Duel s Prostějovem skončil debaklem

Sabina Nováková, Ladislav Froněk | 22.12.2018 | |

P r o s t ě j o v / K a d a ň - V rámci osmatřicátého kola, které se uskutečnilo dva dny před Vánoci, se Trhači vydali na led Jestřábů. Již po první periodě, kdy Prostějov vedl 3:0, bylo znát, že duel bude v rukou domácích hráčů. Dvojnásobný počet branek pak vsítili v následující dvacetiminutovce a další dvě přidali v závěrečné části. Kosmeticky skóre upravil v devětačtyřicáté minutě Roman Chlouba. Kadaňští tak odjížděli z Prostějova s porážkou 1:11.

38.kolo, sobota 22.12.2018
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  11:1  (3:0, 6:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Žálčík (Dvořáček, Račuk), 10. Divíšek (Luňák, Havlík), 16. Žálčík (Račuk, Dvořáček), 21. Nouza (Divíšek, Havlík), 28. Račuk (Žálčík, Neužil), 29. Prokeš (Kolář, Bažant), 32. Žálčík (Račuk), 38. Hanták (Venkrbec, Prokeš), 39. Divíšek (Hanták, Nouza), 50. Račuk (Dvořáček, Žalčík), 51. Hanták (Prokeš, Venkrbec) – 49. Chlouba (Kůs, Foltýn). Rozhodčí: Micka, Šindel - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 1325. Střely na branku: 62:12. Zblokované střely: 4:10. Vhazování: 41:22. Průběh utkání: .
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Čáp, Havlík, Bažant, Kolář, Mikliš, Zdráhal, Žovinec – Antoníček, Divíšek, Dobiáš – Dvořáček, Hanták, Krejčiřík – Luňák, Matýs, Nouza – Prokeš, Račuk, Venkrbec – Žálčík.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát (29. Štěpánek) – Cestr, Eliáš, Seemann, Foltýn, Popela, Šefl – M. Svoboda, Kůs, Chlouba – Maršoun, Šťovíček, Šulek – Rezek, Rindoš, Vašíček – Homer, J. Svoboda.

Zápas Prostějova s Kadaní se hrál už od začátku jasně ve prospěch domácích Jestřábů. První střela se za záda Pavláta dostala hned v první minutě, Lukáš Žálčík vystřelil z vrcholu kruhu po nahrávce Davida Dvořáčka. V první třetině se Jestřábi prosadili ještě dvakrát. Jako první se prosadil Tomáš Divíšek v desáté minutě po střele z úhlu po dlouhém tlaku v útočném pásmu a třetí branku první části dostal za Pavlátova záda opět Lukáš Žálčík.

Ve druhé části se s góly Prostějovských roztrhl pytel, ve druhé dvaceti minutovce skórovali hned pětkrát. První branka padla hned osm vteřin po začátku druhé třetiny, hned po buly se k tyči trefoval Tomáš Nouza. Na něj navázal po sedmi minutách Marek Račuk, který se dostal ke kotouči potom, co mu gólman neužil nahrál kotouč po vyhození Trhačů. O minutu později se prosadil Radek Prokeš po výborné individuální akci. Potřetí se pak prosadil ve dvaatřicáté minutě Lukáš Žálčík, asistoval mu Marek Račuk. Za Prostějovský celek skóroval ještě Filip Hanták a Tomáš Divíšek, rozdíl mezi jejich brankami bylo pouhých pětačtyřicet vteřin.

Do třetí třetiny vstoupili lépe Trhači, i když to na finální stav nemělo vliv. V devětačtyřicáté minutě kosmeticky upravil skóre Petr Maršoun. Na to gólem odpověděl Marek Račuk, to už Kadaň prohrávala 10:1.Poslední gól utkání vstřelil o patnáct vteřin později Filip Hanták. Utkání tak skončilo 11:1 ve prospěch Jestřábů.

Ladislav Froněk

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Děkuji hráčům za přístup a vítězství. V duelu s Kadaní nám velmi pomohla rychlá první branka, která udala ráz utkání. Hráčům i fanouškům přejeme krásné a klidné Vánoce.“

Roland Wagner (SK Trhači Kadaň): "Zápas jsme bohužel absolutně nezvládli, špatná buly v obranném pásmu a následně špatné hlídání hráče před bránou, najednou jsme prohrávali 0:2. Potom začal Prostějov dominovat. Byli jsme ve všem o krok pozadu, nevyhrávali jsme osobní souboje a dostávali jsme góly do prázdné brány. Přestože byl Prostějov dominantní se nám povedlo nastřelit asi pět tyček. Štěstí se od nás bohužel tentokrát odklonilo, protože jsme mu nešli naproti."