Kadaň nestačila na nedaleké Ústí nad Labem

Stanislav Jiskra | 12.10.2019 | |

Kadaň nestačila na nedaleké Ústí nad Labem

K a d a ň - V rámci třináctého kola zavítal na náš zimní stadion nedaleký soupeř. Tedy Ústí nad Labem. Hosté využili chyby, kteří domácí celek vytvořil a vyhráli o tři branky. Ústí nad Labem si tedy připsalo tři body do tabulky Chance ligy, celkově jich na svém kontě mají dvanáct.

 
13.kolo, sobota 12.10.2019
SK Trhači Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  2:5  (0:2, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Foltýn (Zygmunt), 39. M. Jandus (Trefný, Chlouba) – 6. Kružík (Severa, Pšenička), 8. Maršoun (Krejčí, Tůma), 25. Vildumetz (Maršoun, Tůma), 53. Bláha (Kordule, Filip), 60. Maršoun. Rozhodčí: Zubzanda, Pavlovič - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 430. Střely na branku: 40:28. Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 39:29. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.
SK Trhači Kadaň: Neužil – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Mert, Jandus, Klodner – Wágner, Kalaj, Chlouba – Michnáč, Zygmunt, M. Zabloudil – Koblížek, Rindoš, Čech – Homer, Řepík, Z. Zabloudil.
HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala – Krejčí, Zelingr, Hes, Veber, Zukal, Smetana – Kružík, Pšenička, Severa – Tůma, Vildumetz, Maršoun – Jelínek, Kordule, Merta – Filip, Dörner, Bláha.

Komentář k zápasu

Kadaň do utkání vstoupila s lepším pohybem, než soupeř, ten ale dokázal využit dvě větší zaváhání v domácí obraně. Ihned od úvodu třetiny byla Kadaň usazena v útočném pásmu, ale Adam Brízgala byl připraven. Poté se ukázal Petr Maršoun, který prokličkoval celé kluziště, ale zakončení mu překazila domácí obrana. Stejně tak tomu bylo i na straně Trhačů, kdy se do střelecké pozice dostal František Wágner, ale ani on se k zakončení nedostal. Časomíra ukazovala čas 05:58, kdy hosté vyhráli vhazování před Neužilem a Jiří Severa našel mezi kruhy volného Daniela Kružíka, jenž nedal domácí brankáři sebemenší šanci k úspěšnému zákroku - 0:1. O 108 vteřin později se Ústí nad Labem radovalo po druhé. Daniel Krejčí nahodil puk od modré čáry, toto nahození Neužil vyrazil pouze k levé tyči, kde se nejlépe zorientoval Petr Maršoun - 0:2. K vidění poté byly dvě gólové šance na straně Trhačů. Do té první se dostal Pawel Zygmunt, jenž ze samostatného úniku zamířil mezi betony Brízgaly, ten je ovšem sklapl včas. Do druhé šance se dostal František Wágner, jenž se výborným pohybem dostal až mezi kruhy, ale branku přestřelil.

Druhá perioda hodně připomínala tu první. Trhači se ihned od úvodního vhazování usadili před Brízgalou, ale ze vstřeleného gólu se opět radovali hosté. Tomáš Vildumetz vyslal střelu mezi betony Jakuba neužila - 0:3. Ihned vzápětí se Kadaň usídlila před hostujícím brankářem, který první pokus chytil. Ke vhazování v útočné třetině se postavil Pawel Zygmunt, který kotouč poslal na modrou čáru, přesně na hůl Michaela Foltýna, který dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:3 Utkání se poté přelévalo z jedné strany na druhou, ale brankáři na obou stranách byli bezchybní. Trhačům byla dvě minuty před koncem třetiny nabídnuta přesilová hra. V té se dostal kotouč k modré čáře, kde byl Martin Jandus, jehož střela skončila v pravém horním růžku hostující klece - 2:3.

I třetí dvacetiminutovku zahájila Kadaň v útočném pásmu, z čehož vyplynulo vyloučení na straně hostů. Ústí nad Labem oslabení ovšem bez problémů ubránilo. Po několika nepřesných pokusech domácího celku přišel trest v podobě čtvrté inkasované branky. Pavel Kordule společně s Ondřejem Bláhou ujeli do přečíslení 2 na 1. Druhý jmenovaný již neměl těžkou práci - 2:4. Následovala další početní výhoda pro Trhače, ale ani tuto možnost Kadaň nevyužila, a tak hosté trestali popáté v zápase. Petr Maršoun se dostal do samostatného úniku a své sólo zakončil přesně za záda Jakuba Neužila. Trhači si tak na svůj účet připisují další prohru.

Stanislav Jiskra

Ohlasy trenérů

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Úvodní dvacetiminutovka se pro nás od samého začátku nevyvíjela dobře. Inkasovali jsme dvě laciné branky na základě našich hrubých chyb. Později se nám to podařilo srovnat, ale chyběl tomu tlak. Do druhé části jsme už nastoupili dobře, tlačili jsme soupeře, ale v koncovce nejsme přímočaří, netlačíme se do brány. Hostující brankář byl výborný. Jakmile na něj však nevyvineme tlak nebo ho neznervózníme, tak branku dát nemůžeme. Třetí periodu jsme tlačili, avšak bezzubě. Lítá nám to všude okolo, naproti tomu soupeř dvakrát ujel a zvýšil svůj náskok na 5:2. Soupeři blahopřejeme ke třem bodům. Jsme zklamaní.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme spokojení jak s třemi body, tak s předvedenu hrou. Oproti minulému domácímu utkání jsme se o sto procent zlepšili, kluci hlavně bojovali. V první třetině jsme mohli branek dát více. Domácí následně snížili, my jsme mohli odskočit o tři, čtyři góly, ale po inkasované brance na 3:2 jsme zbytek prostřední části strachovali o konečný výsledek. Poté jsme si v kabině řekli, abychom se vrátili k výkonům z prvního dějství, což si myslím, že jsme nakonec splnili. Nakonec jsme přidali pátou branku a myslím, že jsme zaslouženě zvítězili.“

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM