Trhači ztratili vedení nad Třebíčí

Sabina Nováková | 20.02.2019 | |

K a d a ň / T ř e b í č - V rámci osmapadesátého kola Chance ligy Trhači na domácím ledě přivítali tým SK Horácká Slavia Třebíč. Soupeř se sice v první části dostal do vedení, ale Kadaňští nejprve srovnali a následně se poslali do vedení. Prostřední dějství však přineslo obrat soupeře, a Třebíčští tak byli znovu na koni. Bílé hvězdy v posledním dějství definitivně zahnaly šance domácích na tak dlouho očekávaný bodový zisk dalšími pěti góly.

58.kolo, středa 20.2.2019
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  3:8  (2:1, 0:2, 1:5)
Branky a nahrávky: 13. M. Zabloudil (J. Svoboda, Šefl), 14. Wágner (Kůs), 47. Eliáš (Hajič, J. Svoboda) – 4. Ferda (Mlynář, M. Novák), 25. Vodný (Forman, Szathmáry), 31. Szathmáry (Nedvídek, Havlát), 41. Nedvídek (Havlát, Psota), 41. Střondala, 47. Nedvídek (Psota, Havlát), 48. Král (Furch, Forman), 59. Havlát (Střondala, Forman). Rozhodčí: Luczków, Jechoutek – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 223. Střely na branku: 21:50. Zblokované střely: 9:6. Vhazování: 38:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:8.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – D. Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Foltýn, Cestr, Uřídil – Konášek, Kůs, Wágner – M. Zabloudil, Tupý, J. Svoboda – Maršoun, Rindoš, Homer – Z. Zabloudil, Sommer, Vašíček.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Brož, Szathmáry, Forman, Nedbal, Čejka, Bilčík, Furch – Psota, Nedvídek, Havlát – Vodný, Střondala, Kratochvíl – Süss, Tadeáš Král, Paták – Mlynář, M. Novák, Ferda.

Utkání začalo lépe pro hosty, kteří šli do vedení již ve čtvrté minutě. Radim Ferda si v levém kruhu převzal puk, nabruslil si před Lukeše a střelou mezi betony otevřel skóre zápasu - 0:1. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, šance střídala šanci, ale gól k vidění nebyl. Vše se změnilo ve třinácté minut, když Jan Svoboda našel za obránci schovaného Matěje Zabloudila, který nic nevymýšlel a rychlou střelou zápěstím vyrovnal - 1:1. O pětaosmdesát vteřin později se Trhači radovali podruhé. Jaroslav Kůs našel dobře najetého Františka Wágnera, po jehož střele Jekel jen zakroutil hlavou - 2:1.

Druhou třetinu začala aktivněji Třebíč, z čehož vyplynulo i dvojnásobné vyloučení domácích. Hosté tuto výhodu využít nedokázali, ale vzápětí bylo vyrovnáno. Michal Vodný si vybruslil na vrchol kruhu a střelou mezi betony nedal Lukešovi šanci - :. Po této brance se aktivita hostů ještě zvýšila a zanedlouho bylo k vidění další vyloučení na domácí straně. Tuto přesilovou hru Třebíč sehrála daleko lépe. Šimon Szathmáry vypálil od modré čáry a s pomocí betonu Štěpána Lukeše otočil vývoj utkání - 2:3. Do konce druhé třetiny se opět hrálo z jedné strany na druhou, ale žádný gól k vidění již nebyl.

Třetí dějství začala Třebíč gólem, když se ve třiatřicáté vteřině třetí třetiny prosadil Lukáš Nedvídek - 2:4. O sedmnáct vteřin později se hosté radovali znovu, když Vojtěch Střondala zakončoval za bezmocného Lukeše - 2:5. Trhačům se ještě na tento gól podařilo najít odpověď, konkrétně se prosadil Filip Eliáš - 3:5. Jenže Třebíč nic nevzdávala a ihned za osmadvacet vteřin vedení opět navýšila. Matěj Psota obral domácího hráče o puk a našel před brankou osamoceného Lukáše Nedvídka - 3:6. Trhačům bylla poté nabídnuta přesilová hra, ve které se ale prosadili hosté. Tadeáš Král obkroužil domácí klec a zasunul puk za Lukeše - 3:7. Poslední slovo v utkání si vzal Robert Havlát, který dokázal využít přesilovou hru - 3:8.

Stanislav Jiskra

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „První třetina se nám podařila, vyhráli jsme ji 2:1. Rozhodujícím momentem bylo ubráněné oslabení ve třech. Hráči naskočili ze střídačky a dostali jsme smolnou vyrovnávací branku. Následovalo nechtěné vyhození ze třetiny a byl z toho gól na 3:2. Začátek poslední části byl špatný, soupeř byl jasně lepší a zvítězil.“

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): „Takovéto zápasy jsou pro nás samozřejmě strašně těžké. Trhači se snaží a bojují, a proto jsme věděli, že nám budou nepříjemným soupeřem. K úvodu jsme přistoupili vážně, když jsme vsítili první branku. Následně jsme si mysleli, že to půjde samo, ale Trhači nemají špatné mužstvo, ti kluci tady hrát umí, a proto také ještě v první dvacetiminutovce otočili na 2:1. Po skončení této části jsme si s hráči museli trochu vážněji promluvit a od další periody, ve které jsme otočili na 3:2, bylo klání v naší režii. Nástup do střetnutí se nám tedy nevydařil, ale s prostřední a závěrečnou částí už jsme spokojeni.“