Kadaň na domácím ledě nestačila na ústecký Slovan

Ondřej Holl | 15.01.2014 | |

K a d a ň - Ve středu 15. ledna pokračovala svým dalším kolem první liga. Do Kadaně tentokrát zajížděl její tabulkový soupeř, ústecký Slovan. Začátek zápasu vypadal slibně pro domácí, ale jako první šli do vedení Lvi. Ve druhé třetině také vstřelili ústečtí první branku, ale na rozdíl jedné branky dokázal snížit PETR JÍRA a pro Kadaň ještě existovala naděje na zvrat. Jenomže v posledním dějství dokázal přidat Slovan třetí branku a nakonec i dovést zápas k vítězství.

40.kolo, středa 15.1.2014
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  1:3  (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Jíra (Kůs, Ton) – 11. Černý (Roubík, Tůma), 23. Dostálek (Sklenička), 52. Černý (Přeučil, Alinč). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Sportovní klub Kadaň: Kostúr (Strmeň) – Trefný, Mazanec, Havel, Pavlas, Prošek, Szakal (C), Dobrovolný – Hromas, Charousek (A), Račuk – Ton, Kůs, Jíra (A) – Jakub Novák, Chlouba, Hammerbauer – Gajovský, Lukáš Novák, Hanták
HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Dlouhý) – Grin, Sklenička (C), Černý, Brož, Holomek, Smetana, Vaněk – Loskot, Alinč (A), Přeučil – Tůma, Roubík, Rod – Baránek, Hanzl, Vávra – Dostálek, Merta, Pořický, Videlka

Zápas mezi sousedy v tabulce začali lépe domácí. Po třech minutách hry se uvolnil Charousek, ale nedokázal překonat ležícího Petráska. Hosté odpověděli v sedmé minutě, Vránův únik ale ztroskotal na Kostúrovi. Hra se přelévala ze strany na stranu a první větší výhodu přinesla až přesilová hra, kterou hosté po minutě využili. Kamil Černý dostal přihrávku od Roubíka a přesnou střelou z levého kruhu otevřel skóre zápasu. Hosté začali mít více ze hry, domácí však útočili z rychlých protiútoků. Čtyři minuty před koncem se hosté dostali před branku, ale Roubík místo střely volil přihrávku, která nenašla spoluhráče. Minutu před koncem dostal Gajovský přihrávku mezi kruhy, ale těsně minul Petráskovu branku.

Hostům se podařil vstup do druhé třetiny. Po třech minutách hry se dostal před branku Vlastimil Dostálek a jemnou tečí zvýšil náskok hostí. Ve 27. minutě se po chybě hostujícího brankáře dostal k puku Hromas, ale ani nadvakrát nepřekonal hostujícího brankáře. Ovšem poté se k puku dostal Petr Jíra a střelou pod víko překonal hostujícího strážce svatyně. Domácí začali tlačit, ale Novákův pokus, ani Dobrovolného střela od modré neskončily za zády hostujícího brankáře. Ve 37. minutě Pořického stela byla tečována Dobrovolným, ale střela šla vedle. Minutu před koncem se Charouskovi povedl samostatný únik a byl zastaven pouze za pomocí faulu. Domácí tak nastupovali do poslední části s výhodou jednoho muže navíc.

A domácím se vstup do poslední části opravdu vydařil. Po minutě hry trefil Ton tyč. A o chvíli později si Hammerbauer s Lukášem Novákem vylámali zuby na Petráskových betonech. Domácí i nadále tlačili, hosté dobrou obranou středního pásma mařili mnoho útoků. V 51. minutě minula Mazancova tvrdá střela hostující branku. Hosté se před Kostúrovu branku příliš nedostávali. Když už ano, skončilo to brankou. V 52. minutě Kamil Černý vymetl pavučinky z levé šibenice Kostúrovy branky a zvýšil tak na rozdíl dvou branek. Domácí se nevzdávali naděje, ale hostující obrana nepovolovala žádnou výraznou příležitost. V 56. minutě vystřelil od modré Szakal, ale Petrásek si s jeho pokusem poradil. Hostům se nabídla velká příležitost v 58. se v dobré situaci objevil Roubík, ale minul branku. Domácí dvě minuty před koncem odvolali brankáře, ale hosté vyhazováním puků nedovolili domácím vytvořit potřebný tlak. Minutu před koncem si i hosté vyžádali oddechový čas, aby nabrali síly k obraně dvoubrankového náskoku. Půlminutu před koncem domácí vytvořili obrovský tlak před ústeckou brankou, ale Petrásek dokázal udržet dvoubrankovou výhru pro hosty.

Filip De Bolle

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „V prvních třech minutách jsme měli neskutečný tlak. Měli jsme na soupeře, čekali jsme nějaký gól, špatná produktivita střelby. Potom jsme nechali soupeře, aby převzal aktivitu, jedna chybička, jeden faul a stálo nás to gól. Od druhé třetiny, bych řekl, jsme byli lepším mančaftem. Soupeře jsme valili, jak ve druhé, tak ve třetí třetině, ale zase, opět, produktivita střelby. Dá se říct, že bych kluky pochválil za bojovnost ve druhé a ve třetí třetině, za první určitě ne. Soupeř měl štěstí a dal nám dva góly, a to nás stálo tři body.“

Milan Skrbek (Slovan Ústečtí lvi): „Myslím si, že jsme podali dobrý, soustředěný výkon po celých šedesát minut. Zaslouženě jsme vyhráli a odváděli jsme dobrou práci dozadu.“