Jestřábí vítězství a Kadaň je bez bodu

Sabina Nováková | 30.09.2020 | |

P r o s t ě j o v / K a d a ň - K 7. kolu Chance ligy zavítali Kadaňští na led Jestřábů z Prostějova. Prostějovští byli již od začátku hladovější po bodech, a tak jako první vsítili branku. Začátkem druhého dějství byl již rozdíl dvougólový, ovšem Trhači zareagovali snížením. Do konce třetí třetiny se režie ujali domácí a přidali na své konto dalších šest branek. Jediným střelcem duelu se stal Marcel Kottek.

7.kolo, středa 30.9.2020
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  8:1  (1:0, 4:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Chlán (Novák, Jandus), 22. Mrázek (Hrdinka, Hrníčko), 30. Hrníčko (Chlán, Drtil), 31. Chlán (Piegl, Jandus), 35. Žálčík (Bartoš, Vachutka), 48. Jandus (Novák, Piegl), 48. Bartoš (Žálčík, Kaut), 56. Bartoš (Mrázek, Kaut) – 27. Kottek (Trefný, Chlouba). Rozhodčí: Vrba, Šudoma – Měkýš, Kučera. Vyloučení: 3:5, navíc Trefný (KAD) 10 minut . Využití: 2:0. Diváci: 648. Střely na branku: 50:22. Zblokované střely: 6:5. Vhazování: 36:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Sova, Drtil, Staněk, Hrdinka, Pěnčík, Piegl – Vachutka, Bartoš, Žálčík – Hrníčko, Kaut, Mrázek – Novák, Chlán, Jandus – Janeček, Motloch, Ouřada.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak – Kottek, Trefný, Havlín, Březák, Havel, Seemann – Koblížek, Chlouba, Jakub Veselý – Achmeťanov, Sursov, Z. Zabloudil – M. Svoboda, Morong, J. Svoboda.

Kapitán Kaut se hned po buly dostal do nebezpečné šance. Jestřábi nasadili aktivní tempo a v prvních pěti minutách nepustili Kadaň ke slovu. Miroslava Hanuljaka postupně prověřili Petr Chlán, František Hrdinka nebo Tomáš Jandus, gól z jejich střel ale nepadl. Hosté v 9. minutě vybojovali puk před vlastní brankou a ihned zamířili před Bláhovu klec, kde si vytvořili tlak. Kadaň během toho stihla i vystřídat a nadále zkoušela prostějovskou obranu, ale ani ona neotevřela skóre. V čase 10:33 se prostějovský mančaft ujal vedení. Petr Chlán využil přihrávku od Nováka zpoza branky a tvrdou ranou propálil Miroslava Hanuljaka – 1:0. Poté se dostali hosté opět do obranného pásma Hanáků. Tam chvíli kombinovali, avšak jejich následná střela byla zablokována pozornou prostějovskou defenzivou. Ve 14. minutě zakončoval skvěle sehranou akci domácích Janeček, jeho střela ale mezi tři tyče nedoputovala. Následně to zkoušel Žalčík, který si od zadního mantinelu sjel až před kadaňského muže v masce, ten byl pozorný a nenechal Prostějov odskočit na dvě branky. Ani pak si brankář Trhačů neodpočinul a zastavoval pokusy Jestřábů. V čase 16:44 obral Roman Chlouba o puk prostějovského hráče a vydal se na Bláhovu branku, jeho pokus o vyrovnání naštěstí skončil v rohu kluziště. Chvíli poté měl Ondřej Bláha co dělat se střelou Svobody, svůj celek však podržel. V poslední minutě byla aktivnější Kadaň, prostějovský gólman byl ale stále bezchybný.

