Vyrovnaná bitva vítěze neurčila

Martin Bocian, Marek Mikeš | 24.11.2004 | |

Vyrovnaná bitva vítěze neurčila

Velmi vyrovnanou bitvu o každý milimetr ledu přineslo druhé letošní derby mezi Kadaní a Chomutovem. Ačkoliv hostující Kadaň nad svým tradičním rivalem dvakrát vedla, mohutný nástup domácího celku do druhé a třetí třetiny vždy brankovou výhodu smazal. Utkání tak dospělo do prodloužení v jehož hektickém průběhu s množstvím vyloučených již branka nepadla. Kadaň zakončuje první polovinu soutěže zaslouženým jednobodovým ziskem a přetrvává na osmé pozici s minimální ztrátou na příčky vyšší.

 
26.kolo, středa 24.11.2004
Piráti Chomutov - SK Trhači Kadaň  2:2  (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Hájek (Řezníček, Šíp), 41. Řezníček (Šíp) - 6. Staněk (Bednařík, Kuchler), 35. Jabrocký (Žák). Rozhodčí: Souček - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 8:7, navíc Stavenský do konce utkání. Využití: Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2500. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Piráti Chomutov: Horčička - Řezníček, Hájek, Pulpán, Nosek, Prošek, Trefný, Szakal, Plaček - Jíra, Šíp, Hahn - Jeslínek, Koláček, Boušek - Buchal, Charousek, Martenek - Pražák, Mikšovic, Polodna.
SK Trhači Kadaň: Hübl - Pospíšil, Hlavatý, Klaus, Staněk, Vobořil, Meňhart, Polák, Špelda - Tvrdek, Pech, Kajer - Bednařík, Kuchler, Polanský - Žák, Jabrocký, Postl - Stavenský, Polák, Derfler.

Komentář k zápasu

Ještě před samotným utkáním byl oceněn dlouholetý chomutovský hráč a funkcionář Josef Volák, který v neděli oslavil své 68. narozeniny. Dostal pamětní dres a také mohl vhodit čestné buly. Poté už se mohlo naplno rozběhnout druhé regionální derby v letošní sezoně.

První šanci zápasu si připravili domácí. Hájkova střela od modré vypadla Hüblovi z lapačky a následnou střelu Noska tečoval jeden z obránců do ochranné sítě. Na druhé straně nedokázali využít své šance Jabrocký ani Bednařík. Chomutov následně nevyužil přesilovou hru a z gólu se naopak radovala Kadaň. Bednaříkova střela vypadla Horčičkovi z výstroje a puk za brankovou čáru doklepl Ondřej Staněk - 0:1. V 9. minutě ujeli chomutovští do přečíslení, ale Koláček z ostrého úhlu Hübla nepřekvapil. Naopak hosté se z gólu radovali! Předběhl je ale hvizd hlavního rozhodčího a vyloučení Martenka. Početní výhoda Kadani vyšla. Zamkla svého soupeře v obranném pásmu, ale žádný pokus neprošel až do sítě. Ve 13. minutě tečoval Hájkovu střelu Jíra, jenže Hübl i přesto ukryl puk v rukavici. Obrovské štěstí stálo při domácích o dvě minuty později, když nikdo z kadaňských hráčů nedokázal usměrnit poskakující puk do branky. Šance se střídali na obou stranách a brankáři museli být neustále ve střehu. Svědčí o tom situace ze 17. minuty. Nejprve totiž Nosek před Hüblem netrefil skákavou přihrávku Koláčka a okamžitý brejk zlikvidoval Horčička. Poslední šanci první třetiny měl na holi Charousek, jenž se z levé strany natlačil až ke střele, ale neuspěl. Po dvaceti minutách tak trvalo těsné vedení Kadaně.

