Boleslav se k vítězství hodně natrápila

Jakub Coufal, Martin Gahler | 12.01.2008 | |

Lídr tabulky z Boleslavi měl být v Kadani jasným favoritem. Zahajovací třetina také nikoho nenechala na pochybách, kdo je lepším celkem. Po vstřelení 2 branek se zdálo, že tým z města automobilů směřuje bezpečně za dalším vítězstvím. Kadaň se však semkla a bojovným výkonem doprovázeným aktivním napadáním rozehrávky dokázala vyrovnat. Poté přišel smolný okamžik kadaňské obrany, která v početní výhodě kapitulovala jen pár minut před koncem a krátce po vyrovnání. Severočeši se znovu vzchopit nedokázali a po dalším inkasování nakonec smolně prohráli 2:4.

35.kolo, sobota 12.1.2008
Sportovní klub Kadaň - BK Mladá Boleslav  2:4  (0:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Schmidt (Buďa, Kajer), 54. Fábry (Kajer, Hlubuček) - 10. Král (Mazanec, Gombár), 20. Jindra (Král, Mazanec), 55. Eiselt, 58. Gombár (Sýkora, Jindra). Rozhodčí: Pešina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 460. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: .
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Mašek, Brňák, Schmidt, Pospíšil, Hlubuček, Hlavatý, Chotaš, Fábry, Fink, Chyba, Buďa, Kadlec, Kajer, Pražák, Jan Bauer, Jakub Bauer, Kýhos, Veverka, Hlusička.
BK Mladá Boleslav: Chábera - Richard Bauer, Drábek, Jindra, Lukač, Macháček, Mazánek, Mocek, Sýkora, Král, Gombár, Rumpel, Boháč, Šebesta, Gajovský, Rod, Handlovský, Nouza, Mikulík, Eiselt, Rozsíval.

Aktivní přístup Boleslavi zajistil vedení hostů

Hned od úvodního buly naznačovala Boleslav, kdo by měl mít ve svých rukou otěže klání. Z počáteční nátlakové hry vzešla brzy početní výhoda pro hosty, ve které se prodral až před osamoceného Hanuljaka Král, avšak jeho bekhendový záměr byl brzy odhalen a posléze zneškodněn.
V dalších minutách měli hokejisté z města automobilů stále více ze hry, Kadaňští se prezentovali zejména zvýšeným pohybem při napadání rozehrávky soupeře. Výsledkem byla eliminace šancí Boleslavi, ale i přesilovka domácího celku. Kadaň sice několikrát tvrdě vypálila, největší šanci si přesto vytvořila Boleslav při nájezdu 2 na 1.
Hned po návratu hříšníka začali Boleslavští zle zatápět domácí obraně, která na svoji nekoordinovanou hru brzy doplatila. Hned po vhazování v čase 9:10 nastřelil puk k brance Král. Na 0:1 přihrávali Mazanec a Gombár.
Kadaň, očividně zaskočená vývojem, čelila nadále řadě výpadů Boleslavi, dokonce i během vlastní početní výhody. Když už jednou obrana hostů zaváhala a nechala trochu volného prostoru před Cháberou, Kajer místo zakončení volil sraženou přihrávku. V 14. minutě se před kadaňským ochráncem svatyně zjevil Šebesta, který dokonale trefil nastavené rameno brankáře.
Na začátku 17. minuty se opět blýskl Hanuljak. Akcie Kadaňskýcj udržel nad vodou po propadení obrany, přes kterou se pohodlně dostal Handlovský. Ještě něž stihl provést bekhendovou kličku, přišlo pohotové vypíchnutí puku brankářskou hokejkou.
Závěr třetiny dohrávala Kadaň v oslabení, když zbytečně fauloval Veverka. Ve více mužích na ledě dělali hosté černožlutým převelké problémy. Severočechům nezbylo nic jiného, než znovu faulovat. V čase 19:35 se po přihrávkách Krále s Mazancem chopil puku v mezikruží Jindra, jenž se pohotovým golfovým úderem nemýlil, 0:2.

