úterý 4. září od 17:30 v Chomutově." />

David Appel jako jediný střelec Komety završil utkání hattrickem

Martin Gahler, Katka Hodková | 18.10.2006 | |

K a d a ň - Nemastné, neslané utkání se v závěru změnilo na krvežíznivý hokej plný tvrdých střetů. Kometa sice dala první branku už v šesté minutě, ale domácí její nástup ustáli a pustili se do protiútoku. Herní styl se proměnil zhruba od poloviny zápasu, taktický a pro diváky nezajímavý hokej se změnil na dramatickou bitvu, kterou spustil také hlavní rozhodčí Bolina tím, že přestal trestat některé zákroky. Ve třetí třetině letělo na obě branky víc střel než za obě předchozí dohromady. Snahu domácích nakonec zhatil v posledních minutách brněnský útočník David Appel, který si na konto připsal všechny tři branky hostí.

13.kolo, středa 18.10.2006
Sportovní klub Kadaň - HC Kometa Brno  1:3  (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 29.Derfler - 6.Appel(Lhotský), 60.Appel(Barus, Špelda), 60.Appel(Barus, Martínek). Rozhodčí: Bolina - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 490. Střely na branku: 23:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Sportovní klub Kadaň: Slipčenko - Pulpán, Spitzer, Pospíšil, Chotaš, Hlubuček, Hlavatý, Lašek, Polanský, Derfler, Postl, Stavenský, Stehlík, Metlička, Pražák, Buchal, Kajer, Žák, Hobl, Krpenský.
HC Kometa Brno: Maláč - Malena, Lhotský, Špelda, Martínek, Karlíček, Vyhlídal, Moskal, Bančík, Hodek, Staněk, Barus, Obdržálek, Sojčík, Meluzín, Černý, Šůrek, Hruška, Appel.

První třetina: Kromě gólu nebylo moc k vidění

Utkání začalo sice zvolna, ale už za pár okamžiků dostalo rychlý spád. Ve 3. minutě přišlo první vyloučení, domácí obránce Hlavatý dostal menší trest za držení. Kometa okamžitě přepnula na útočný režim, přesto velkou část přesilovky bruslila ve středním pásmu. Severočeši se dokonce odvážili v oslabení otestovat hostujícího brankáře Maláče. Do brněnské obrany vpadla dvojice Postl – Polanský. Jejich dobře sehranou akci ukončila až lapačka brněnského gólmana. Jenže první gól vstřelila Kometa, v čase 5:06 se od modré čáry přes několik stojících hráčů trefil útočník David Appel - 1:0. Kadaňské ochozy však svůj tým po inkasovaném gólu nijak nezatratily, naopak ještě hlasitěji skandovaly a dožadovaly se gólu domácích.

Ve 12. minutě Kadaň konečně zvedla hlavu, puk z hokejky Postla nejprve prosvištěl okolo pravé tyče a vzápětí střela Hlubučka jen těsně minula levou část brankové konstrukce. V 16. minutě hosté nevyužili druhou přesilovou hru. Po vyloučení domácího Buchala za sekání se ke střele probojoval jen Karlíček, jehož vlažná střela prošla těsně vedle Slipčenkovo svatyně. Okamžitě po uplynutí trestu se domácí vlastní vinou znovu oslabili, Derfler krosčekoval protihráče a Kadaň dohrávala třetinu v oslabení. Brno však z dvouminutového tlaku další branku nevytěžilo.

Druhá třetina: Zasloužené vyrovnání

Ve 22. minutě Slipčenko vychytal mazanou střelu brněnského Baruse. Ačkoli se na první pohled zdálo, že zápas brzy dosáhne kvalitního prvoligového utkání, následující okamžiky přinesly jen jednu nevyužitou severočeskou přesilovku. Vyrovnání přišlo až ve dvacáté deváté minutě – 1:1. Petr Derfler si pohrál s pukem a přímo před Maláčem ho zvedl do vzduchu. Gólman Komety na jeho blafák nestačil zareagovat.

Ve 32. minutě Moskal pálil přímo do lapačky domácí jedničky. Oba týmy se nechaly strhnout atmosférou a začaly se předhánět ve střelecké aktivitě. Trenér Kadaně Setikovský raději své svěřence důrazně upozornil, aby nezapomínali hlídat zadní vrátka. A že bylo jeho varování na místě se ukázalo ve 35. minutě. Brněnský útočník Hodek vyslal puk od modré čáry přímo na dorážku obránce Malena, který ale nezpracoval puk podle vlastních představ. Dvě minuty před koncem třetiny se před Maláčem snažil v dorážce prosadit mladý kadaňský junior Krpenský, ale ani on svou střelu do sítě nezavěsil.

Třetí třetina: Kometa rozhodla zápas díky Applovi

Hned v úvodu Severočeši promarnili další přesilovou hru. Hráč Komety Karlíček si totiž svůj trest přenesl z konce druhé třetiny a Moravané tak nastupovali v defenzivním složení. Ve 47. minutě došlo ke kurióznímu vyloučení. Hlavní rozhodčí neviděl srážku a pád domácího Buchala, zahlédl pak jen jeho tvrdý dopad na další dva hráče a v domnění, že jde o nafilmovaný pád, udělil menší trest za nesportovní chování. O minut později dala Kometa branku, která však nebyla uznána kvůli zásahu rukou. Hosté tak pokračovali v přesilovce, která stála domácí celek hodně sil. Brno deset minut před koncem základní hrací doby dávalo najevo, že si přijelo pro tři body.

V 54. minutě Severočeši dohrávali početní výhodu po vyloučení Lhotského. Za zmínku stojí pokus Stavenského a Metličky. Jenže puk letící po zemi s přehledem zlikvidoval z bezprostřední blízkosti Maláč. V 58. minutě byl kousek od gólu hostující Barus, ale Slipčenko vyrazil a o puk se už postaral domácí kapitán Kajer. Jenže v čase 59:12 domácí celek doplatil na výkon jediného hráče, který Kadani dává góly už několik sezón. Kadaňské obraně opět ujel útočník David Appel. Severočeši se pak pokusili ještě o hru bez gólmana, ale jejím výsledkem byla pouze další branku, jejímž autorem byl opět David Appel.

Martin Gahler, Katka Hodková

Miloš Pecka (asitent trenéra SK Kadaň): Věděli jsme, že hrajeme s velmi dobrým soupeřem. Utkání jsme začali moc dobře. Ale v první třetině byla Kometa přesto lepší, dobře bruslila, my jsme hráli trochu ustrašeně, nedostávali jsme se do střelby. Ve druhé třetině se náš výkon zlepšil, dali jsme branku na 1:1. Ve třetí třetině už to vypadalo, že zápas skončí remízou. Bohužel v závěru utkání jsme propadli a hosté se dostali do brejku, zvýšili na 2:1 a to samozřejmě rozhodlo.

Karel Nekola (asitent trenéra HC Komete Brno): Kadaň byla jedním z nejslabších soupeřů, se kterými jsme letos hráli. Mysleli jsme si, že zápas půjde do prodloužení nebo dokonce až na samostatné nájezdy. Nakonec stálo štěstí při nás. Ten projev z naší strany ale nebyl dobrý. Kdyby zápas dospěl do prodloužení, věřím, že by se odehrálo bez gólu a utkání by rozhodly samostatné nájezdy. V těch bychom si věřili určitě ještě více než proti Lvům. Máme v brance Maláče, který penalty chytat umí, a navíc máme trojici hráčů, která je zatím jezdila a díky nim jsme dva zápasy vyhráli právě na nájezdy.