Do druhé části vstoupili chomutovští s elánem a vidinou brzkého vyrovnání. Dvě velké šance v rychlém sledu spálil Jeslínek. Ve 25. minutě už se ale domácí dočkali. Proti střele Davida Hájka měl Hübl dokonale zakrytý výhled - 1:1. Chomutov mohl následně hrát přesilovku, kterou však po několika vteřinách ukončil faul Hahna a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Domácí po vstřelené brance zvyšovali nápor, ale kadaňští se velmi dobře bránili. Přesto několikrát musel zasahovat Hübl. V polovině utkání dostala hosty zpět do hry přesilová hra, v níž nebezpečně pálil Derfler. Další pokus Poláka ukryl Horčička ve své lapačce. Ve 34. minutě neuspěl před domácím gólmanem ani dorážející Meňhart. O minutu později už se ale skóre opět změnilo. S přispěním brusle jednoho z chomutovských hokejistů vrátil Kadani vedení Jaroslav Jabrocký - 1:2. V této fázi byli na koni kadaňští. Výborně si z branky vytáhl Horčičku Vojtěch Polák, jeho finální přihrávku před branku v poslední chvíli zhatil Boušek. Skóre už se do druhé přestávky nezměnilo a tak i po čtyřiceti minutách vedli hosté.

Hned po několika vteřinách třetí třetiny rozjásal chomutovské fanoušky vyrovnávací gól. Ve vlastním oslabení nejprve Ladislav Řezníček trefil tyč, ale jeho druhý pokus už za Hüblova záda prošel - 2:2. Obrat zápasu mohl o chvíli později dokonat Mikšovic, když úplně sám uháněl na kadaňskou bránu, ale Hübl jeho střelu vyrazil. Chomutov v dalších minutách zkoušel štěstí střelami z každé pozice, chybělo mu však trochu štěstí. V 52. minutě přihrál Šíp mezi kruhy Řezníčkovi, jenž střelou z první znovu nastřelil tyč. Na druhé straně Horčičku ani na dvakrát nepřekonal Kajer. Třetí branku mohli přidat Prošek, Jeslínek a další. Vždy zůstalo jen u nevyužité šance. V samém závěru základní hrací doby ještě přečíslili Šíp a Hájek jediného kadaňského obránce, ale druhý jmenovaný trefil pouze Hüblovy betony. Zápas tak pokračoval pětiminutovým prodloužením.

V nastaveném čase se roztrhl pytel s vyloučenými hráči a oba týmy měli možnost vyzkoušet si i přesilovku v pěti proti třem. Nejdříve měli tuto výhodu kadaňští. Ve dvojnásobném oslabení ale ujel Šíp a nebezpečně ohrozil Hübla. Poslední půl minutu hráli ve třech prozměnu hosté. Trenér Kýhos si vzal oddechový čas a snažil se ještě s výsledkem něco udělat. Poslední šanci zápasu měl Hájek, jenže Hübl puk zkrotil v náručí. Oba soupeři se tak rozešli remízou 2:2.

Martin Bocian, Marek Mikeš

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (trenér KLH Chomutov): "Chomutovu se v poslední době moc nedařilo a i s Kadaní to byl boj. Jo to i taková psychologická rivalita před zápasem, to derby se tady traduje. Nebyl to ani špatný hokej. Z mého pohledu měl Chomutov více ze hry. V první třtině jsme měli šance a jak to bývá nedáš dostaneš to se tady potvrdilo. Na naší hře se projevuje, že nedáme gól ani z těch nejvyloženějších šancí ."

Alois Chlustina (SK Kadaň): "Já myslím že, za stavu 0:1 nám rozhodčí neuznal regulérní gól a to ovlivnilo utkání. Přesto se grálo pohledné utkání s dobrou atmosférou a diváckou kulisou na obou stranách. Byla vidět snaha po vítězství. My jsme věděli že Chomutov poslední čtyři zápasy nevyhrál, na což jsme sázeli. Bohužel vždy po našem vedení jsme po hrubých chybách umožnili soupeři vyrovnat. V prodloužení jsme měli navíc. Hráli jsme dokonce 5 na 3, ale chyba Pospíšila nás o tuto výhodu připravila. Když však šel Petr Derfler sám na brankaře a byl faulován, mám pocit, že to mělo být trestné střílení. Rozhodčí Souček to posoudil nesprávně."

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM