Branky v netradičních časech

Martin Gahler, Míša Sládková | 02.02.2005 | |

Kadaň ve středu zajížděla až na druhý konec republiky, za Kometou Brno. Krátce po prvním vhození si Kometa připsala první gól. A tímto stylem se odehrálo celé utkání. Kadaň dokázala reagovat na branku, rychlou odpovědí, až ve druhém dějství. Ale Brněnští si výhru rozhodně nechtěli nechat vzít. Stav 4:1 se měnil dokonce v poslední minutě utkání. Kadaň ještě upravovala stav na 4:2 a body tedy zůstávají v Brně.

47.kolo, středa 2.2.2005
HC Kometa Brno - Sportovní klub Kadaň  4:2  (1:0, 3:1, 0:1)
Branky: 2.Baranyk (Meluzín), 23.Fadrný, 29.Fadrný (Brančík), 35.Černý (Burian, Fadrný) - 25.Tvrdek (Meňhart), 60.Tvrdek (Pech).
Rozhodčí: Hradil - Brada, Pala.
Vyloučení: 5:5, navíc Karlíček(KOM), Hlusička (KAD) oba 5 + OK za hrubost.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 2116.
Střely na branku: .
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
HC Kometa Brno: Maláč (Rech) - Svoboda, Vyrůbalík, Mikel, Lhotský, Burian, Staněk - Brančík, Černý, Fadrný, Navrátil, Sedláček, Meluzín, Staněk A., Moskal, Baranyk, Šebek, Hladký, Appel.
Sportovní klub Kadaň: Jež (Hübl) - Pospíšil, Hlavatý, Klaus, Meňhart, Špelda, Vobořil - Hubinek, Polanský, Tvrdek, Pech, Gajer, Stavenský, Hlusička, Derfler, Žák, Jabrodský, Postl, Pelán, Kuchler, Kreuzman.

Štěstí pomohlo rozhodnout o vítězi třetiny

Psala se druhá minuta a Brněnští hokejisté již zvedali ruce nad hlavu. Nejprve se na Ježe odvážil Meluzín, ale severočeský gólman střelu vyrazil. Ke své smůle se puk odrazil až k Baranykovi, který prázdnou klec neminul. Kometa se ujala vedení 1:0.

Poté se na ledě začal odehrávat skutečně vyrovnaný hokej. Šance si připisovali hráči na obou stranách. Nejprve si ověřil reflexy muže s maskou v černožlutém Fadrný. O dvě minuty později se pokoušel najít skulinku mezi Maláčovými betony kadaňský Žák, ale žádnou nenašel. Kadaň získala prvenství pouze u vyloučení. V sedmé minutě prošel dvířky trestné lavice Klaus. Trest obdržel za držení. Přesilová hra neznamenala větší ohrožení Ježovy branky, naopak po vyloučení brněnského Staňka se před Maláčem nebezpečně blýskalo. K rozsvícení červeného světla však nevedla ani střela Meňharta od modré. O vyrovnání se ještě vzápětí snažil Klaus s Postlem, ale oba si na brankáři domácího týmu vylámali zuby.

Zanedlouho po návratu provinilce na led usedl na zahřáté místo Fadrný a Kadaň mohla rozehrát další přesilovku. K vážnější šanci se dostal pouze Meňhart, ale jeho střela zblízka postrádala razanci. Aby trestná lavice neosiřela, usedl na ni v 17. minutě hostující Kreuzman za držení hole. Kometa se dostala pouze k jedné vyložené šanci, při které se divákům tajil dech. Brančík nejspíše také zaskočen odkrytou brankou a bezmocným Ježem, neskóroval. Poslední akcí byla dělovka kadaňského Derflera, Maláč si však s jeho pokusem poradil. První dvacetiminutovka tedy skončila šťastněji pro domácí tým, který vedl 1:0.

Kometa rozhodla utkání

Pro tento zápas typicky, hned ve druhé minutě další části, se diváci měli na co koukat. Rozhodčí od sebe museli odtrhnout Karlíčka s Hlusičkou. Dle diváku se stal jednoznačným vítězem Karlíček, ale ani to mu nepomohlo a dostal stejně jako Hlusička trest do konce utkání za hrubost.

