Benátky vypráskaly Kadaň

Tomáš Nejedlo, Jindřich Poledna | 10.01.2011 | |

Kadaňský tým odjížděl do Benátek s vidinou 3 bodů, ale realita byla úplně jiná. Domácí vtrhli na ledovou plochu jako uragán, využívali chyb v obraně Severočechů a nekompromisně je trestali. Po necelých devíti minutách odjel Závorka z branky po třetím obdrženém gólu a nechal se nahradit Jarinou. Ten držel Kadaň nad vodou, několika skvělými zákroky zabránil debaklu, nicméně po prohře 2:5 odjela Kadaň od Jizery s prázdnou.

35.kolo, pondělí 10.1.2011
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  5:2  (3:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Urban (Kolmann), 8. Pavlů (Urban, Kolmann), 9. Krejčík (Kajínek), 24. Krejčík (Urban), 25. Skořepa (Vantuch) - 21. Boušek z ts , 31. Ton (Charousek). Rozhodčí: Kubeš - Flegl, Šperl. Vyloučení: 6:8. Využití:1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 309. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
HC Benátky nad Jizerou: Nedvídek - Kolmann, Bendík, Tondr, Vála, Pavlů, Štich, Kajínek - Kica, Bárta, Kopic, Vantuch, Urban, Pabiška, Klimt, Skořepa, Jech, Hudíček, Krejčík, Nevyhoštěný, Liška.
Sportovní klub Kadaň: Závorka (9. Jarina) - Schmidt, Mašek, Trefný, Brňák, Mazanec, Révay, Přindiš - Charousek, Sikora, Balázs, Davídek, Mikšovic, Seman, Ton, Stoklasa, Boušek, Rohan, Eiselt, Hafenrichter, Fiala.

Utkání začalo pro Kadaň jako ze zlého snu. Už po půl minutě hry totiž svítilo červené světlo za hostující brankou. Tomáš Urban se jako blesk zjevil před brankou a překonal překvapeného Závorku - 1:0. Hosté měli skvělou příležitost ke srovnání o čtyři minuty později. Seman si na modré čáře obhodil Šticha a uháněl sám na branku. Nedvídek si počkal na jeho blafák a přimáčkl puk na vnější síťku u tyčce své branky. A po neproměněné šanci přišel po černožluté trest. Révayovo vyloučení potrestal Michal Pavlů, který si sjel z modré čáry do mezikruží a po přesné Urbanově přihrávce nedal Závorkovi šance - 2:0. V deváté minutě hry už Středočeši vedli o tři branky. Lukáš Krejčík na hranici brankoviště několikrát dorážel, a nakonec byl ve svém snažení úspěšný - 3:0. Tomáš Závorka po třetí obdržené brance prchl na střídačku, mezi tyčemi ho nahradil navrátivší se Kamil Jarina. Hosté mohli bleskově odpovědět, Václav Eiselt byl na chvíli úplně volný u tyčky, jenže ani nadvakrát nedokázal přehodit Nedvídkův beton.

Po necelé minutě hry ve druhé části ujel benátecké obraně Boušek, byl sice seknut Bendíkem, avšak zakončil. Rozhodčí Kubeš se rozhodl nařídit trestné střílení a Ladislav Boušek prokázal své zkušenosti a nemýlil se - 3:1. Ve 24. minutě poprvé kapituloval také Kamil Jarina. Po chybě jednoho z kadaňských zadáků se k puku lacino dostal Urban, našel volného Lukáše Krejčíka, jenž se trefil za záda zkoprnělého Jariny - 4:1. Za dalších jedenadvacet sekund poslal Vantuch na zteč Josefa Skořepu, ten se natlačil před svého strážce a sám před Jarinou poslal kotouč mezi jeho betony - 5:1. Za tohoto stavu se už hostům nehrálo lehce, přesto se Kadaň ještě nevzdala. Ale i Benátky vystrkovaly růžky. Blízko hattricku byl Krejčík, jenže sám před Jarinou nemířil mimo tři tyče. Ve 31. minutě se Kadaň dočkala snížení, Karel Ton byl na hranici brankoviště důrazný a dorážkou překonal Nedvídka - 5:2. Stejný hráč mohl v závěru druhé třetiny ještě před druhou sirénou zdramatizovat stav, jenže Nedvídkův beton byl proti.

Ve třetí třetině se benátečtí diváci už žádné branky nedočkali. K vidění bylo sedm dvouminutových trestů, jenže ani jeden tým přesilových her nedokázal využít. Blízko snížení stavu byl ve 45. minutě Balázs, jehož našel dobrou přihrávkou Fiala. Zkušenému útočníkovi se ale puk odrazil od nohy tak nešťastně, že už ho nedokázal zkrotit a usměrnit mezi tři tyče. O necelé tři minuty později si stejná dvojice zopakovala téměř stejnou akci, Balázsovi se už tentokrát zakončit podařilo, jenže touš skončil těsně vedle Nedvídkovy branky. V 56. minutě se ještě v přesilové hře snažil vykřesat jiskřičku naděje Seman, ale nedokázal překonat již ležícího Nedvídka. Benátky tak zcela zaslouženě získaly tři body a udržely kontakt s čelem skupiny B.

Tomáš Nejedlo

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
"Se třemi body jsme spokojeni. Věděli jsme, že Kadaň je dopředu hodně silná. Nemohli jsme si dovolit je pouštět do situací, které umí využít. Museli jsme dobře hrát dozadu. Ve druhé třetině jsme s tím měli trošku problém, protože jsme byli pasivní. To byla věc, kterou jsem řešil, abychom neupadli do pocitu, že už je něco hotového. Myslím si, že třetí třetinu jsme odehráli dobře. Celkem jsme je k ničemu nepustili. Rozhodl začátek utkání a dobrý výkon gólmana Nedvídka, který nás podržel v situacích kolem brány. Samozřejmě dobré byly i individuální výkony hráčů, kteří se prosadili střelecky. Takže spokojenost."

Mikuláš Antonik, trenér Kadaně
" Měli jsme tragický vstup do zápasu. Prohrávat v 10. minutě 0:3, to se pak strašně těžko otáčí. Měli jsme šanci, když jsme snížili na 1:3, ale v zápětí jsme vyrobili hrubou chybu a bylo to 1:4. Soupeř poté odskočil na 5:1. Nějaké šance tam byly, bohužel za takového stavu je to hrozně těžké. Domácí pak dobře bránili ve středním pásmu, hráli jednoduše. Jak jsem ale řekl, rozhodla první třetina. "