Jihlavští chtěli o něco více

Miroslav Lučan | 13.12.2006 | |

K a d a ň : Na zimním stadionu v Kadani se ve středu podvečer odehrála bitva o důležité body, které by mohli v konečném zúčtování o play-off chybět. Na sever Čech tentokráte dorazil hokejisté jihlavské Dukly. Zápas sliboval velmi zajímavou podívanou, škoda že si na stadion nenašlo cestu více diváků. Od prvních minut se hrál vyrovnaný hokej. Diváci dlouho čekali na gól, jako první se radovali hosté, kadaňská obrana zaspala a Fiedler nedal Jarinovi šanci. V 19.minutě zvýšil Kaňkovský, jenže ihned po vhazování vrátil Kadaň do hry Stavenský. Ve druhé části viděli diváci opět vyrovnaný boj a pouze jeden gól z hole Lukáče, když využil dlouhou přesilovku hostí. Ve třetí třetině byl k vidění zoufalý nápor domácích, ale kontaktní gól ne a ne vstřelit. Tři minuty před koncem už jen kosmeticky upravil skóre Vaškovič a hosté si odvezli tři body za vítězství 1:4. .....

30.kolo, středa 13.12.2006
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava  1:4  (1:2, 0:1, 0:1)
Branky : 19.Stavenský (Stehlík) – 16.Fiedler (Řípa, Kaňkovský), 19.Kaňkovský (Pekárek), 27.Lukáč (Kaňkovský), 57.Vaškovič (Dušátko, Hanzal).
Rozhodčí : Jebavý – Sichrovský, Šerý.
Vyloučení: 7:10, navíc Míka (JIH) 10 minut za nesportovní chování.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 320.
Průběh utkání: 0:0,0:2,1:2,1:4.
Sportovní klub Kadaň: Jarina – Pospíšil, Staněk, Spitzer, Kloz, Hlubuček, Pulpán, Hlavatý - Vrtek, Stavenský, Stehlík, Metlička, Žák, Buchal, Postl, Pražák, Veverka, Kajer, Hobl, Hlusička, Krpenský.
Trenér : Jibdřich Setikovský
HC Dukla Jihlava: Řehoř – Kuchyňa, Morava, Duben, Lukáč, Míka, Šmarda, Pekárek, Rytnauer, Bakus, Čachotský, Řípa, Kaňkovský, Fiedler, Vaškovič, Dušátko, Hanzal, Lazorišák.
Trenér : Petr Vlk

Vyrovnaný hokej, ale domácí o gól horší

Od prvních vteřin se hráči z Vysočiny usadili v útočném pásmu a domácí brankář Jarina musel dvakrát nepříjemně zasahovat. Jihlavští v tlaku pokračovali, také díky vyloučení kadaňského Buchala za hákování. Severočeši se však velmi dobře bránili a Jarina tak musel zasahovat jen při střele Kaňkovského. První přímou střelu na jihlavského Řehoře vyslal až v 6.minutě Krpenský. V 7.minutě rozehřál fanoušky tvrdou střelou od modré ihned po vhazování Hlubuček, ale puk si cestu do branky nenašel. V 10.minutě měli i domácí možnost přesilové hry, Stavenský našel najetého Stehlíka, ale ten trefil pouze připravenou lapačku Řehoře. Po přesilovce domácí ožili, puk byl častěji na jejich hokejkách. V 15.minutě se puk odrazil zpoza branky a Pražák byl v obrovské šanci, ale Řehoře nepřekonal. V 16.minutě se nastěhovali jihlavští před Jarinu. Fiedler objel branku, obránci mu pouze přihlíželi a bekhendem překonal bezmocného Jarinu - 0:1. V 19.minutě nepříjemně jeden z jihlavských hráčů srazil Pulpána, který pak chyběl v obraně, Kaňkovský se dostal do brejku obstřelil Jarinu - 0:2. Ihned po vhazování se ke slovu dostali i domácí, Stehlík našel chytrou přihrávkou Standu Stavenského a ten dostal domácí zpět do hry - 1:2. Sedm vteřin před koncem první části byl za podražení vyloučen Kaňkovský a domácí tak budou dohrávat v prostředním dějství přesilovou hru.

Jihlava zvýšila náskok

Po minutě hry byla přesilovka umocněna, Rytnauer doslova a do písmene „zprasil“ vysokou hokejkou do obličeje Honzu Stehlíka. Ačkoli byli kadaňští nastěhováni před Řehořem, gól se vstřelit nepodařilo. Ve 24.minutě byl vyloučen domácí Postl. O minutu později sudí Jebavý velmi, ale velmi přísně vyloučil kadaňského Pulpána a tentokrát hosté měli dvojnásobnou přesilovku. Když se první hříšník vrátil na led, další domácí hráč Kloz obdržel dvě minuty za vysokou hůl a přesilovka proti třem pokračovala. Kadaň se dobře bránila, ale přišel trest. Od modré lehkou střelou vystřelil Lukáč a překvapil Jarinu - 1:3. V polovině utkání se hrál hokej nahoru dolu ani jeden z týmů však branku vstřelit nedokázal. Oba gólmani byli svým týmům oporou. Ve 35.minutě střílel od modré Staněk, bombou trefil gólmana Řehoře, který se pouze ohlédl, ale puk zůstal pod jeho betony. Kadaňští byli stále častěji nastěhováni v útočném pásmu a vykoledovali si faul. Měli šanci vstřelit kontaktní branku. Ta však nepřišla. A ihned jak skočil vyloučený z trestné lavice, dostali tu samou možnost i hosté. V přesilovce se vyznamenali čároví rozhodčí, velmi přesně odhadli situaci při špatném střídání Jihlavy. Do konce prostřední části se využít přesilovku domácím nepodařilo a ta se dohrávala v závěrečné třetině.

Jihlava vedení ubránila

V pokračující přesilovce domácí hodně tlačili, ale bez úspěchu. V přibývajících minutách zkušeně hrající Jihlava nepouštěla černožluté příliš na dostřel své branky a hlídala vedení. Kadaňští měli i dost smůly, puk jim často přeskakoval hůl v neméně vhodných situacích. Ve 46.minutě se naskytla pro domácí další příležitost při přesilovce. Ta se jim však vůbec nevyvedla, jihlavští lépe bruslili. Kadaňští sice opticky měli více ze hry, ale nebezpečných situací si moc nevytvořili. Jihlavští se nikam nehrnuli, bránili dvoubrankové vedení. Čas pro domácí utíkal velmi rychle. V 52.minutě byl vyloučen jihlavský Bakus. Stavenský našel nádherně Postla, ale tomu sklouzl puk z čepele a netrefil jak by si představoval. Další přesilovka zůstala nevyužita. Pět minut před koncem hosté zalezli na svou modrou čáru a pouze bránili. V 57.minutě si vybral slabší chvilku do této doby vynikající Jarina a pustil za svá záda hodně lehkou střelu Vaškoviče - 1:4. Kadaňští již po obdržené brance rezignovali a nechali Jarinu napospas hráčům z Vysočiny. Skóre se již nezměnilo.