Tři body z ledu Trhačů putují do Kladna

Sabina Nováková | 03.10.2018 | |

K A D A Ň – V rámci desátého kola Chance ligy na kadaňský led zavítali Rytíři z Kladna. Ti si tříbodové vítězství zařídili třemi brankami, kdežto na straně Trhačů vstřelený gól nezaznamenal nikdo z hráčů. Kadaňští tak zůstávají bez jediné výhry a na kontě mají jeden bod.

10.kolo, středa 3.10.2018
Sportovní klub Kadaň - Rytíři Kladno  0:3  (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Zikmund, 33. Kehar (Vildumetz, Zikmund), 59. Redlich (Zikmund, Kružík). Rozhodčí: Grech, Souček – Kotlík, Coubal. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 537. Střely na branku: 12:25. Zblokované střely: 6:4. Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 0:3.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař – Trefný, Szathmáry, Novák, Kadeřávek, Popela, Grebeňuk – Rindoš, Helt, Kůs – Wágner, Říha, Müller – Šulek, Jánský, Svoboda – Tupý, Rezek, Maršoun.
Rytíři Kladno: Brízgala – Zajíc, Nash, Říha, Zelingr, Kehar, Hořava – Svedlund, Vampola, Strnad – Kubík, Redlich, Zikmund – Kružík, Vildumetz, Hajný – Bláha, Jelínek.

První třetina moc hokejové krásy nenabídla. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Do první šance se dostal kladenský Tomáš Vildumetz, ten však na domácího Kuchaře nevyzrál a skóre se tedy neměnilo. Poté se do šance dostal domácí Jaroslav Kůs, který v přesilové hře ze slibné situace přestřeli. První gól padl v čase 17:42, konkrétně se prosadil LADISLAV ZIKMUND, který využil zaváhání kadaňského gólmana Kuchaře. Do konce první třetiny se nic nestalo, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1 pro Kladno.

Druhá třetina vypadala o něco lépe, jako první se do střelecké pozice dostal Jaroslav Kůs, kterého následoval František Wágner, ale ani jeden pokus mezi třemi tyčemi neskončil. Poté předvedl výborný obraný zákrok kapitán kadaňských Jakub Trefný. Kadaňským byla nabídnuta přesilová hra, ve které se v obrovské šanci ocitl Jiří Tupý, tomu ke vší smůle kadaňských diváků puk přeskočil hůl. Následovalo několik nepřesností na obou stranách. Rytíři z Kladna dostali dvakrát po sobě zkrácenou přesilovou hru 5 na 3, tu ovšem nevyužili. Druhá branka zápasu padla v klasické přesilové hře. V té se z dorážky prosadil MARTIN KEHAR, skóre po druhé třetině bylo 0:2.

Poslední dějství nabídlo více akční hokej, než byl k vidění v předchozích dvou dějstvích. Akce na jedné straně střídala akci na druhé straně. Do jedné z vážnějších akcí se dostal domácí Lukáš Říha, jehož bekhendovou střelu Brízgala se štěstím ukryl do lapačky. Následovalo vyloučení i na straně Trhačů, v této přesilové hře stojí za zmínku únik domácího Petera Jánského, který se dostal až před kladenskou klec, ve střele mu zabránil jeden z kladenských obránců, podle rozhodčích tak učinil dovoleným způsobem. Poté došlo ve středním pásmu k nedorozumění, kterého využil TOMÁŠ REDLICH, ten zamíchal s pukem a povedenou střelou s pomocí tyče zvýšil na konečných 0:3.

Stanislav Jiskra

Miroslav Novák (trenér Kadaně) : Po minulém zápase v Prostějově jsme chtěli zlepšit obranu, což se nám povedlo. Škoda toho prvního gólu, který si myslím, že byl hodně nešťastný. Myslím si, že byl dnešní výkon trochu lepší, samozřejmě potřebujeme body a ty nemáme. Je to pro nás trošku zklamání, na druhou stranu jsme rádi, že alespoň tou hrou jsme se trošku zlepšili a doufám, že to bude pokračovat dál, což přinese i body.

Jindřich Lidický (trenér Kladna) : My jsme věděli, že domácí mají pár nových hráčů, že už se jejich tým zkonsolidoval, takže to nebude vůbec nic jednoduchého. Také to tak nebylo, měli výborný pohyb, zatím co my jsme zas tolik nebruslili. Chtěli jsme hrát profesorský hokej, naštěstí jsme dali šťastnou první branku. Ve druhé třetině jsme si to v přesilové hře pojistili. Domácí tam měli nějaké šance, které naštěstí náš gólman pochytal. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, ale bylo to vyrovnané utkání.