Kadaň dnes klesla znovu na nulu

Aleš Pur, Katka Hodková | 20.09.2004 | |

Hráči Kadaně dnes v Ostravě sehráli utkání plné faulů, oslabení a nedotažených akcí. Převaha domácího celku byla znatelná již ve druhé třetině, kdy padl úvodní a také rozhodující gól zápasu. Před vícebrankovým debaklem zachránil Kadaň především Petr Jež, který vychytal několik neuvěřitelných střel.

5.kolo, pondělí 20.9.2004
HC Sareza Ostrava - Sportovní klub Kadaň  2:0  (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Bařica (Pavlačka, Holík), 51. Procházka (Glas). Vyloučení: 5:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400.
HC Sareza Ostrava: Hamrla - Mocek, Vrtík, Grman, Karlicek, Burian, Holík, Bůček, Gróf - Mikulík, Procházka, Šebesta - Bařica, Čech, Glas - Pavlačka, Duba, Vávra - Holuša, Galečák.
Sportovní klub Kadaň: Jež, Klaus, Špelda, Štelcich, Hlavatý, Kameš, Vobořil, Pelán - Stavenský, Hlusička, Polanský - Postl, Hubínek, Kajer - J. Polák, Jabrocký, Kreuzmann - Tvrdek, Žák, M. Polák

V rámci 5. kola naší druhé nejvyšší hokejové soutěže přivítalo mužstvo HC Sareza Ostrava tým z Kadaně. Domácí vstoupili do utkání s velkým odhodláním, od prvních okamžiků se snažili dobýt branku hostí, kterou bránil brankář Jež. Utkání se hrálo tvrdě a rozhodčí měl od prvních chvil plné ruce práce, aby ukočíroval rozvášněné hráče. Třebaže měli hráči Sarezy územní převahu, nedokázali ji gólově zúročit, neboť naráželi na pevnou obranu Kadaně a skvěle chytajícího Ježe. Nevyzráli na něj Procházka, ani Gróf, který byl dnes při chuti a hlavně při přesilových hrách se staral o střelbu a přímé ohrožení branky Kadaně. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Úvod druhé části byl dost podobný té první. Hráči Sarezy se tlačili dopředu, ale neúspěšně. Až do konce 26. minuty, kdy po rychlé akci Pavlačky vstřelil krásným blafákem první gól domácích Bařica a uklidnil tím své mužstvo. Ne tak tým hostí, který pykal za svou nedisciplinovanost vyloučeními (celkem měl tým Kadaně 13 dvouminutových trestů a 2 desetiminutové). Jen díky nemohoucnosti domácích, kteří nedokázali nabídnuté příležitosti využít, se skóre neměnilo. Hosté vyráželi do rychlých protiútoků, ale v brance Sarezy stál bezchybný Hamrla.

Před třetí třetinou všechny přítomné zajímalo, zda domácí udrží či zvýší svůj náskok nebo Kadaň vrhne všechny síly do útoku a pokusí se obrátit výsledek ve svůj prospěch. Stalo se to první. Rozhodčí měl stále dost práce se zvládnutím zápasu, ale nutno poznamenat, že mu to hráči vůbec neusnadnili. Rozhodující moment bojovného utkání přišel v 51. minutě, kdy se po přihrávce Glase střelou do poloodkryté branky trefil Procházka a zvýšil na 2:0. Posledních 10 minut zápasu se téměř neustále hrálo při nestejném počtu hráčů na ledě a hra byla dost rozkouskovaná. Díky tomu nepřišel ani závěrečný tlak hostí, a tak se Sareza dočkala dalšího vítězství a stále se drží v popředí tabulky.

Aleš Pur

Miroslav Novák (trenér SK Kadaň): „Domácí byli dneska od začátku lepší, především bruslařsky, od první minuty létali po celé ledové ploše. Nás zase porazila nedisciplinovanost, kluci neunesli především třetí třetinu. Dneska to z naší strany nebylo ono, teď se budeme soustředit na středu, kdy doma chceme uspět proti Písku.“

Alois Chlustina (Kadaň): „Bylo nám od 1. minuty jasné, že dnes nemůžeme vyhrát. Měli jsme horší pohyb, v něm nás domácí jasně přehrávali. A pokud budeme hrát takhle nedisciplinovaně, nemůžeme uspět.“

Miloš Holaň (trenér Sarezy): „Čekali jsme těžké utkání, doufali jsme, že Kadani vezme cestování síly. Bohužel jsme ale neměli šťávu a hlavně máme problém s proměňování přesilových her. Teď se nám uzdravil Gróf, tak doufám, že snad bude tím, kdo bude střílet a proměňovat přesilovky. Dnes byl velmi aktivní. Hodně nás mrzí, že si diváci nenacházejí cestu na stadión...“