Ve 23. minutě opět jásali brněnští fanoušci. Hlavatý prohrál souboj jeden na jednoho s Fadrným. Ten se v zakončení nemýlil. Střelu šikovně zvedl pod víko. Kometa vedla již 2:0. Nastala série rychlých branek. Ve 25. minutě hrála Kadaň přesilovou hru. Své přesilovkové komando rozestavila po celém obranném pásmu Brna. Po krátké kombinaci našel přesnou přihrávkou Meňhart Tvrdka. Poslední jmenovaný prostřelil vše co mu stálo v cestě a vrátil Kadaň do hry snížením na 1:2. Radost hostí však netrvala dlouho. Do dvoubrankového vedení dostal svůj tým Fadrný. Předvedl stejnou akci jako při svém prvním zápisu do listiny střelců. Kometa vedla 3:1. Hosté se ze všech sil snažili nalézt opět místo pro kotouče za zády Maláče, ale ten jim příliš možností nedával. Nejblíže k tomu měl Klaus. Po jeho střele od modré byla v hale slyšet branková konstrukce.

Dalším osudným momentem pro hosty bylo vyloučení Kreuzmana na dvě minuty za hákování. Během chvíle se domácím podařilo rozebrat obranu soupeře. Fadrný nahrál Burianovi a ten od modré našel na pravém kruhu připraveného Černého, který měl celkem snadnou úlohu. Svou příležitost využil – 4:1. Do konce druhého dějství se stav již neměnil. Do několika šancí se dostala obě mužstva, ale oba brankáři byli velkou oporou svým spoluhráčům.

Již jen kosmetické úpravy

Závěrečná třetina začala bojem o puk ve středním pásmu. Do první akce se dostala Kometa. Milan Baranyk se prokličkoval až před Ježe. Puk si však ideálně nezpracoval a střela pod víko našla pouze připravenou lapačku hostujícího strážce svatyně. Kadaň naopak sázela na střely z dálky. Od modré čáry se pokusil nadvakrát vyzrát na Maláče Špelda, ale ani jeden z jeho pokusů neměl velký úspěch. Obrovskou šanci si na druhé straně připsal Moskal, když se řítil osamocen na Ježe. V rozhodujícím okamžiku se však zalekl a svou střelou orazítkoval jenom klec. Jež se v těchto chvílích v brance vůbec nenudil. Zanedlouho k němu směřovala dvojice hráčů, Fadrný nahrál Appelovi, ale Jež znovu vytasil ze zásobníku vynikající zákrok. V tomto utkání byl Kadani skutečnou oporou.

Na druhé straně se chystal zvrátit stav Polanský. Vyšlápl si v sólové akci na Maláče, ale jeho snaha o přelstění brankáře skončila v jeho lapačce. Po návratu vyloučeného Hlavatého za faul loktem hra zůstala v obranném pásmu severočeského týmu. Nejprve pálil Meluzín. Odražený puk dojel najíždějící Baranyk. Obě jeho střely černožlutý muž s betony zlikvidoval. Aktivní Jež se zapojil i do rozehrávky. Přesně našel Kajera, kterému stál v cestě pouze Maláč. Jak se vzápětí ukázalo, byl však velkou překážkou. Diváky utkání velmi bavilo. Za zpěvu písně Vysoký jalovec halou běžela mexická vlna.

V 51. minutě napadl Vyrůbalík jednoho ze svých soupeřů. Za své počínání obdržel dvě minuty. Moskal ale na své oslabení vůbec nedbal a vytvořil Ježovi horkou chvilku. V posledních dvou minutách klání se ještě nebezpečně zahrozilo před oběma brankami. Hosté naposledy zvedli hlavu v poslední minutě. Dvě vteřiny před závěrečnou sirénou ještě korigoval stav Tvrdek. Nejprve Lukáš Pech obelstil obránce a puk přisunul Tvrdkovi, který snížil na 2:4.

Martin Gahler, Míša Sládková

Novák (SK Kadaň): Utkání ovlivnil začátek zápasu, rychlý gól nás srazil do kolen. Všechny čtyři branky jsme dostali po hrubých chybách. Je to v hlavě hráčů. Bohužel, osmé místo a play off nám uniklo.

Číhal (Kometa Brno): Byl to kvalitní zápas, v první třetině nás Kadaň přehrávala ve hře jeden na jednoho. Důležité pro nás bylo, že jsme po snížení hostů na 2:1 nepřestali hrát a přidávali jsme další góly. Jsem spokojen, konečně po pěti zápasech výhra.