:2, navíc Číp (Přerov) 10 min a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 363. Střely na branku: 19:46. Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 28:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Sportovní klub Kadaň: Neužil  – Trefný, Novák, Chalupa, Poizl, Foltýn, Jandus – Wojnar, Kůs, M. Zabloudil – Koblížek, Čermák, Čech – Michnáč, Chlouba, Wágner – Homer, Rindoš, Müller.
HC ZUBR Přerov: Lukeš  – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Čáp, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Goiš, Sýkora, Š. Kratochvil – Dvořák, Süss, Číp.

Úvod zápasu nabídl rychlou přesilovou hru pro hosty, ve které se ovšem nedokázali prosadit. V 8. minutě si Lukeš vyjel pro kotouč až před vlastní střídačku, ale nedosáhl na něj a Koblížek mohl střílet do odkryté branky. Hostující obrana dokázala zareagovat a jeho střelecký pokus zablokovala. Následně se do situace dva na jednoho dostal Rindoš, jeho zakončení těsně minulo pravou tyč. Přerov v průběhu třetiny přidal na aktivitě a výsledkem byla první branka. Hejcmanovu střelu tečoval těsně před Neužilem Tomáš Sýkora a domácí brankář nestihl zareagovat. O minutu později se ke kotouči po šťastném odrazu od bránícího hráče dostal Jiří Krisl, který se rychle zorientoval a střelou k tyči přidal druhou branku Zubrů. V závěru třetiny vzplály emoce po tvrdém zákroku Čípa, pro kterého po urážkách pomocného rozhodčího na trestné lavici předčasně skončil zápas.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté. Ve 27. minutě přišla přesilová hra hostů, ve které Přerov celé dvě minuty dusil domácí obranu. Po vypršení trestu přišla ztráta kotouče a přesná přihrávka na hůl Františka Wágnera, který vyskočil z trestné lavice a střelou mezi betony snížil na rozdíl jedné branky. Po závaru před domácí brankou mohl hostům dvoubrankový náskok vrátit Sýkorův útok, ale nikdo nedokázal protlačit kotouč za domácího brankáře. Na druhé straně se vyznamenal Lukeš, když vychytal samostatný únik Michnáče. V závěru třetiny se k odraženému puku v prostoru mezi kruhy dostal Goiš, jeho střela z otočky proletěla vedle domácí branky.

Zubři do třetí třetiny vstoupili s odhodláním neztratit náskok a znovu odskočit na rozdíl alespoň dvou branek. Už po dvou minutách hry ujel domácí obraně Navrátil, ale Neužil si s jeho samostatným únikem poradil. Několik slibných střeleckých příležitostí si vypracovali i Kratochvíl, Goiš a Dvořák, ale ani oni na domácího brankáře nevyzráli. Přerov byl odhodlán nepustit domácí do závěrečného tlaku, ti to svému soupeři usnadnili dvěma vyloučeními, díky kterým dohrávali zápas v oslabení. Půlminutu před koncem měl třetí branku na holi Hejcman, ale Neužil se rychle přemístil a lapačkou zastavil kotouč, který by jinak směroval do poloprázdné branky.

Filip De Bolle

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „I přes porážku musím utkání s Přerovem hodnotit velmi pozitivně. Hra z naší strany vypadala dobře, byli jsme aktivní a soupeře jsme podle mého k ničemu moc nepustili. Měli jsme naopak i spoustu šancí. Nebýt výpadku v první dvacetiminutovce, kdy ubráníme úplně parádně dvě oslabení a pak během krátké chvíle, během dvou střídání dostaneme dvě zbytečné branky po hrubých chybách. Co se zbytku duelu týče, nechybělo nasazení, bojovnost. Všechno tam bylo. Druhá věc, která nás ještě trápí, je koncovka. V prostřední části jsme určitě měli několik dobrých šancí. Například, když šel Michny (Albert Michnáč) sám na bránu, to samé Honza Müller, ale prostě nezakončujeme tak, jak bychom měli. To nás následně stojí body. Jinak ale musím klukům poděkovat za parádní výkon. Pomalu se zvedáme a na těch výsledcích je to vidět. Je potřeba to prolomit, abychom získali taky nějaké body a vyhrávali. Jinak opravdu velký dík, musíme v tom pokračovat.“

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): „Řeknu to jednoduše. Jsme šťastní za tři body, protože víme, že i když Kadaň je tam, kde je, tak to tady nikdy není lehké. Těšíme se domů, čeká nás den volna a ten si užijeme.“