Jediná branka rozhodla o vítězství Jestřábů

Stanislav Jiskra | 05.10.2019 | |

K a d a ň / P r o s t ě j o v - Trhači se v rámci kulatého desátého kola Chance ligy představili před domácím publikem v duelu s Jestřáby z Prostějova. Z nově příchozích se prosadil hned z kraje první dvacetiminutovky Jakub Wojnar, ale soupeř se dostal po zbytek utkání do dvougólového vedení. V závěru střetnutí byla šance minimálně na bod z prodloužení, protože Kadaň v devětapadesáté minutě snížila na rozdíl jednoho gólu a zkoušela to následně v šesti. Tři body nakonec náleží Prostějovu.

10.kolo, sobota 5.10.2019
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  2:3  (1:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Wojnar (Trefný, Chlouba), 59. Miškář (Zygmunt, L. Chalupa) – 19. Račuk (Nouza, Krejčík), 20. Žalčík (Berger, Račuk), 39. Nouza (Chlán). Rozhodčí: Jechoutek, Pilný - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 199. Střely na branku: 27:32. Zblokované střely: 3:10. Vhazování: 24:47. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Wolf – Poizl, Trefný, Mert, L. Chalupa, M. Jandus, Eliáš, Klodner – Wágner, Chlouba, Wojnar – M. Zabloudil, Miškář, Michnáč – Pilař, Zygmunt, Koblížek – Z. Zabloudil, Kuba, Řepík.
LHK Jestřábi Prostějov: Dvořák – Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek, Husa, Březák, Brančík – Krejčík, Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – Luňák, Chlán, Berger – T. Jandus, M. Novák, Ouřada.

Vstup do zápasu se Trhačům povedl na jedničku. Od začátku zápasu se snažil o aktivnější pohyb, což se jim také vyplatilo. Jakub Trefný nahazoval kotouč od modré čáry, který šikovně tečoval Jakub Wojnar který poslal Trhače do vedení. Hosté o minutu později měli možnost k vyrovnání, když rozhodčí po hákování domácího hráče zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se postavil Marek Račuk, který trefil pouze beton Adama Wolfa. Hosté se poté dostali k několika slibným šancím, ale ani jeden pokus za zády domácího muže s maskou neskončil. V sedmnácté minutě utkání zpestřila strkanice mezi domácím Filipem Eliášem a v Kadani známým Markem Račukem. Rozhodčí je za to poslal na dvě minuty za katr. Ihned po vypršení těchto trestů se k odraženému kotouči dostal právě již zmíněný Marek Račuk, který nic nevymýšlel, napřáhl se a propálil vše, včetně Adama Wolfa. Kadaň byla poté opět vyloučena, což Jestřábi potrestali v poslední možnou dobu. Na časomíře svítil čas 19:59:58, když Lukáš Žalčík využil přesilovku a poslal Prostějov do vedení.

Prostějov do druhého dějství vstoupil s lepším pohybem, než Trhači. I přesto se do první vážnější šance dostal domácí Jakub Mert, který překvapil brankáře Dvořáka, jenž na poslední chvíli ukryl kotouč pod špičkou betonu. Poté přišel čas Jestřábů, kteří Adama Wolfa obstřelovali ze všech možných pozic, ten ovšem domácí držel. Trhači se snažili těžit z protiútoků, což se jim málem povedlo, puk se všem zastavil o pravou tyč Dvořákovi klece. V sedmatřicáté minutě přišlo další vyloučení domácích. I tuto přesilovou hru se Jestřábům podařilo proměnit. Petr Chlán našel na středu hřiště Tomáše Nouzu, který zvýšil na rozdíl dvou branek.

Třetí třetinu začala Kadaň podobně jako tu první. Měla lepší pohyb než soupeř. Ihned z úvodu této části vyzkoušel z levého kruhu pozornost hostujícího gólmana František Wágner, ovšem neúspěšně. Hosté měli příležitost odskočit na rozdíl dvou branek, konkrétně Lukáš Žálčík, který dostal přihrávku za domácí obranu, ale své sólo zakončil pouze do betonu Adama Wolfa. Domácí brankář se bleskovým roztažením na čáře vyznamenal i o pár minut později, když Trhači hráli v oslabení. Kadaň se stále snažila, ale jejich snahu ukončila vždy nepřesná střela. V sedmapadesáté minutě byla Kadani nabídnuta přesilová hra, kterou se po pár šancích podařilo proměnit Patriku Miškářovi, který po přihrávce Pawla Zygmunta střílel do odkryté klece. V poslední minutě ještě Trhači odvolali Adama Wolfa, ale na výsledku to již nic nezměnilo.

Stanislav Jiskra

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Litovat můžeme konce prvního dějství, ve kterém jsme dostali během pouhých dvou minut hned dvě branky. Jinak si myslím, že jsme utkání odmakali a hráli jsme obětavě. Je to určitě škoda. Sice jsme si to prohráli sami, ale aspoň je trochu vidět, že se zvedáme. Na hře vidím spoustu pozitivních věcí. Musíme se trochu více tlačit do zakončení. Dvě branky na domácím ledě je málo a to se pak těžko vyhrává.“

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Škoda je první dvacetiminutovky, ve které jsme měli šance, samostatný nájezd a trestné střílení. Naskytlo se nám několik gólovek, které jsme neproměnili. V podstatě jsme si zápas mohli uhrát právě v té první třetině. Poté jsme sice odskočili na 3:1, ale dělali jsme stupidní fauly, čehož soupeř na konci střetnutí dokázal využít a konec poslední části byl dramatický.“