Ani dotažení dvoubrankového manka nakonec nestačilo

Miroslav Janíček | 06.09.2006 | |

Ani dotažení dvoubrankového manka nakonec nestačilo

Ú s t í n/L. - I druhý zápas Kadaně s Ústeckými Lvy směřoval k remíze. Tu však nakonec odmítl minutu a půl před koncem vítěznou ranou kapitán domácích hokejistů Milan Antoš. Podruhé ve vzájemných střetnutích Kadaň srovnala dvoubrankové manko, když na branky Ficence a Pazourka odpověděli Pražák a Hlavatý. Penalty ale opět zvládli lépe kadaňští hokejisté, když se trefili Pražák a Pulpán. Za domácí skóroval pouze Hulva.

 
13.kolo, středa 6.9.2006
HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň  3:2  (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Ficenc (Martinec, Klimt), 35. Pazourek (Hulva), 59. Antoš (Ivan, Pazourek) – 38. Pražák (Heřman, Pulpán), 44. Hlavatý (Hlubuček). Rozhodčí: Chlupsa - Hynčica, Novák. Vyloučení: 7:1, navíc Janků (UNL) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 850. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC Slovan Ústí nad Labem: Fikrt - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Jan Kudrna, Nádašdi, Zápotočný, Kolafa - Hulva, Pazourek, Antoš – Ivan, Slížek, Klimt – Janků, Martinec, Vítek – Přeučil, Klobouček, Jiří Kudrna.
SK Trhači Kadaň: Hübl - Staněk, Spitzer, Trojovský, Růžička, Pulpán, Lašek, Hlavatý, Hlubuček - Žák, Postl, Kajer - Polanský, Hlusička, Metlička - Zíka, Pražák, Krpenský - Heřman, Stehlík, Hobl.

Komentář k zápasu

První a jedinou přesilovku utkání si domácí zahráli už po 16 vteřinách hry, kdy Spitzer těsně přestřelil ochranné sklo a podle kontroverzního pravidla musel na trestnou lavici. V 6. minutě vyřešil kadaňský brankář poměrně hustý závar před svou brankou a vzápětí vyzrál na pokus Přeučila. V minutě 11. dostal před branku Pazourek přesný pas z rohu kluziště od Hulvy, Hübl byl opět na místě. O minutu později objel Martinec branku, Klimt Hüblovi stínil a Ficenc tak měl dost času a prostoru poslat puk přesně pod víko. Teprve poté přišlo první vážnější ohrožení domácí branky. Postupně se stále více projevovala špatná kvalita ledu a tempo hry se znatelně zvolnilo.

Ani úvod prostřední části hry nezastihl hokejisty obou týmů v bůh ví jakém tempu. Ve 23. minutě přišel vůbec první faul utkání. Na 2 minuty si hákování odpočinul Klimt. Domácí ale sehráli oslabení víc než obstojně, když dokonce ohrozili branku vícekrát jak soupeř. Poté následovala poměrně dlouhá pasáž téměř bez přerušení, kterou ve 28. minutě utnul faulem Hořava. Ve 35. minutě jeli Antoš s Hulvou na jediného obránce Kadaně. Druhý jmenovaný vystřelil, k odraženému kotouči se z druhé vlny dostal Pazourek a zavěsil - 2:0. Uběhly 3 minuty, když Vítkovi zahrál na housle Heřman a rozjetý Pražák golfem ze dvou metrů málem protrhl síť - 2:1.

Úvod závěrečného dějství opět patřil přesilové hře v podání hostí, když ve 43. minutě zastavil pronikajícího Hobla nedovoleně Klimt. Přesilovka hostí trvala jen půl minuty. Klobouček nejprve po střele vykopl puk, ale jen k Hlavatému, který střelou přes domácího univerzála překvapil Fikrta - 2:2. Tempo hry se znatelně zrychlilo, přesnost přihrávek ale zůstala horší. Ve 47. minutě trefil Hulva tyč a v 51. minutě vychytal Hübl Martincův brejk v oslabení. K upracovanému vítězství se domácí hokejisté dobrali půldruhé minuty před závěrečnou sirénou. Ivan se přetlačoval před brankou, Hübl myslel, že má puk pod kontrolou, zatímco ten ležel volně v brankovišti. Nejrychleji se k němu dostal domácí kapitán Antoš a zajistil Ústeckým Lvům hubené vítězství. Hostům ke zkorigování výsledku nepomohla ani minutová powerplay.

Po dohodě obou týmů se po závěrečné siréně jely ještě nájezdy. Za Kadaň se trefili Pražák a Pulpán, za Ústecké Lvy Hulva.

Miroslav Janíček
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM