Další remíza s Mladou Boleslaví

Jindřich Poledna | 16.02.2004 | |

Poslední část bojů o play off začala Kadaň opět remízou s Mladou Boleslaví. Tento soupeř bude pravděpodobně s Třebíčí klíčovým v otázce, kdo postoupí do vyřazovacích bojů. Kadaň se ujala vedení brankou Voborla na konci první třetiny, domácí srovnali až ve třetí části. Kadaň měla několik slibných příležitostí, zazvonila i tyčka, ovšem všechny sance skončily bez brankového efektu.

34.kolo, středa 21.1.2004
BK Mladá Boleslav - Sportovní klub Kadaň  1:1p  (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 46. Toužimský (Krupka) - 17. Vobořil (Derfler, Pelán). Rozhodčí: Kubeš - Geisler, Holub. Vyloučení: 7:5, navíc Žák 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1670.
BK Mladá Boleslav: Šindelář - Meňhart, Vyskočil (17. Derner), Toužimský, Pazdera, Táborský, Vála - Metlička (14.Vondráček), Oliverius, Postl - Kristek, Král, Žák - Kadlec, Weiss, Hlaváček (41. Krupka).
Sportovní klub Kadaň: Horčička - Pospíšil, Kreuzmann, Vobořil, Mareček, L.Řezníček, Hlavatý - Stavenský, Kuchler, Polanský - L.Duba, Pech, Kajer - Kukla, Derfler, Pelán.

Počátek střetnutí se nesl ve znamení oboustranné bojovné hry s množstvím osobních soubojů, avšak bez výraznějších příležitostí. Diváci zatleskali pouze kombinaci první pětky domácích v 7.minutě, zakončené Meňhartovou ranou do Horčičkových betonů. Ve 14.minutě si bez cizího zavinění natáhl sval kanonýr Metlička a musel odstoupit ze hry. Jeho náhradník Vondráček byl na ledě pár vteřin a už měl největší šanci Boleslavi za celou třetinu. Skvěle ho našel před brankou Oliverius, zcela volný Vondráček však zblízka minul. Na druhé straně z úhlu neuspěl Stavenský a Hlavatého bombu kryl Šindelář. V 16.minutě znovu hořelo před kadaňskou brankou, Luboš Horčička ale zastavil střelu Meňharta i Postlovu dorážku. V té chvíli musel odstoupit po úderu, který inkasoval pukem do obličeje, také Vyskočil, jehož nahradil poprvé doma Derner.

V 17.minutě šokoval stadión rychlý protiútok Kadaňských, Pelán vyslal do nájezdu dvojici Derfler-Vobořil, která jela proti jedinému obránci, několikrát si vyměnila kotouč a posléze Vobořil zakončil bekhendem za Šindelářova záda. Ještě hůře to s Boleslaví mohlo vypadat půl minuty před sirénou, kdy Šindelář naštěstí chytil samostatný nájezd Polanskému.

Druhá část začala naším oslabením, které o chlup nevyužil Derfler, když zblízka nastřelil Šindeláře do hrudě a vzteky málem zlomil hůl o led. Ve 27.minutě nám zatrnulo, když se podél hrazení protáhl Kuchler, jeho bekhendový pokus ale Šindelář kryl betonem. Hosté byli nadále při chuti a ve 33.minutě se po perfektně načasované Dubově nahrávce na najíždějícího Kajera opět vytáhl náš brankář. Ojedinělou vlaštovkou před kadaňskou bránou byla situace ze 37.minuty: Hlaváček odstavil tělem protihráče a Weiss se z průniku dostal až do blízkosti brankoviště, odkud nastřelil horní tyčku.

Poslední třetinu jsme rovněž zahájili oslabení, ale ve 46.minutě mohla konečně vypuknout na stadionu radost. Z drtivého závaru kadaňská brána odolala postupně třem střelám zblízka a padla, až když Krupka posunul puk zpět na najetého Toužimského - 1:1. Pak jsme ještě přežili brejk hostů ve třech na jednoho, pokus Polanského zblízka a Vobořilovu bombu do šibenice, ale závěr byl v naší režii. Signál k útoku dal kapitán Kristek, který u mantinelu za jedno střídání zboural tři protihráče. Oliverius pak v 53.minutě po individuální akci nastřelil tyčku Horčičkovy svatyně! Další tlak si vytvořil první útok, Postl nabil Táborskému, jehož tradiční dělovku opět Horčička vyrazil.

Prodloužení přineslo infarktovou bitvu, v níž na led létaly z publika nejrůznější předměty a naši se ze všech sil bránili sérii oslabení. V jednu chvíli seděli na trestné lavici dokonce tři boleslavští hráči! Vrcholem bylo vyloučení za "příliš mnoho", tj. čtyři hráčů na ledě. Vše jsme i díky Šindelářovi přežili a v závěru naopak nevyužili "kompenzační" přesilovku, během níž jsme sice nepůjčili hostům dvě minuty kotouč, ale jedinou nebezpečnou ránu vyslal opět Táborský. K dovršení vší smůly si během prodloužení vyhodil rameno Krupka a Boleslav tak přišla již o třetího zraněného za jediný zápas... Drama, které zvedalo diváky ze sedadel, tak skončilo dělbou bodů a protože jeden bod získala i Třebíč, nemění se na postupových ambicích těchto mužstev vůbec nic.

Autor: Redakce Mladé Boleslavi