Derby pro Ústí nad Labem

Stanislav Jiskra | 11.10.2021 | |

K a d a ň - V rámci desátého kola Chance ligy bylo na programu severočeské derby. To se od prvních minut vyvíjelo lépe pro hosty. Trhači ale zásluhou Petra Kuboše na konci první dvacetiminutovky srovnali krok. Ve druhé periodě se Trhači proměněnou přesilovou hrou dostali do vedení. Hosté však na konci druhé třetiny proměnili početní výhodu dvakrát.

10.kolo, pondělí 11.10.2021
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  3:4  (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Kuboš, 29. Routa (Steinocher, Štochl) – 9. Milfait (Štěpán Bláha, Přindiš), 38. Štěpán Bláha (Weinhold, Milfait), 39. Havránek (Vrdlovec, Drtina), 60. Havránek. Rozhodčí: Valenta, Hucl – Štofa, Sedláček. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 320. Střely na branku: 14:44. Zblokované střely: 2:14. Vhazování: 17:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3 2:4.
Sportovní klub Kadaň: Horák – Jáchym, Steinocher, Červenka, Zorko, Kuboš, Štochl, Kabelka, Ferbas – L. Koblížek, Bernat, Routa – Mežnar, S. Heffernan, Z. Zabloudil – Homer, Čech, Bogdasarjan – Kordule, Hradecký.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – Drtina, Š. Havránek, Trefný, Weinhold, Přindiš, Vladimír Brož, Chalupa, Záruba – Trávníček, Vrdlovec, M. Tůma – Štěpán Bláha, Milfait, D. Tůma – Ondřej Bláha, Čermák, Kulhánek – Jouza, Ouřada.

Do utkání vstoupilo aktivněji Ústí. To také mohlo jít již po dvou minutách do vedení, místo červeného světla za brankou ovšem zazněla branková konstrukce za Horákem. Tlak hostujícího týmu nadále stupňoval, Horák byl ovšem pozorný. V sedmé minutě Kadaň špatně střídala, čehož si všiml čárový rozhodčí. Kadaň oslabení ubránila, ale ihned vteřinu po vypršení trestu přišla střela na bližší tyč od Jana Milfaita a první hostující vstřelená branka byla na světě. Trhači se po většinu třetiny jen bránili a těžili z protiútoků. Jeden takový se povedlo přetavit ve vyrovnávací gól, když kotouč za Hamalčíka procpal Petr Kuboš.

I druhou periodu započalo Ústí aktivněji, ale domácí obrana v čele a Adamem Horákem odolávala. Následovalo vyloučení na straně hostujícího celku. Přesilovku hru Trhači sehráli na výbornou, když se z pravého kruhu prosadil David Routa. Hosté ovšem mohli ihned v dalším střídání vyrovnat, ale Milfaitovu střelu zastavila podruhé branková konstrukce. O pár minut později mohlo být pro Trhače veseleji, ovšem střelecké pokusy Mežnara a Korduleho nenašli svůj cíl. V šestatřicáté minutě přišlo vyloučení domácího týmu. I hosté přesilovou hru zásluhou Štěpána Bláhy využili střelou k tyči. O pár vteřin později následovala další přesilová hra pro celek z krajského města. Ani tato možnost nezůstala bez využití, když svůj tým poslal do vedení Štěpán Havránek.

Vstup do třetí dvacetiminutovky se více povedl Trhačům, ale hosté po pár minutách začali přebírat otěže i poslední třetiny. Většina periody se odehrávala v obraném pásmu Trhačů, ale gól k vidění byl až v poslední minutě utkání. V závěrečné powerplay domácího klubu se nařízením do prázdné klece prosadil Štěpán Havránek.

Stanislav Jiskra

Daniel Branda (SK Trhači Kadaň): „Utkání se Slovanem jsme podle mě neodehráli špatně. Zlomily nás dva inkasované góly na konci druhé dvacetiminutovky během šesti minut. To dle mého rozhodlo celý zápas. Za stavu 2:1 jsme měli tři, čtyři šance, které jsme neproměnili.“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Duel hodnotíme kladně, vytěžili jsme z něj vítězství. Musím ale říci, že to bylo ubojované, Kadaň umí bruslit, střílet a jezdit. Chvíli domácí i vedli. Naší snahou a vůlí vyhrát střetnutí jsme to otočili na naši stranu a klukům můžeme jen poděkovat.“