Minutu a půl po startu druhé části dorážel do branky Tomáš Kaut Hrdinkovo nahození od branky, důvod k oslavě to bohužel nebyl. V čase 21:56 se už domácí celek radoval a byl u toho zase Hrdinka. Ten nahodil puk od modré čáry, těsně před Hanuljakem vložil Petr Mrázek svoji hůl do dráhy kotouče, který usměrnil za záda kadaňského gólmana – 2:0. Po druhé brance byli Hanáci aktivnější, když uzavřeli Trhače v jejich obranném pásmu. Když se Kadaň osvobodila, byla aktivní a byla na ní vidět touha po brance. Marcel Kottek a následně Vít Seemann vyslali na Ondřeje Bláhu své projektily, prostějovská jednička ale vytahovala esa z rukávu a držela si nulu. Zeď za Bláhovou brankou zbořili Severočeši v čase 26:36, po střele Marcela Kottka z kruhu – 2:1. První trest zápasu přišel až ve 28. minutě, na dvě minuty šel na trestnou lavici Havlín za krosček. Přesilovková pětka Jestřábů se usadila před Hanuljakem a tlačila se opět ke dvoubrankovému vedení. Chlán poslal kotouč z levé strany před branku, kde jej za záda kadaňské jedničky umístil Dominik Hrníčko3:1. Necelou minutu poté se prostějovské publikum radovalo znovu. Pěnčík od modré přesně nahrál Petru Chlánovi na kruh a ten pohotově trefil poodkrytou hostující klec – 4:1! Rozjeté Hanáky zastavilo v čase 32:22 jejich vyloučení, které ale vzorově ubránili. Hned po vydařeném oslabení udeřili Jestřábi popáté. David Bartoš před brankou Trhačů nabídl puk Lukáši Žálčíkovi, který se nemýlil – 5:1. Další příležitost ke vstřelení branky měl prostějovský kapitán Petr Kaut po přihrávce Dominika Hrníčka, Miroslav Hanuljak si ale hbitě levou tyč pohlídal. Ve 37. minutě šla Kadaň opět do čtyř. I přes dobré kombinace v útočném pásmu se v přesilovce Prostějov netrefil za záda kadaňského brankáře. I tak šli Hanáci do šatny za velice příznivého stavu.

I přes takový náskok domácí celek nepolevil a od začátku poslední části tlačil Kadaň. Hostující gólman další prostějovské gólovky hasil. Na druhé straně se musel mít na pozoru Ondřej Bláha, který vykryl pokus Svobody a hra byla pozastavena. Ve 45. minutě se Lukáš Žalčík a Tomáš Kaut vydali na Hanaljuka, po přihrávce Žalčíka netrefil Tomáš Kaut klec Trhačů. Kadaň měla snahu korigovat skóre, jenže domácí obrana v čele s Ondřejem Bláhou jí to nedovolila. V čase 47:03 upravil Prostějovské vedení Tomáš Jandus, který střílel ze strany a vymetl kadaňskou svatyni – 6:1. Následně byl hráč Kadaně zase vykázán na dvě minuty. I této početní výhody domácí celek využil, když David Bartoš v čase 47:58 trefil odkrytou Hanaljukovu branku – 7:1. Od 49. do 54. minuty následovala šňůra vyloučení na obou stranách. Když už se hrálo v plném počtu upravili Hanáci ještě své skóre a opět to byl David Bartoš8:1! Ve zbytku zápasu se domácí pohybovali v obranném pásmu hostů, k ničemu se moc už nehnali a po povedeném utkání berou tři body.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): „Proti takovým soupeřům, jako je Kadaň, se hraje špatně. Lezou zezadu a nesmí se nic podcenit. První třetinu nám to trochu drhlo, ale zápas je o tom, že to musíte prostě překonat. Góly nám tam poté začaly padat a byly k vidění hezké hokejové akce. Kluci do sebe potřebují znovu dostat sebedůvěru a všechny tyto věci, aby to začalo na ledě fungovat. Musí mít zvednuté hlavy, aby to bylo kombinační a dalo se na to dívat - a ne to hrát individuálně. Zatím nás stále trápí problémy v zakončení, ovšem šancí je spousta. Vše, co jsme v zápase s Kadaní nedali, je trestuhodné. Stále mám k tomu nějaké výhrady. Dá se ale říct, že změny v sestavě, které jsme dnes provedli, pomohly k výsledku.“