Kadaň doma nestačila na Benátky, prohrála 3:4

Jiří Novotný | 23.11.2013 | |

Kadaň měla velice dobrý vstup do zápasu. V 10. minutě otevřel skóre Chlouba, který blafákem překonal Schwarze. Neuběhla ani minuta a Kadaň vedla zásluhou Jíry 2:0. Hosté odpověděli ve 12. minutě, Řehoře překonal Bárta. Na záčátku druhé třetiny zvýšil Charousek na 3:1 a už to vypadalo, že Kadaň míří k jasnému vítězství. Ale pak vstřelil kontaktní branku Plodek, následně vyrovnal Krejčík a definitvní tečku za utkáním udělal ve 48. minutě Skořepa.

25.kolo, sobota 23.11.2013
Sportovní klub Kadaň - HC Benátky nad Jizerou  3:4  (2:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Chlouba (Ton), 11. Jíra (Račuk), 22. Charousek (Gajovský, Trefný) – 12. Bárta (Plodek), 30. Plodek (Niko), 38. Krejčík (Dušek), 48. Skořepa (Niko, Skalický). Rozhodčí: Svoboda – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 44:27 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
Sportovní klub Kadaň: Řehoř ( od 40. Strmeň) – Mazanec, Opalek, Stehlík, Trefný, Szakal, Pelc, Crhák,Kopáč – Chlouba, Charousek, Ton – Jíra, Sikora, Račuk – Hlava, Lehnert, Gajovský – Hammerbauer, Hanták, Chrpa
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Stejskal) – Niko, Havlín, Pyrochta, Kajínek, Kolmann, Pabiška, Beránek – Kica, Plodek, Bárta – Klimt, Skořepa,Skalický – Dušek, Krejčík, Špaček – Bittner, Jonák, Maďar – Vařecha

Domácí byli v úvodu aktivnějším celkem, už po 30 sekundách hry vypálil Ton od modré a Schwarz musel zasahovat. V páté minuté vypálil z pravého kruhu Jíra, ale hostující brankář jeho pokus vychytal. Domácí byli i nadále na koni a v 9. minutě po závaru před brankou minul Hlava odkrytou branku. O minutu později se domácí poprvé dočkali. Chlouba v samostatném úniku povedeným blafákem překonal Schwarze. A o minutu později se domácí radovali znovu. Jíra se dostal k puku a z bezprostřední blízkosti zvýšil na rozdíl dvou branek. Ovšem kadaňští se z dvoubrankového náskoku neradovali dlouho. Z ničeho nic se před brankou objevil Bárta a nadvakrát překonal Řehoře. Hra se poté zklidnila, oba celky vycházeli ze zabezpečené obrany. Minutu před koncem byli hosté blízko vyrovnání, ale Skalického samostatná akce skončila pouze na břevnu.

Hostům se vůbec nepovedl vstup do druhé části a po minutě hry byli vyloučeni hned dva hráči. A domácí dvojnásobnou přesilovou hrou nepohrdli. Charouskova střela od modré zamířila přesně do šibenice. O minutu později zkoušel překvapit brankáře Trefný, ale Schwarz byl pozorný. Hra hostí byla plna nepřesností a ve 28. minutě se do samostatného úniku dostal Gajovský, ale tentokrát si s jeho nájezdem hostující brankář i za pomoci obránce poradil. Benátští se do hry vrátili až díky přesilové hře. V té hosté tlačili na branku, až se k puku dostal Plodek a překonal ležícího Řehoře. Ve 35. minutě ujel obraně Račuk a překonal hostujícího brankáře, branka ovšem nebyla uznána pro faul na gólmana. Domácí i nadále drželi puk, hosté ovšem hrozili z brejků. A díky jednomu takovému i vyrovnali. Krejčík ujel podél mantinelu a jeho střela skončila za zády domácího brankáře. Minutu před koncem navíc přišla další rána pro domácí, kdy po střetu s Bártou musel odstoupit brankář Řehoř, kterého nahradil Strmeň.

I do poslední části měli lepší vstup domácí. Mazancova střela však skončila jen v náručí Schwarze. Na druhé straně zkoušel pozornost náhradního brankáře Skalický, ale minul branku. Domácí byli aktivnějším celkem, přesto se z branky radovali hosté. Niko našel na modré Skořepu a jeho tvrdá střela skončila až za zády Strmeně. Domácí se snažili o vyrovnání, ale hostující obrana pod vedením Schwarze neponechávala nic náhodě. Dvě minuty před koncem zápasu domácí odvolali brankáře, ovšem po faulu Bárty se Strmeň vrátil zpět. Minutu před koncem znovu opustil branku, ale domácím se vyrovnat nepodařilo.

Filip De Bolle

Karel Soudek (SK Kadaň): Zápas jsme začali dobře, dostali jsme se i do vedení, ale potom nás rozhodila branka na 2:1 po naší individuální chybě. Poté jsme vedli ještě 3:1, kdy jsme měli utkání pod kontrolou. Ale potom jsme tam udělali faul, další individuální chyby a kvůli tomu jsme dostali další branky a prohráli 3:4. Za porážku si ale můžeme sami. Soupeř nás v ničem nepřehrál a branky, které vstřelili, jsme jim sami darovali.

Filip Pešán (Benátky n/J): Tak utkání si myslím, že bylo vyrovnané. Oba týmy do toho šly na plno a domácí nás v našem pásmu v určitých pasážích hry i přehrávali. Z jejich strany byla vidět zkušenost hráčů, jako jsou Marek Sikora nebo Petr Jíra a že tu kvalitu mají. My jsme to ustáli i s naší obětavostí a s výborným Schwarzem v bráně. Šli jsme našim gólům naproti, kdy jsme v jejich obranném pásmu nahazovali kotouče na bránu a padl z toho i náš rozhodující gól. Dnes jsou to pro nás cenné 3 body.