Trhači ztratili dobře rozehrané utkání

Stanislav Jiskra | 06.10.2021 | |

K a d a ň - Trhači sehráli již osmé kolo Chance ligy, los jim za soupeře vybral nedaleký HC Baník Sokolov. Domácí na svého soka doslova vlétli a šli také jako první do vedení. Sokolov dokázal vyrovnat až ve druhé třetině, na tuto branko ovšem Kadaň odpověděla nejlépe jak mohla. Trhačům jakoby došli síly, což soupeř potrestal ihned dvakrát. Poslední slovo i ovšem vzala Kadaň, když minutu před koncem utkání proměnila přesilovou hru.

8.kolo, středa 6.10.2021
Sportovní klub Kadaň - HC Baník Sokolov  3:4  (1:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 8. Routa (Steinocher), 25. Berčík (Routa), 59. Steinocher (Routa) – 23. Hašek (Rulík, Novák), 40. Šik (Šmerha, Pohl), 51. Tomi (Rohan, Zeman), 54. Tomi (Jurčík, Zeman). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Štofa, Sedláček. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 322. Střely na branku: 26:36. Zblokované střely: 20:5. Vhazování: 18:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4 3:4.
Sportovní klub Kadaň: R. Běhula – Steinocher, Kabelka, Kuboš, Štochl, Zorko, Červenka, Ferbas, Hradecký – Kordule, Berčík, Routa – Z. Zabloudil, Mežnar, M. Zabloudil – Bernat, Konášek, Homer – Koblížek, Švec.
HC Baník Sokolov: Cichoň – Klejna, Novák, Pohl, Strejček, Klikorka, Zeman, Rulík – Vracovský, Kverka, Šik – Jurčík, Rohan, Tomi – Kuťák, Jiskra, Šmerha – Jandus, Hašek, Sloboda.

Úvod utkání patřil domácím Trhačům, kteří byli aktivnějším týmem. A již po první minutě mohli jít do vedení, jenže přečíslení dva na jednoho neskončilo dle představ svěřenců Vladimíra Růžičky. O pár chvil později se rozjel do útoků také Baník, ovšem jejich pokusy končili buď na modré čáře, nebo na výstroji domácího muže s maskou. V osmé minutě již bylo na domácím kluzišti veseleji. S kotoučem se po levé straně kluziště rozjel David Routa, který využil prostoru a umístil svou střelu nad pravý beton. I nadále byla více aktivnější Kadaň, svého tlaku však do zaznění první sirény využít nedokázala.

Druhá dvacetiminutovka začala lépe pro Sokolov, když se ve třiadvacáté minutě prosadil Petr Hašek . Radost hostů netrvalo ovšem dlouho. Uplynulo čtyřiadvacet vteřin a Trhači po střele Martina Berčíka opět vedli. Hra se poté začala přelévat z jedné strany na druhou, ale více že hry měla stále Kadaň. Snahu o vstřelení třetího gólu podpořila první přesilová hra domácího celku, ta ačkoliv nebyla sehraná špatně, gólem neskončila. Trhači poté chybně střídali a první přesilovku hru si zahrál také Baník Sokolov. Ten příležitost chytl za pačesy a deset vteřin před druhou sirénou vyrovnal Otakar Šik.

Sokolov plně převzal otěže utkání v poslední třetině. Změnit to Trhači mohli ve druhé přesilové hře, v té se ovšem jen bránili. Baník ze svého stupňujícího tlaku vytěžil maximum. Pár vteřin po polovině třetiny se puku chopil Vojtěch Tomi, jenž přesnou ranou k tyči poslal Sokolov poprvé v zápase do vedení. O necelé tři minuty později udeřili hosté počtvrté, když svou druhou přesnou trefu zaznamenal Vojtěch Tomi. Trhači však nic nevzdávali. V devětapadesáté minutě byla Kadani nabídnuta třetí přesilová hra. V té domácí trenéři odvolal Richarda Běhulu, což se ukázalo jako správný krok, když Michal Steinocher od modré čáry propálil vše před sebou. Další powerplay již gól nepřinesla a Trhači tak prohráli své nejlépe odehrané utkání v letošní sezóně.

Stanislav Jiskra

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): „Máme za sebou osmé kolo soutěže a podle mého jsme odehráli zatím nejlepší zápas. Ačkoliv jsme hráli velice dobře, bohužel jsme opět v pozici poražených. Musíme postupovat krok po kroku, pro kluky je to hodně těžké, makají, jak to jen jde, ale máme v kádru hodně mladých hráčů. Když to tak řeknu, tak kluci se v podstatě učí hrát hokej, tohle už je velký hokej a hráči prochází tvrdým křestem. Je to škoda, duel jsme měli velice dobře rozehraný a za stavu 2:1 jsme měli obrovské šance, které jsme neproměnili. Soupeř pak deset vteřin před koncem druhé třetiny srovnal a to si myslím, že zápas nalomilo. Hráči bojovali a makali, ale pořád nám chybí krok k tomu, abychom získali body.“

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): „V první řadě bych chtěl moc poděkovat sokolovským fanouškům, kteří sem přijeli a podporovali nás celé utkání, a to i když se nám herně úplně nedařilo. Máme za sebou těžké utkání, domácí hráli výborně. Dlouho jsme se nemohli prosadit, nebyla v tom ta lehkost. Až ve třetí třetině jsme rozhodli, k čemuž nám pomohla konečně dobře sehraná přesilová hra. Jsou to pro nás důležité body a nehraje se tady, v Kadani, vůbec lehce.“