Kadaň i podruhé nanečisto porazila Chomutov

Jakub Coufal, Martin Gahler | 08.09.2009 | |

K a d a ň - K poslednímu přípravnému duelu nastoupili hráči Kadaně na svém ledě plní odhodlání a s touhou zvítězit. Tým, který jim výše zmíněný cíl měl překazit, byl soused z Chomutova. Na hře bylo vidět, že se již ladí detaily na start ligy, k vidění byla svižná hra plná nasazení. Kadaň předváděla aktivní hru s využíváním nabídnutých šancí, oproti tomu Chomutov působil značně laxněji a rozhodně neukázal veškeré své letošní síly. Po dvoubrankovém náskoku Kadaně sice hokejisté KLH dokázali vyrovnat, odpovědí jim však bylo další dvojnásobné odskočení hokejistů z královského města, kteří tak přípravnou generálku vyhráli poměrem 4:2.

0.kolo, úterý 8.9.2009
Sportovní klub Kadaň - Piráti Chomutov  4:2  (2:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Charousek (Balázs), 10. Bauer (Indra), 45. Polanský (Charousek), 53. Fábry (Malát) - 28. Bombic (Procházka), 33. Fiala (Mikšovic). Rozhodčí: Florián - Zajíc, Amstark. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Sportovní klub Kadaň: Hronek - Ťupa, Hlubuček, Spitzer, Revay, Višňák, Knyazev, Zmeškal, Schmidt, Malát, Pražák, Fábry, Gombár, Šíp, Boušek, Balázs, Charousek, Polanský, Kuběna, Bauer, Indra.
Piráti Chomutov: Hanuljak - Trefný, Pavlas, Pulpán, Bombic, Malínský, Grof, Všetečka, Mazanec, Skořepa, Trochta, Duda, Procházka, Kraft, Míka, Fiala, Mikšovic, Jíra, Eiselt, Domin, Jeslínek.

Kadaň zaskočila soupeře rychlým sledem branek

Z poklidného začátku se v 2. minutě naskytla šance k úvodní změně skóre na obou stranách. Chomutovští ujeli po chybě bíločerné obrany ve 3 proti jedinému obránci, aby Kadaňští vzápětí kontrovali prakticky totožnou akcí. O minutu později prověřil obranu bývalých spoluhráčů Charousek, když se pokoušel překonat Hanuljaka z mezikruží.
Po několika nepovedených útočných štacích soupeřících týmů se na sklonku 6. minuty nejvýrazněji ukázal Bauer střelou švihem, která dolétla do lapačky ochránce svatyně hostí. O 2 minuty později bylo ke vstřelení branky zatím nejblíže. Gombár se snažil dorážet za již překonaného brankáře, ale byl příliš krátký.
Mírný tlak Kadaně vyvrcholil v čase 8:44, kdy po kličce v útočném pásmu dokázal přízemní střelou dostat puk do klece Charousek po asistenci Balázse, 1:0.
Než se stačili Chomutovští vzpamatovat, už prohrávali po rychlé akci 2:0 v čase 9:08. Pohotovým zakončením se po přihrávce Indry blýskl Bauer.
Hokejisté KLH byli rychlým sledem branek zaskočeni, proto byly dále k vidění útočné snahy zejména na straně domácích. Během přesilovky Kadaně v 14. minutě byl blízko úspěchu Polanský, který se snažil tečovat před Hanuljakem nastřelený puk.
Solidní příležitost ke snížení stavu se Chomutovu naskytla v 17. minutě, kdy hráli hosté dlouhou dobu ve dvojnásobné výhodě. Nejvýraznější šanci si vytvořil po závaru před brankářem Pavlas, který tvrdě pálil od modré čáry. Protože ani další pokusy útočníků se nestřetly s úrodnou půdou, odcházelo se do kabin za stavu 2:0.

Chomutov zvýšil aktivitu a šťastně vyrovnal

Do prostřední části vstoupili aktivněji hosté, kterém nevýhodný stav ležel očividně v žaludku. Po několika slibných šancích se do kombinace dostalo trio Chomutovských, přičemž Jíra zakončoval do napůl odkryté klece. Ležící Hronek pouze nastavil betony a možná i k jeho překvapení právě ony stály v cestě kotouči. Hráči KLH nadále hýřili zvýšenou aktivitou, čímž přidělávali domácí obraně notnou dávku starostí.
V čase 27:16 se modrobílí prosadili z početní výhody, kdy po kombinačním kolotoči a přihrávce Procházky vypálil střelu po zemi Bombic, 2:1.
Po krátké odmlce se do šancí vypracovali zástupci Kadaně. Po kombinaci zakončoval nejprve Bauer a o něco později nedosáhl na puk před nepříliš zaplněnou brankou Revay. Na druhé straně byl po chybném střídání domácích k vidění samostatný únik Dudy, který nedokázal zakončit přesně. Co se nepovedlo napoprvé, vynahradili si Chomutovští v čase 32:50 po nahození z rohu kluziště do brankoviště. Vyrovnání na 2:2 bylo připsáno Fialovi, asistence Mikšovicovi. Vzápětí došlo k zřejmě plánované výměně na postu brankáře Kadaně, když se vydal její barvy hájit Závorka.
Ve zbytku třetiny byla o něco aktivnější bíločerná legie, ale když se neujala ani vyložená střela Šípa z bezprostřední blízkosti, ozvala se 2. siréna za stavu 2:2.

Kadaň si aktivnější hrou vysloužila vítězství

Do závěrečné části vstoupila pro změnu aktivněji Kadaň. Zvýšené úsilí přineslo ovoce v čase 44:01. Po kličkách a přihrávce Charouska před branku zakončoval bekhendem osamocený Polanský, 3:2.
Chomutov po inkasování viditelně ožil a několikrát nepříjemně dotíral na Závorkovo výsostné území. Domácí kontrovali přesilovou hrou, ve které jen těsně minul konstrukci branky Gombár. Vzápětí se přesilovka přesunula na střídačku modrobílých, neboť soupeř nezvládl střídání a hrál ve více mužích v poli. Hráči KLH sice kombinovali seč jim síly stačily, dokonce Pavlas nebyl daleko od úspěchu po dělovce od modré, přesto se v 10. minutě vrátil kadaňský hříšník bez úhony na skóre.
Jako blesk z čistého nebe udeřila domácí útočná formace. V čase 52:12 se po přihrávce Maláta změnilo skóre na 4:2, když po úniku podél pravého hrazení vystřelil z minimálního úhlu Fábry a pohledně trefil jedinou prázdnou skulinku v Hanuljakově šibenici.
Chomutov se v závěru klání nadechl k náporu, avšak k žádnému vyloženému ohrožení Závorky nedošlo. Po konečném výsledku 4:2 si Kadaň připsala další přípravný triumf nad regionálním kolegou a rovněž získala potřebný kousek sebevědomí do ligového startu.