Dobře rozehrané utkání Kadaň ztratila ve třetí třetině

Sabina Nováková | 18.09.2021 | |

Dobře rozehrané utkání Kadaň ztratila ve třetí třetině

P ř e r o v / K a d a ň - Černožlutí v první i druhé dvacetiminutovce zaujali postoj vedoucího týmu. Srovnání se však ujal kadaňský rodák Robert Černý a srovnal skóre. Propadu pak čelili Trhači ve třetí periodě, kdy si domácí Přerov vytvořil tříbrankové vedení a připsal si tři body do tabulky.

 
3.kolo, sobota 18.9.2021
HC ZUBR Přerov - SK Trhači Kadaň  5:2  (0:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 33. Indrák (Šoustal), 40. R. Černý (Hrabal, Matěj Svoboda), 46. Kratochvil (Jakub Svoboda, Hrdinka), 57. Šoustal (Pšurný, Doležal), 59. Hrdinka (Kubeš, Doležal) – 20. Bernat, 38. K. Heffernan (S. Heffernan, M. Zabloudil). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 609. Střely na branku: 42:26. Zblokované střely: 7:4. Vhazování: 46:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
HC ZUBR Přerov: Postava – Černý, Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Krisl, Seemann – Doležal, Pšurný, Süss – Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – M. Svoboda, Dvořák, Novák – Jan Svoboda, Indrák, Šoustal.
SK Trhači Kadaň: R. Běhula – Jáchym, Steinocher, Zorko, Havlín, Kuboš, T. Běhula, Ferbas – Kordule, Mežnar, Routa – Bernat, Berčík, M. Zabloudil – K. Heffernan, S. Heffernan, Z. Zabloudil – Konášek, Čech, Koblížek.

Komentář k zápasu

Zubři rozehráli zápas aktivněji a Richarda Běhulu pravidelně zásobovali střelami. Pouze několik málo pokusů z nich však mohlo vést ke gólu a maskovaného muže soupeře spíše dostávaly do větší pohody. Ten se při samostatném úniku Süsse ze 13. minuty moc nezapotil, mnohem více se ale musel ohánět, když Hanáci posléze začali navyšovat tempo a obsazovali pásmo. První střelecký úspěch přesto zapsala pasivnější Kadaň, když 47 vteřin před sirénou po domácí chybě otevřel skóre nechytatelnou střelou Tomáš Bernat.

Trefa do šatny přerovskému tempu citelně uškodila, zatímco výkon hráčů hostujícího celku šel ve druhém dějství nahoru. Ač byla Kadaň lepší, branku vsítili v 33. minutě pro změnu Zubři, když šťastného odrazu o obránce v přečíslení využil Daniel Indrák. Běhula brzy doslova nabídl svojí chybou branku Doležalovi, ten ale nezareagoval pružně. Podobně jako později Jan Svoboda, který si dával v úniku na čas a přece jen skóre neotočil. Nedáš, dostaneš. Na druhé straně se záhy objevil úspěšný brejk, kdy spolupráci bratrů ze zámoří zakončoval mladší Kyle Heffernan. Před sirénou ale následoval znovu gól do šatny. A ne ledajaký. Na časomíře zbývaly doslova desetiny, když Robert Černý po Hrabalově dělovce dorazil puk do branky.

Zkraje poslední části mohl gól s číslem 3 na stranu MEO urvat Dvořák, stejně tak byla později nebezpečná i souhra kanadských bratrů v dresu Trhačů. Ve 46. minutě se ale domácím naskytla přesilovka, kterou střelou pod teploměr Běhuly využil Matouš Kratochvil a Zubři šli poprvé v zápase do vedení. Následně se dostali zpátky do tempa a navázali na trpělivý výkon z prvního dějství. Hlad po gólech ukojila v 57. minutě další krásnou střelou staronová posila Tomáš Šoustal a definitivní ránu zasadil hostům záhy František Hrdinka. Zubři proti papírově slabšímu soupeři dosáhli vítězství, přestože se nerodilo lehce.

Daniel Doležal

Ohlasy trenérů

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): „Chci smeknout před týmem. Spousta kluků přišla prakticky z postele, někteří by v ní měli ležet. Kdo se na zápas koukal, viděl, že náš výkon nebyl absolutně ideální. Byli jsme bez energie, bez šťávy. Není to výmluva, je to fakt. Jsme rádi za vítězství, které je pro nás v tuto chvíli nesmírně důležité. Budeme se snažit co nejdřív dostat do pohody, kterou teď zjevně nemáme.“

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): „Třicet devět minut a padesát devět sekund jsme odehráli velice slušně. Věděli jsme, co nás v Přerově čeká, a byli jsme připravení. Výborně jsme bránili, čekali jsme na rychlé protiútoky a vedli jsme 2:1. Vteřinu před koncem druhé třetiny jsme dostali vyrovnávací branku. Ve třetí části jsme místo prázdné branky trefili tyčku. Místo, abychom dali na 3:2, třetí gól jsme inkasovali. Poté jsme začali riskovat, čehož domácí využili a přidali další trefy.“

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM