Kadaň otočila zápas v Chomutově!

Radek Vokál | 08.12.2010 | |

Kadaň se z posledních čtyř výjezdů k soupeřům vracela vždy s prázdnou a v polovině dnešního zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by se na této "tradici" mělo něco změnit. Do konce 3. třetiny ale Eiselt a Miškovic stáhli dvougólový náskok domácích a začalo drama. Zápas dospěl až do loterie samostatných nájezdů a v nich se trefil pouze Ladislav Boušek. Kadaň jako tabulkově nejhorší tým na hřištích soupeřů tak dokázal zvítězit na ledě tabulkově nejlepšího "domácího" týmu.

26.kolo, středa 8.12.2010
Piráti Chomutov - Sportovní klub Kadaň  2:3sn  (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Jíra (Kůs, Havíř), 27. Seman (Sikora, Havíř) - 36. Eiselt (Hlubuček), 39. Mikšovic (Révay), rozh. sam. náj. Boušek. Rozhodčí: Kubeš - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1023. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Piráti Chomutov: Hanuljak - Kántor, Bombic - Havíř, Mudroch - Mucha, Prošek - Hřebejk, Kraft, Hluchý - Kůs, Skořepa, Jíra - Seman, Sikora, Zucker - Kuběna, Milotínský, Radulay
Sportovní klub Kadaň: Hylák - Schmidt, Szakal, Hluboček, Mužík, Mazanec, Révay, Přindiš, Zmeškal - Charousek, Klíma, Balázs, Kadlec, Mikšovic, Bečvář, Stoklasa, Bursík, Boušek, Rohan, Eiselt, Novák

V úvodu utkání nebylo vidět mnoho šancí na žádné straně a oba brankáři neměli moc práce. Obě mužstva se soustředila především na dobrou obranu a vydávala se převážně do brejků, než do postupných útoků. Od poloviny první třetiny začali střelci Chomutova i Kadaně provětrávat lapačky brankařů. Více se musel činit hostující Hylák, ale byl pozorný. V šestnácté minutě měl obrovskou šanci domácí Kuběna, když ujel obraně Kadaně, ale svůj nájezd neproměnil. Hned vzápětí si připsal první ostrý zákrok i Hanuljak v brance Chomutova, ale ani nadvakrát ho hostující útočníci nepřekonali. Do konce první třetiny se již nic významného nestalo, a tak skončila za stavu 0:0.

Úvod druhé třetiny byl již zajímavější. Při přesilové hře domácí vyšachovali obranu Kadaně a Hluchý nastřelil pouze tyč. Vzápětí se ale Chomutovští již radovali. Kůs předložil ideální přihrávku před branku a Petr Jíra měl snadnou úlohu. V sedmé minutě předvedl exhibiční číslo mladý Filip Seman. Ten jel od červené čáry, vyhnul se všem obráncům a dokonalým vykoupáním Hyláka zvýšil domácím vedení. Modrobílí byli jako znovuzrození. Posílali na Hanuljak jednu střelu za druhou a ten svým výborným výkonem držel Kadani naději. Kadaňští se ovšem nevzdali. V šestnácté minutě ujel ve vlastním oslabení Václav Eiselt a bekhendem zavěsil přesně pod horní tyčku. A do konce druhé třetiny stihli hosté dokonce vyrovnat. Před modrou čarou se do puku opřel Stanislav Mikšovic a prostřelil Hanuljaka.

Úvod třetí třetiny byl podobný tomu z první části. Hráči bojovali o každý kotouč. Do výraznější akce se domácí dostali až při přesilové hře ve 47. minutě, ale narazili na připraveného Hyláka. Oba týmy se snažily zvrátit výsledek na svoji stranu, ale obrany byly připraveny. Diváci v mrazivém počasí, které panovalo na zimním stadionu v Chomutově již branku v poslední části neviděli a utkání dospělo do prodloužení.

Hosté začali prodloužení v přesilové hře, ale ač si vytvořili několik velmi dobrých šancí, žádnou nezužitkovali. Hosté měli výhodu jednoho muže v poli také na konci prodloužení, ale utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech byl úspěšný jenom Ladislav Boušek a tím vybojoval pro Kadaň bonusový bod.

Miroslav Kučera

Milan Kašpárek (Chomutov): Určitě nejsem s dnešním zápasem spokojený. Víme a mužstvo si uvědomuje, že herně to z naší strany není dobré. Přesto nesmíme inkasovat tak laciné góly po školáckých chybách, což se stalo bohužel i dnes. Budeme s tím muset něco udělat, protože když vedeme o dva góly, hráči mají v podvědomí, že někdo někde něco vyrobí a soupeř se vrátí do zápasu a to se bohužel také děje. Musíme odstranit ta slabá místa, která nás srážejí na kolena a soupeře vrací do zápasu.

Mikuláš Antonik (Kadaň): Dnes to byl veliký boj. Uvědomovali jsme si, že to nebude lehké utkání, protože se nám venku nedaří. Prohrávali jsme 2:0, ale tým se zvednul a dokázal vyrovnat. Dva body jsou pro nás strašně důležité a jsme rádi, že jsme je získali.