Kadaň po vstřelení branky výrazně ožila

Úvod prostředního dějství se nesl v poklidnějším duchu, Boleslav nikam nespěchala a Kadaň se k útočným choutkám dostávala s mírnými obtížemi. Přesto si domácí mohli v 23. minutě zkusit přesilovku, která v čase 23:20 nezůstala nevyužita. Po přihrávce Buďy napříč útočným pásmem prostřelil Cháberu mezi betony Schmidt, 1:2.
Kadaň jakoby politá živou vodou zjistila, že i vedoucímu týmu 1. ligy lze vstřelit branku a okamžitě pokračovala v nebezpečných útočných akcích. V jedné z nich objížděl branku Buďa, puk však přesně zasunout nedokázal.
Před blížící se půlkou střetnutí se tempo nepatrně zvolnilo, šance se občas vyskytovaly na stranách obou táborů. V 31. minutě si na lavici hanby usedli chvíli po sobě zástupci každého z celků, hrálo se tak téměř 2 minuty v 8 mužích v poli. Z volnějšího prostoru na ledě vytěžila o něco více domácí čtyřka, zejména Kajer nebyl od branky daleko.
V 34. minutě, již v plném počtu hráčů, opět zahrozili Severočeši, když Spitzer pálil do rozhozené obrany Boleslavi. Stopku domácím útočníkům vystavil hlavní sudí o minutu později, kdy se rozhodl trestat provinění domácího obránce. Emoce mezi fanoušky však muž v pruhovaném rozbouřil až v půlce 36. minuty, kdy za katr poslal dalšího domácího hráče. Dvojnásobné oslabení skončilo vřelým potleskem na otevřené scéně. Největší díl na zachování skóre patřil bezesporu pohotovým zákrokům Hanuljaka.
Závěr třetiny sehrála Kadaň v početní výhodě, která se přesunula i do závěrečné dvacetiminutovky.

Kadaň zabojovala, přesto zvítězila zkušenost

Chvíli po zahájení 3. části si Kadaň zahrála 22 sekund dvojnásobnou přesilovku. Častá palba od modré zastihla Cháberu v dobré formě. Hned po návratu posledního trestaného hráče putoval na odpočinek další hokejista Boleslavi. Hosté tentokrát oslabení zvládli bez vážnějších potíží a hned poté se začínali tlačit před Hanuljaka.
Ke konci 46. minuty se v obranném pásmu domácích musel vyvolat nejvyšší stupeň pohotovosti, fauloval totiž právě zástupce černožlutých. V 49. minutě byla situace opačná, Kadaň mohla útočit do oslabené sestavy zelenobílých. Nabídnutou šanci Severočeši nevyužili. V 52. minutě měli možnost reparátu, který se později na 27 sekund dokonce zdvojnásobil.
Trenér domácích Martin Pešout nechtěl nic podcenit, vzal si oddechový čas a poslal hráče na led s důležitými instrukcemi. Kadaňští začali okamžitě kombinovat na modré čáře, když přišla překvapivá přihrávka Kajera napříč brankovištěm. Do odkryté klece srovnal na 2:2 Fábry.
Dlouho se domácí z remízy neradovali. V oslabení ujel zkušeně Eiselt a v čase 54:17 při signalizovaném vyloučení zkušeně zavěsil na 2:3.
Kadaň ve zbytku naprosto rezignovala, důkazem byla další branka v síti domácích. V čase 57:29 se po přihrávkách Sýkory a Krále trefil Gombár, konečný stav 2:4.
Jakub Coufal, Martin Gahler

Leo Gudas (trenér Boleslav): Začali jsme hrát velice dobře v 1. třetině, pak jsme to trochu pokazili v 2. části. To, že bylo hodně vyloučených, nám trochu zkomplikovalo hru, kterou jsme chtěli předvádět. Dostali jsme se do toho zpátky až ke konci zápasu, kdy se hráči prosadili gólově. Šance jsme měli, ale bohužel jsme v nich nebyli tak důrazní, jak jsme měli být.

Martin Pešout (trenér Kadaň): Zápas se musel divákům líbit, byť pro nás nedopadl dobře. Důvody bych viděl dva. Přílišný respekt ze soupeře a špatné bruslení. Na druhou stranu soupeř hrál v 1. třetině výborně, dělala nám problémy jeho kombinační hra. Od 2. třetiny jsme trochu změnili taktiku, začali jsme soupeře více dohrávat. Za 2. polovinu zápasu jsme si zasloužili vyrovnání a celkově i ten bod. I když znova opakuji, že Boleslav má vynikající mužstvo a že pravých hokejistů má trochu víc. My jsme to bojovností a nasazením dokázali eliminovat, jenom škoda přesilovky, ve které jsme vyrovnali na 2:2. Místo dalšího tlaku jsme udělali triviální chybu, to však k hokeji patří. Zde se projevila menší zkušenost našeho mužstva. Kdybychom dokázali chvíli hrát a nenabídli soupeři takovou šanci, tak si myslím, že bychom nějaké body určitě vyválčili. Soupeř ke konci zápasu začínal odcházet fyzicky.

Dnes jsme sice prohráli, ale celky za námi také. Pro nás se tak v boji o play-off nic nemění. Je to pro nás povzbuzující, že se po našem neúspěchu za námi nic nestalo. Jsem přesvědčen, jestli ze zbylých 9 utkání dokážeme 3 vyhrát, tak nám play-off neunikne. Navíc všechny naše hlavní soupeře máme doma a pokud budeme hrát zodpovědně, tak si to pohlídáme. Ani mužstvo jako Boleslav nás dnes nedokázalo přehrát, a kdyby tu byl jiný celek, asi bychom i vyhráli.