Kadaň na Energetiky recept nenašla

Jakub Coufal | 03.12.2005 | |

Nové posily v kadaňském dresu se doma mohly představit poprvé v zápase s Hradcem Králové. Ačkoliv tvrdá bitva byla velice vyrovnaná, konečný stav utkání tomu příliš nenasvědčoval. Dvě či tři nastřelené tyčky Kadaně způsobily, že se domácí příznivci gólu nedočkali. Na druhé straně se Energetici radovali hned čtyřikrát a po vítězství 4:0 si z Kadaně odvezli plný počet bodů.

28.kolo, sobota 3.12.2005
Sportovní klub Kadaň - Královští lvi Hradec Králové  0:4  (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 17.Vondráček (Fořt, Blanár), 40.Domin (Kašík, Roubík), 58.Šeda (Domin, Diviš), 59.Volráb (Vondráček, Koudelka). Rozhodčí: Bacílek - Richter, Sichrovský. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 22:39. Průběh utkání: 0:4.
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Klaus, Staněk, Hranáč, Plaček, Lašek, Hlavatý, Pospíšil, - Tvrdek, Hlusička, Kajer - Žák, Olivierus, Postl - Zika, Buchal, Hahn - Řepík, Hubínek, Švejda.
Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Kolafa, Blanár, Mocek, Černý, Šeda Michal, Hendrich, Nedbálek, - Fořt, Roubík, Kašík - Volráb, Koudelka, Vondráček - Šeda Jan, Domin, Fišer - Diviš.

Tyčka domácích nabídla Energetikům vedení

Po úvodním vzájemném oťukávání se po přihrávce Tvrdka řítil sám na gólmana hostí, Vladislava Koutského, Kajer, ale blafák nemohl kvůli faulu dokončit. V následující přesilovce Kadaňští branku Energetiků ohrozit nedokázali. V 9. minutě se dostal před Koutského osamocený Postl, ale jeho razantní střela orazítkovala pouze tyčku. I poté měli domácí hokejisté více ze hry. Během přesilové hry si opět vytvořili několik šancí, ale následné vyloučení Oliveria na chvíli utlumilo snahu domácích. Po jeho návratu si Kadaň vypracovala opět menší tlak, na což doplatili oslabením hráči Hradce. Větší šanci si během početní nevýhody vytvořili paradoxně Energetici při nájezdu tří na jednoho.

Po návratu hostujícího provinilce si nájezd zopakovali, tentokrát úspěšně. V čase 16:13 prostřelil Hübla po povedené Postlovo přihrávce Roman Vondráček. Na světelné tabuli se objevil stav 0:1. Poslední 2 minuty 1. dějství hrála Kadaň v oslabení, ale Hübl tvrdé střelbě Hradeckých odolal.

Kadaň ve snaze vyrovnat nastřelila další tyč

Na začátku 23. minuty se po promyšlené souhře domácích dostal sám před Koutského Hlavatý, ale puk při cestě do branky narazil na beton brankáře. O chvíli později se ocitl v nájezdu na kadaňskou svatyni Patrik Fořt, ale v poslední chvíli byl nedovoleně zadržen Hranáčem.

Po návratu několika vyloučených hráčů se Kadaň dostala do slibné šance. Střela Kajera si ke smůle domácích opět našla jen tyč Koutského branky. Na začátku 28. minuty moc nechybělo ke splnění známého pravidla nedáš dostaneš, to když Hübl musel na několikrát předvést své lví zákroky, aby udržel naděje domácích. V polovině utkání se hra začala více vyhrocovat, čehož byly důkazem první tresty za hrubost. V 32. minutě si domácí zahráli přesilovku čtyři na tři. Hned po buly vypálil tvrdě Klaus, ale jen do připravené lapačky Koutského.

Po chvíli byl vyloučen Zika a hrálo se tři na tři. V 35. minutě roztleskal ochozy vynikajícím zákrokem Hübl. Kašíkova střela skončila v lapačce brankáře, ačkoliv už Energetici asi viděli puk za brankovou čarou. V poslední minutě třetiny unikli hosté v nájezdu dvou na jednoho. Po přihrávce Kašíka nebyl problém poslat puk za překonaného Hübla. Chuť vstřelené branky zvýšením na 0:2 okusil v čase 39:08 Patrik Fořt.

Místo jedné přidali Hradečtí hned dvě branky

V úvodu závěrečné třetiny měli domácí výhodu přesilovky, ale řadou nepřesností se o ní sami připravovali. Půl minuty před jejím koncem se naskytla výhoda přesilovky pět na tři. Po tvrdé střele Klause nedokázal Kajer zasunout puk do odkryté branky. Během 49. minuty se dostával do úniku hráč hostí. Naději na zakončení mu přerušil hákováním Pospíšil. Ke konci 52. minuty zakončoval po dlouhé době opět kadaňský hráč. Střela Klause si ale našla cestu pouze do náručí pozorného Koutského.

O jediný vzruch fanoušků v předposlední pětiminutovce se postaralo vyhlášení nejlepších hráčů. Za Energetiky jím byl Patrik Fořt, za Kadaň Jaroslav Hübl. O Chvíli později v čase 57:17zvýšil na 0:3 nekompromisní střelou Jan Šeda. Pravidlo co třetina to gól tak bylo Hradeckými úspěšně splněno. Přesně minutu před koncem přidali Energetici ještě jednu branku. Roman Vondráček naservíroval na stříbrném podnose Danielu Volrábovi, který v klidu zavěsil a stvrdil tak vítězství hostů konečným výsledkem 0:4.